До догляду ветерана. Статистичний слід Рустама Худжамова в Маріуполі

06.04.2020 08:05
Вивчаємо статистику голкіпера Рустама Худжамова за вісім сезонів, які він провів у Маріуполі

Фото fcmariupol.com

Днями стало відомо, що Рустам Худжамов покинув Маріуполь. Причиною розриву контракту називають проблеми зі здоров'ям, які не дозволяють голкіперу повноцінно відновитися і повернутися на поле. Цілком можливо, що 37-річний футболіст завершить кар'єру. Худжамов - вихованець Динамо, грав за резервні команди киян, відправлявся в оренду в Закарпатті. Потім пограв за ФК Харків і Шахтар, в якому займав другорядні ролі. Гірники відправляли його в оренду в донецький Металург, а в 2012-14 роках футболіст вперше опинився в Іллічівці. Після невеликої перерви на Зорю і Металіст голкіпер повернувся до Маріуполя в 2016 році, підписавши повноцінний контракт. У підсумку за азовців Рустам виступав протягом восьми сезонів. За цей період він провів 136 матчів, в яких пропустив 153 голи при 43-х клин-шітах. На чемпіонат України припали 93 поєдинку, на першу лігу - 35, на національний Кубок і Лігу Європи - по п'ять. Також за час виступу в команді голкіпер відбив 10 пенальті і заробив вісім жовтих карток. За середнім числом пропущених голів найкращим для Худжамова був сезон 2016/17, коли Маріуполь домігся підвищення у вищий дивізіон. Що стосується еліти, то там кращі цифри були в УПЛ-2012/13. У тому ж сезоні зафіксовані максимальні 11 клин-шитов Рустама. Однак за процентним співвідношенням «сухарів» попереду показники сезонів 2016/17 і 2017/18. Нарешті, в УПЛ-2012/13 і УПЛ-2017/18 Рустам входив в топ-4 найкращих голкіперів по матчах без пропущених голів. Не зайвим буде додати, що Худжамов викликався в збірну України в 2008-14 роках. Свій єдиний матч за синьо-жовтих він провів в листопаді 2011-го, коли в «товарняку» наша команда здолала Сербію (1: 0), а Рустам відстояв всі 90 хвилин. Статистика Худжамова в Маріуполі