Капітан Зорі приніс збірній України першу перемогу в цьому році

27.03.2018 16:30
Підопічні Андрія Шевченка у товариському матчі в бельгійському Льєжі мінімально обіграли збірну Японії

Фото East News

Після не самою логічною нічиєї з командою Саудівської Аравії головний тренер синьо-жовтих говорив, Що в наступному спарингу його підопічні повинні показати більш якісний футбол і підвищити відсоток реалізації. На гру з Японією Шевченко зробив кілька змін у складі - місце в воротах зайняв П'ятов, в пару до Ракицького був відправлений Ордець, на флангах захисту вийшли Бутко і Соболь. Також з перших хвилин з'явилися Малиновський і Бесєдін. Остров'яни підійшли до матчу не в самому оптимальному складі, проте Вахід Халілходжич під час цього збору більше цікавив не результат, а перевірка кадрів перед чемпіонатом світу. Звідси і нічия з не самою грізною збірною Малі в попередньому «товарняку». Перший тайм викликав дежавю Як і в грі з аравійцями, синьо-жовті відразу заволоділи ініціативою. Але на цей раз українці показали більше думки в атаці, регулярно створюючи гостроту на чужій половині поля. На 11-й хвилині увірвався в штрафну Коноплянка, але воротар Кавасима перехопив простріл на Бесєдіна. Незабаром Женя скинув під удар Малиновському, але той пробив вище. На 16-й хвилині після флангової передачі Бесєдіна ледь не зрізав м'яч у свої ворота Сакаї - перекладина. Гол назрівав і на 21-й хвилині українці свого домоглися. Ракицький, отримавши пас від Малиновського, розрядив гармату метрів з 30-ти, після чого круглий рикошетом від голови Уеди влетів в дальній кут воріт суперників - 1: 0. Україна продовжувала контролювати гру і могла забивати другий. На 30-й хвилині Марлос вивів Малиновського на відмінну позицію, але у хавбека Генка м'яч зірвався з ноги і полетів повз ворота. Наші хлопці продовжували чіплятися за ігровий снаряд на половині суперників, японці часто помилялися. Проте, свій перший же момент Самураї реалізували. На 41-й хвилині Сібасакі виконав штрафний, а Макіно, відірвавшись від опонентів, пробив П'ятова. Знову під кінець тайму наші суперники відігралися, і знову після стандарту. Караваєв забив перший гол за збірну Друга половина почалася в неспішному темпі, японці осміліли і частіше володіли м'ячем. На 55-й хвилині з небезпечним навісом розібрався Пятов, з нашого боку намагався брати гру на себе Марлос. Під кінець години поєдинку Шевченко зробив заміни і це тренерське рішення спрацювало. На 69-й хвилині активний сьогодні Коноплянка прорвався по флангу, прострілив у центр, а м'яч докотився до набіг Караваєва. Олександр виконав точний удар в дальній кут, майстерно завершивши атаку - 2: 1. Це був перший гол капітана Зорі за збірну України. Наставники команд зробили ще кілька замін, після чого настала спекотна розв'язка. На 75-й хвилині небезпечно у ворота пробив Буяльський, через десять хвилин трохи не встиг до прострілу Матвієнко Бесєдін. Японці відповіли небезпечним ударом Накадзіма, який потягнув Пятов, а також заблокованим пострілом Кубо. Уже в компенсований час штрафний з близької відстані виконував все той же Накадзіма, але і на цей раз дуель виграв страж воріт нашої збірної. У підсумку українці здобули мінімальну перемогу, завершивши березневий збір з однієї нічиєї і однієї вікторією в активі. Тепер гравці роз'їдуться по своїх клубах, а вже по завершенню сезону знову прибудуть в розташування національної команди. Японія - Україна - 1: 2 (1: 1) Голи: Макіно (41, Сібасакі) - Уеда (21, автогол), Караваєв (69, Коноплянка). Японія: Кавасима - Готоку Сакаї, Макіно, Уеда, Нагатомо - Хасебе (Мисан, 82), Ямагуті - Хонда (Кубо, 65), Сібасакі (Накадзіма, 80), Харагуті (Усами, 88) - Сугімото (Кобаясі, 57). Україна: Пятов - Бутко (Караваєв, 62), Ордець, Ракицький, Соболь (Матвієнко, 62) - Степаненко - Марлос (Петряк, 90 + 3), Малиновський (Буяльський, 62), Зінченко (Ротань, 80), Коноплянка (Циганков, 79 ) - Бесєдін. попередження: Харагуті, Уеда - Степаненко, Соболь.

Збірна України не програє сім років: розклад в березні

Вибираємо кращого українського гравця в матчі Японія - Україна (зазначте не більше трьох кращих гравців, порядок місць значення не має)

• Коноплянка Євген (23%, проголосувало: 512)
  • Ракицький Ярослав (16%, проголосувало: 348)