До дня народження коваля перемог. Топ-5 матчів Сергія Реброва за збірну України (відео)

Виділяємо кращі поєдинки в кар'єрі колишнього нападника Сергія Реброва за національну збірну України

Фото Миколи Бочка

Сьогодні, 3 червня, свій 46-й день народження відзначає один із знакових гравців для українського футболу. Сергій Ребров на клубному рівні захищав кольори і Шахтаря, і Динамо. За кордоном форвард виступав за Тоттенхем, Фенербахче, Вест Хем і Рубін. Після завершення кар'єри він зайнявся тренерською діяльністю і зараз очолює Ференцварош. У складі національної збірної Ребров провів 75 матчів, в яких оформив 15 голів. Дебютувавши за синьо-жовтих ще в 1992-му, футболіст дочекався потрапляння команди на чемпіонат світу в 2006-му і виступив на турнірі. Ми вирішили виділити кращі поєдинки сьогоднішнього іменинника за збірну України. Відбір ЧС-+1998. Північна Ірландія - Україна - 0:1 Сьомий за рахунком поєдинок за збірну і перший офіційний для Реброва. Північноірландці ніяк не хотіли пропускати, а в другому таймі і зовсім почали загрожувати воротам Олександра Шовковського. Врятував ситуацію динамівець, який на 80-й хвилині головою замкнув флангову подачу Віктора Скрипника, перестрибнувши високого візаві. https://www.youtube.com/watch?v=YqbZcaPIReA Відбір ЧС-+1998. Україна - Албанія - 1:0 І знову вимучена перемога в поєдинку, героєм якого виявився Ребров. Набравши всього два очки за три матчі, українці потребували виграші. Господарі ніяк не могли пробити суперника, поки на 87-й хвилині форвард не виконав приголомшливу соло. Ці три очки допомогли нашій команді заскочити на друге місце в групі, але потім в плей-офф синьо-жовтих зупинили хорвати. https://www.youtube.com/watch?v=pikHteoCFh0 ТМ-1998. Україна - Грузія - 4:0 У серпні 1998-го Ребров зробив свій єдиний дубль за збірну. Перший гол в ворота грузинів він оформив вже на 19-й секунді. Довгий час цей показник був рекордним для синьо-жовтих, поки в 2011-му Андрій Ярмоленко не вирізнявся на 15-й. Другий м'яч форвард оформив незадовго до перерви, а в другому таймі ще й асистував Сергію Скаченко. https://youtu.be/NULjBm2BWIY?t=71 Відбір ЧЄ-2000. Україна - Росія - 3:2 Синьо-жовті розпочали відбірковий цикл перемогою над одним з головних конкурентів. Українці вели 2: 0 після голів Сергія Попова і Скаченко, але в середині другого тайму суперники один м'яч відіграли. А на 74-й хвилині трапився ключовий епізод в поєдинку: Ребров заробив пенальті і червону картку для голкіпера гостей Дмитра Харіна. Сам же потерпілий і реалізував 11-метровий, оформивши переможний гол. У підсумку наша збірна стала другою групі, а Ребров виявився кращим бомбардиром команди в циклі. Правда, потім в «стиках» українці не впоралися зі Словенією. https://www.youtube.com/watch?v=Sv9Z2qKYig8 ЧС-2006. Груповий етап. Саудівська Аравія - Україна - 0:4 Після найуспішнішого відбору на чемпіонат світу в історії наша національна команда дебютувала на мундіалях. Підопічні Олега Блохіна спочатку «згоріли» Іспанії (0: 4), але в другому турі з таким же рахунком розгромили аравійців. У легендарному матчі Ребров став автором другого м'яча нашої збірної, причому одного з найкрасивіших на німецькому турнірі. Також в той день забивали Андрій Русол, Андрій Шевченко та Максим Калиниченко. Пізніше перемога над Тунісом (1: 0) вивела збірну в плей-офф, потім наші по пенальті вибили Швейцарію, але в 1/4 фіналу програли Італії (0: 3). https://www.youtube.com/watch?v=UEdaO4MItbg Володимир Сержао

Сергій Ребров: «Нашим уболівальникам було дуже приємно знову побачити Ференцварош в справі»