Добрі знайомі з Маріуполя і Олімпіка. Екс-гірники, забивали Шахтарю за останні три сезони (відео)

08.12.2019 17:03
Хто з колишніх футболістів або вихованців донецького Шахтаря забивав у ворота команди за останні три сезони?

Ілля Путря забив в ворота Шахтаря. фото fcmariupol.com

У 16-му турі чемпіонату України Маріуполь сенсаційно відібрав очки у лідера. У першому таймі пенальті реалізував Тайсон, проте після перерви нічийний результат встановив Ілля Путря. Молодий хавбек належить Шахтарю з 2011 року, але за головну команду не грав. З серпня 2018 го футболіст виступає в оренді в Маріуполі і зараз забив свій дебютний гол у чемпіонатах. https://youtu.be/AOFLG9848AM?t=69 Путря - не єдиний екс-гравець або вихованець Шахтаря, засмучує оранжево-чорних. Ми вирішили розшукати всі подібні прецеденти нинішнього і трьох попередніх сезонів. Іван Матяж. УПЛ-2016/17. Олімпік - Шахтар - 1:1 Нападник в 2001-09 роках перебував в системі гірників, але до головної команди так і не доріс. Далі були Зоря, Таврія, Олімпік, Металург З і Іллічівець. Під час свого третього пришестя до олімпійців Іван і засмутив Шахтар. Справа була в жовтні 2016- го. Лише на 74-й хвилині Іван Ордець відкрив рахунок, але фаворити перемогу не втримали - Матяж здорово замкнув простріл. Після відходу з Олімпіка форвард пограв за хорватську Истру, Чорноморець, а зараз виступає за краматорський Авангард. https://youtu.be/gsBryM8RokE?t=175 Руслан Фомін. УПЛ-2017/18. Маріуполь - Шахтар - 1:3 Нападник в молодому віці підписав довгостроковий контракт з гірниками. Він провів за команду 28 матчів у всіх турнірах, оформивши за цей період три голи. Фомін часто вирушав в оренду, а після відходу з Шахтаря в 2012-му пограв і в Україні, і за кордоном. Останні роки ветеран проводить в Маріуполі. У складі азовців в листопаді 2017 го він засмутив оранжево-чорних, розмочивши рахунок в обласному дербі. Втім, голи Факундо Феррейри, Марлоса і Бернарда принесли гостям три очки. Що цікаво, в 2018-м Фомін знову опинився в Шахтарі, але після піврічного сидіння на лавочці повернувся до Маріуполя. https://youtu.be/Y5PlAY2-MoM?t=150 Володимир Прийомов. УПЛ-2017/18. Олімпік - Шахтар - 2:4 Проявивши себе в ранньому віці в донецькому Металурзі, в 2007-09 роках форвард виступав за гірників. Закріпитися не вдалося - всього вісім матчів за основну команду. Змінивши потім десяток клубів, в 2017-м Прийомов виявився в Олімпіку. Володимир зумів відзначитися дублем у поєдинку першого етапу чемпіонату проти Шахтаря, але «двушка» Феррейри, голи Бернарда і Фреда не залишили господарям шансів. Незабаром Володимир покинув Олімпік, потім пограв в Сінгапурі, а зараз перебуває в Білорусі. https://youtu.be/EXlGAULJ9tU?t=56 https://youtu.be/EXlGAULJ9tU?t=273 Дмитро Білоног. Кубок України-2018/19. 1/8 фіналу. Шахтар - Олімпік - 3:2 Вінгер є вихованцем гірників, але грав тільки за Шахтар-3. Потім Білоног виявився в Зірці, звідки відправився в оренду в Олімпік на першу половину минулого сезону. У програшною кубковій дуелі Дмитро відкрив рахунок на 55-й хвилині, реалізувавши пенальті. Зараз українець захищає кольори мінського Динамо. https://youtu.be/4RxU2v_8LEQ?t=55 Олексій Гай. Кубок України-2018/19. 1/8 фіналу. Шахтар - Олімпік - 3:2 Хавбек виховувався в Шахтарі і виступав за клуб до 2013 року. За цей період Гай провів 141 матч, в яких забив 14 голів, виграв чимало трофеїв, в тому числі і Кубок УЄФА. Минулий сезон Олексій провів в Олімпіку, ставши одним з лідерів донеччан. У тому ж кубковому поєдинку він зрівняв рахунок під кінець зустрічі, але незабаром Олег Данченко вирвав для Шахтаря перемогу. Після закінчення сезону футболіст повісив бутси на цвях. https://youtu.be/4RxU2v_8LEQ?t=120 Владислав Вакула. УПЛ-2019/20. Шахтар - Маріуполь - 5:1 Першим екс-гірником, який забив своїй команді в нинішньому сезоні, став 20-річний вінгер. Вакула належав Маріуполю, але влітку 2019-го став футболістом Шахтаря. Новачок відразу ж відправився в оренду назад, а в провальному поєдинку з оранжево-чорними зумів розмочити рахунок, забивши гол після шикарного проходу. https://youtu.be/MOdeSSoW6GQ?t=423 Владлен Юрченко. УПЛ-2019/20. Шахтар - Зоря - 4:3 Хавбек пройшов академію Шахтаря, віддавався в оренду в Іллічівець, але до головної команди не доріс. У 2014-му він виявився в Байєрі, але за чотири роки закріпитися в Німеччині не зумів. Далі був датський Вайле і повернення в Україну цього літа. Свій дебютний гол в національній першості він забив саме гірникам, відкривши рахунок в поєдинку. Потім відзначився Владислав Кочергін, зробивши рахунок 2: 0 на користь Зорі, але Шахтар врятував поєдинок. До перерви один м'яч відквитав Тайсон, на початку другої половини відзначилися Марлос і Жуніор Мораес. На 86-й хвилині Богдан Ледньов зрівняв рахунок, але через кілька миттєвостей Мораес забив другий для себе і переможний гол. https://youtu.be/fhq11OV-Y9Y?t=30 Володимир Сержао

Знову перший в сезоні. Всі хет-трики в кар'єрі Жуніора Мораеса (відео)

Скільки, на Ваш погляд, українських клубів зможуть пройти в плей-офф єврокубків сезону-2019/2020?

• Два (62%, голосів: 1 233)