До дублю колишнього луганчанина в Мадриді. Екс-легіонери УПЛ, забивали Реалу в Лізі чемпіонів (відео)

07.10.2019 18:15
Хто з колишніх і нинішніх закордонних футболістів чемпіонату України забивав у ворота мадридського Реала в Лізі чемпіонів?

Еммануель Бонавентуре свого часу виступав за Зорю. фото zarya-lugansk.com

У вівторок вершкові Осоромилися в головне єврокубку, насилу зумівши уникнути поразки в матчі з Брюгге. Після першого тайму гості вели 2: 0 завдяки голам Еммануеля Бонавентуре. При цьому нігерієць прийшов до чорно-синім в 2017-м, перед тим провівши сезон в Зорі. У складі луганчан вінгер провів 26 матчів і забив шість м'ячів. https://youtu.be/Ft_4EP8X6mY?t=62 Всього в ворота Реала в єврокубках забивали 15 футболістів, коли-небудь грали в нашому чемпіонаті. Серед українців в воротах вершкових на цьому рівні розписувалися Андрій Шевченко (4 голи), Ілля Цимбалар (1), Сергій Ребров (1), Артем Мілевський (1) і Євген Коноплянка (1). Останній -єдиний, хто відзначився не в рамках Ліги чемпіонів, а в Суперкубку УЄФА. Решта голи на рахунку 10-ти легіонерів, серед яких відразу шестеро оформляли їх, виступаючи за Динамо або Шахтар. Нижче ми поговоримо про ці виконавців. Олександр Хацкевич. ЛЧ-1999/00. 2-й груповий етап. Реал - Динамо - 2:2 Колишній головний тренер киян виступав за Динамо в якості гравця в 1996-2004 роках і за цей період завоював 11 трофеїв. Хацкевич застав найуспішніші сезони біло-синіх в рамках Ліги чемпіонів, а в 2000-му допоміг зберегти команді шанси на вихід з групи. У Мадриді він відповів своїм точним ударом на гол Рауля, потім Фернандо Йерро забив у свої ворота, а Роберто Карлос встановив остаточний результат. https://youtu.be/YPYbLp9fSaU?t=361 Айіла Юссуф. ЛЧ-2004/05. Динамо - Реал - 2:2 Нігерієць виступав за українську команду більше 10-ти років, також встиг зазирнути в Металіст. За цей період він провів під дві сотні матчів і завоював вісім трофеїв. У тому поєдинку Юссуф відкрив рахунок на 13-й хвилині, підставившись під удар Діого Рінкона. Маріс Верпаковскіс. ЛЧ-2004/05. Динамо - Реал - 2:2 У цій же сутичці з мадридцями забив і другий легіонер - відзначився класним соло усередині штрафної суперника. На жаль, Реалу все ж вдалося відквитати два м'ячі до кінця поєдинку. Що стосується Верпаковскіса, то він з 2003-го по 2007-й був у Динамо, після чого став роз'їжджати по орендах, а потім і зовсім покинув клуб. https://www.youtube.com/watch?v=YT7Q47RFSwU Ерол Булут. ЛЧ-2005/06. Олімпіакос - Реал - 2:1 Турецький півзахисник виступав на батьківщині, в Німеччині та Греції. У складі Олімпіакоса він забив Реалу в останньому турі групового етапу, але навіть на третє місце в групі команда піднятися завдяки перемозі не змогла. У 2007-09 роках Булут виступав за донецький Металург, сумарно відігравши 18 матчів. https://youtu.be/TXr72I8_Ibo?t=63 Максим Шацьких. ЛЧ-2006/07. Груповий етап. Динамо - Реал - 2:2 Кияни стали останніми в квартеті, але зуміли «грюкнути дверима» наостанок. Завдяки двом голам Шацьких Динамо було за крок від перемоги над іспанським грандом, але все зіпсував дубль Роналдо в самій кінцівці. Що стосується узбецького легіонера, то він віддав Динамо 10 років свого життя, а після відходу з клубу пограв в Україні за київський Арсенал, Чорноморець, Говерлу і Рух. Також запам'ятався своїми бомбардирськими звершеннями. https://youtu.be/mA_0MuhPN2c?t=108 Іван Томечак. ЛЧ-2011/12. Груповий етап. Реал - Динамо Загреб - 6:2 Хорвати не набрали жодного очка в групі і забили лише три голи. Два з них припали на матч на Сантьяго Бернабеу, в якому Томечак встановив остаточний рахунок. У сезоні-2015/16 захисник заглянув в Дніпро, але закріпитися в команді не зумів. https://youtu.be/4aNx8ysGXHI?t=445 Дерліс Гонсалес. ЛЧ 2014/15. Груповий етап. Реал - Базель - 5:1 Майбутній динамівець в тому сезоні виступав за швейцарського повпреда і допоміг команді вийти в плей-офф. Правда, в першому турі Базель "з'їв» п'ять м'ячів від вершкових, а Дерліс під кінець стартового тайму розмочив рахунок. У 2015-му вінгер поповнив ряди Динамо, в складі якого в підсумку відіграв 85 матчів і набрав 12 + 15 за системою «гол + пас». Зараз парагваєць в оренді в Сантосі, у якого є опція викупу футболіста. https://youtu.be/jwsIjuxSYk0?t=192 Алекс Тейшейра. ЛЧ-2015/16. Груповий етап. Шахтар - Реал - 3:4 Гірники змогли набрати в квартеті всього три очки, але були близькі до сенсації на Арені Львів. Поступаючись по ходу матчу 0: 4, донеччани відіграли три голи. Два з них записав на свій рахунок Тейшейра. Бразилець виступав за Шахтар шість років, за цей період встигнувши зібрати 12 трофеїв і стати кращим бомбардиром УПЛ-2015/16. Дентіньо. ЛЧ-2015/16. Груповий етап. Шахтар - Реал - 3:4 У тому ж поєдинку відзначився інший бразилець. Дентіньо - єдиний з легіонерів в нашому списку, все ще виступає в Україні. Хавбек захищає кольори гірників з перервами з 2011 року. В даний момент на його рахунку 161 матч за команду, 23 голи і 12 результативних передач. https://www.youtube.com/watch?v=66eprRqpCjc Володимир Сержао

Ліга чемпіонів: групи з командами, які перетиналися в минулому сезоні

Скільки, на Ваш погляд, українських клубів зможуть пройти в плей-офф єврокубків сезону-2019/2020?

• Два (62%, голосів: 1 233)