До дня народження алмазу з Брюгге. Топ-5 матчів в кар'єрі Едуарда Соболя (відео)

20.04.2020 11:05
Виділяємо кращі матчі в кар'єрі захисника збірної України і бельгійського Брюгге Едуарда Соболя, якому виповнюється 25 років

Фото clubbrugge.be

Сьогодні, 20 квітня, свій 25-й день народження святкує один з лідерів нової генерації українських футболістів. Соболь - вихованець запорізького Металурга, звідки на початку 2013 року перейшов в Шахтар. Гірники досі володіють правами на захисника і регулярно віддають його в оренду. Зараз Едуард захищає кольори Брюгге, який не проти підписати українця на повноцінній основі. Причини для того є, що ми доведемо вам нижче. УПЛ-2016/17. Зоря - Олімпік - 2:0 Після оренд в донецький Металург і Металіст прийшов час Едуарду спробувати себе в команді Юрія Вернидуба. У Зорі він був гравцем обойми, але виходив на поле не завжди. В останньому турі Прем'єр-ліги Соболь практично поодинці приніс луганчанам три очки, взявши участь в обох взятті воріт. В середині першого тайму захисник розігнав атаку, яку сам же і завершив, а в кінцівці асистував Івану Петряк. В результаті Зоря вперше в своїй історії взяли «бронзу» чемпіонату. https://youtu.be/c2hPyziHwig?t=39 ЛЕ-2017/18. Груповий етап. Славія Прага - Маккабі Тель-Авів - 1:0 Влітку 2017 го Соболь відправився в першу закордонне відрядження. У Славії він став основним, провів «від дзвінка до дзвінка» всі матчі групового етапу Ліги Європи. У першому турі його асист на Томаша Нецида допоміг пражанам заробити три очки. У підсумку українець потрапив до символічної збірної мід-уїка в ЛЄ. https://www.youtube.com/watch?v=q9A-YII379o ТМ-2017. Україна - Словаччина - 2:1 Лівий бек почав викликатися до збірної в 2016 році і взяв участь в двох відбіркових циклах. На рахунку Соболя 14 поєдинків за головну команду країни, в 10-ти з яких він виходив в «старті». У листопаді 2017 го в рамках підготовки до Ліги націй українці на Арені Львів здобули вольову перемогу над Словаччиною. Едуард провів всі 90 хвилин, а також відзначився асистом на Євгена Коноплянку в епізоді c переможним голом. https://youtu.be/qkLJue2gnn0?t=145 Чемпіонат Чехії-2018/19. Яблуниця - Тепліце - 2: 1 У цьому матчі наш оборонець вдруге в кар'єрі набрав відразу два очка за системою «гол + пас». Яблуниця здобув вольову перемогу, оформивши два м'ячі у другому таймі. У першому випадку Соболь асистував партнерові, а в другому відзначився сам, забивши дебютний гол в Чехії. У підсумку його команда посіла четверте місце у вищій лізі. Провівши непоганий сезон, Едуард влітку 2019 го «пішов на підвищення» в Брюгге. Відео 1 Відео 2 Ліга Жюпілер-2019/20. Брюгге - Кортрейк - 3:0 У Бельгії українець не загубився і став одним з лідером команди. З Брюгге він дебютував в Лізі чемпіонів, чорно-сині впевнено лідирують в чемпіонаті, а також пробилися до фіналу Кубка. Соболь в нинішньому сезоні віддав чотири ассист, провів 36 поєдинків. У грі з Кортрейком він допоміг господарям, заробивши пенальті для Ханса виконуй вже на другій хвилині. В результаті Соболь потрапив до символічної збірної туру Ліги Жюпілер. Ну а взагалі Едуард входить в трійку кращих гравців місцевої першості за індексом InStat. https://streamable.com/5li6h Володимир Сержао