Як Бернард зварив кашу в Казані. Шахтар вийшов на чисте друге місце в групі!

17.10.2017 22:39
Здобувши вольову перемогу на виїзді, Шахтар зробив серйозну заявку на вихід у плей-офф Ліги чемпіонів

Фото East News

Мабуть, саме цей матч повинен був дати відповідь на питання з приводу турнірних перспектив Шахтаря в поточному розіграші Ліги чемпіонів. Відразу після жеребкування практично всі фахівці передрікали гірникам боротьбу за третє місце в групі якраз з Фейєноордом, але після перемоги над Наполі апетити уболівальників донецької команди, поза всякими сумнівами, виросли. Та й гідна в цілому гра в Манчестері давала всі підстави вважати, що Шахтарю під силу вирішувати серйозні завдання, як мінімум, на груповій стадії найпрестижнішого клубного турніру континенту ...

Сумна осінь для Фейєноорда

Команди підійшли до поєдинку в Роттердамі в різному настрої. Не без праці перемігши Ворсклу, гірники, які при Паулу Фонсека завжди важко грають після повернення збірників, збільшили відрив від другого місця в УПЛ до семи очок, а Фейеноорд зіграв внічию у зустрічі зі Зволле і тепер на п'ять пунктів відстає від лідера своєї першості. Восени у голландців взагалі щось йде не так. В останніх восьми офіційних матчах вони здобули лише три перемоги, пропустивши 12 м'ячів. Але своєму атакуючому стилю, незважаючи ні на що, ні разу не змінили. Люблять возитися з м'ячем і підопічні Паулу Фонсека, який виставив в Роттердамі оптимальний на даний момент основний склад з шістьма футболістами збірної України. Ось тільки бажання і можливість контролювати м'яч проглядалося у обох команд виключно в поєдинках на внутрішній арені - в нинішній Лізі чемпіонів і Шахтар, і Фейеноорд більше часу проводили в обороні. Загалом, було цікаво, хто захопить ініціативу з перших хвилин.

Оборона тріщала прямо по центру

З цим завданням успішно впоралися господарі. Підганяли трибунами, вони влаштували донеччанам такий дебют в своєму киплячому Казані, що спочатку здавалося, що це у Фейєноорда, а не у Шахтаря, більш досвідчена команда. Вже на 1-й хвилині матчу Жан-Поль Боетьюс не реалізував забійний момент. Оборона гостей тріщала прямо по центру, і на 8-й хвилині роттердамці відкрили рахунок: Тонни Вілена потужно пробив з-за меж штрафного майданчика, Андрій Пятов відбив цей удар, але прямо перед собою, і першим на добивання встиг Стевен Бергхейс - 1: 0 . Не такого початку чекали вболівальники гірників. Втім, досвід команди Паулу Фонсека допоміг їй швидко прийти в себе. Не можна сказати, що оранжево-чорні тут же перевели гру на половину поля противника, але серйозність своїх намірів вони позначили досить високим пресингом. У підсумку захист Фейєноорда теж здригнулася прямо по центру, коли на 24-й хвилині Фред розкішним пасом вивів Бернарда один на один з голкіпером, і той холоднокровно реалізував футбольний буліт, лише в 20-му матчі Ліги чемпіонів відкривши лік своїм голам у престижному турнірі. Чи не скажеш, що після цього гра заспокоїлася, але гольових моментів у команд практично не було. У господарів не було навіть натяку на щось небезпечне, а гості забили м'яч з офсайду (відзначився Факундо Феррейра), а в самому кінці тайму непогано розіграли кутовий, але Тайсон і все той же Феррейра в створ воріт потрапити не змогли.

Ракицький підлив масла у вогонь

У перерві тренери гірників, мабуть, внесли певні корективи в дії своїх підопічних, і ті не стали повторювати помилок, допущених в дебюті гри. Навпаки, на цей раз вже Шахтар забив швидкий м'яч, коли на 54-й хвилині флангову передачу Богдана Бутко втілив у гол все той же Бернард, оформивши свій перший дубль в донецькій команді. Після цього гірники точно потрапили в рідну для себе швидкісну стихію і почали ловити суперника на контратаках. Не без проблем, але оборона українського колективу все-таки стримувала натиск Фейєноорда (кілька разів захисників в стилі Мануеля Нойєра страхував Андрій Пятов). Інша справа, що в атаці Шахтар так нічого після цього і не створив, і голландці поступово притиснули донеччан до їхніх воріт. Переломним ледь не став момент, що стався на 75-й хвилині, коли Ярослав Ракицький заробив другий гірчичник в цій зустрічі і залишив свою команду вдесятьох. Фонсека зняв Феррейру, і гості догравали поєдинок без нападників. Пішов футбол без середини поля, гості провели кілька гострих контратак, але найголовніше, що вони, як ми вже відзначали, Навчилися терпіти і працювати на поле і перемогу таки відстояли, повернувшись на друге місце в таблиці і відповівши на питання з приводу своїх перспектив на груповій стадії Ліги чемпіонів. Вольова перемога на виїзді в такому турнірі - велика рідкість для наших команд. Євген ГРЕСЬ
Фейеноорд 1 Шахтар 2 Голи: 1: 0 Бергхейс (8) 1: 1 Бернард (24, Фред), 1: 2 Бернард (54, Бутко). Фейеноорд (4-3-3): Джонс - Ньівкооп (Тоорнстра, 61), ван Бек (Крамер, 77), Сен-Жюст, Хапс - Амрабат, ЕЛЬ-Ахмад, Вілена - Бергхейс, Йоргенсен (Ларссон, 67), Боетьюс. Запасні: Бейлі, Башаджикоглу, Нелом, Гертрейда. Тренер: Джованні ван Бронкхорст. Шахтар (4-2-3--1): Пятов - Бутко, Ордець, Ракицький, Ісмаїлі - Фред, Степаненко - Марлос (Зубков, 90 + 2), Тайсон, Бернард (Коваленко, 70) - Феррейра (Хочолава, 77). Запасні: Шевченко, Алан Патрік, Азеведо, Бланко-Лещук. Тренер: Паулу Фонсека. 17 жовтня. Роттердам. Стадіон Де Кейп. Арбітр: А.У.Мальенко (Іспанія). Попереджені: Ель-Ахмаді (66), Амрабат (87) - Ракицький (48), Тайсон (64), Коваленко (77), Бутко (90 + 3). На 75-й хвилині вилучений Ракицький (повторне попередження).

Статистика матчу

Фейеноорд Шахтар 10 (4) Удари 8 (5) 5 (2) Удари в створ 2 (1) 2 (1) Кутові 4 (3) 2 (0) Офсайди 4 (1) У дужках - показники першого тайму.
Шахтарю в Лізі чемпіонів потрібно зіграти за схемою Динамо

Вибираємо кращого українського гравця в матчі Україна - Хорватія (зазначте не більше трьох кращих гравців, порядок місць значення не має)

• Коноплянка Євген (27%, голосів: 2 441)
  • Караваєв Олександр (13%, голосів: 1 198)
  • Ярмоленко Андрій (10%, проголосувало: 893)