Гол Довбика Швеції, жах Еріксена і ще вісім подій Євро-2020, які важко забути (відео)

14.07.2021 11:01

Команда1 виділяє десятку головних подій за підсумками минулого чемпіонату Європи

З 11 червня по 11 липня футбольний світ з інтересом спостерігав за тим, як 24 збірні визначають чемпіона континенту. Тепер, коли весь 51 матч Євро-2020 позаду, можна підбивати підсумки першості.

Порятунок Крістіана Еріксена

Уже в третьому поєдинку турніру могла статися трагедія. Під кінець першого тайму гра Фінляндія - Данія була припинена. Справа в тому, що лідер Червоної гвардії Крістіан Еріксен знепритомнів на полі. Партнери по команді і лікарі зуміли врятувати гравця, у якого зупинилося серце.

Після неприємного епізоду Еріксон оклигав, отримав слова підтримки з усіх куточків світу. Півзахисник зміг морально допомогти партнерам і повболівати свою збірну, яка в підсумку стала головною сенсацією Євро і дісталася до півфіналу.

Сенсаційний Шик-бомбардир

Мало хто міг припустити, що саме Патрік Шик розділить з Кріштіану Роналду пальму першості в списку бомбардирів, оформивши п'ять голів. Форвард Байєра зробив дубль у ворота Шотландії (2: 0), причому один з м'ячів поклав з центру поля, встановивши рекорд ЧЄ. Також чех по разу засмутив Хорватію (1: 1), Нідерланди (2: 0) і Данію (1: 2). В результаті його збірна дісталася до чвертьфіналу.

Ранній виліт Франції

Діючі чемпіони світу аж до вильоту вважалися головними претендентами на титул. Однак потім не найяскравішого виходу з групи в 1/8 фіналу французи не встояли перед Швейцарією. Основний час завершився з рахунком 3: 3, причому альпійці відігралися з 1: 3, а в серії пенальті стала невдача Киліана Мбаппе. Не допомогло Дідьє Дешам і повернення в збірну Каріма Бензема, нехай форвард Реала і допоміг своїй команді чотирма м'ячами.

Порція рекордів Кріштіану

Незважаючи на п'ять голів CR7, Португалія склала повноваження чемпіона Європи. Однак сам Роналду встановив ряд вражаючих індивідуальних показників. Тепер форвард Ювентуса - кращий бомбардир в історії ЧЄ (14 голів), а також перший гравець, який виступав і забивав на п'яти різних Євро. Крім того, Кріштіану забив за національну команду вже 109 голів, що є повторенням рекорду іранця Алі Даеї.

Гол Довбика Швеції

В історичному для себе плей-офф Євро збірна України в додатковий час пройшла Швецію (2.1). Героєм поєдинку в Глазго став Артем Довбик, який замінив травмованого Артема Бесєдіна в додатковий час. На 121-й хвилині форвард Дніпра-1 оформив історичний гол, вивівши синьо-жовтих у чвертьфінал. При цьому українець встановив рекорд ЧЄ, забивши найпізніший переможний м'яч в історії.

Автогол Педрі і не тільки

Євро-2020 вийшов аномальним, так як 11 з 142-х м'ячів виявилися автоголами. Для порівняння, на всіх попередніх чемпіонатах сумарно набралося дев'ять «самострелов». Самим курйозним серед них, мабуть, став автогол іспанця Педрі в матчі-трилері з Хорватією (5.3). Судіть самі!

Історичний результат збірної України

Підопічні Андрія Шевченка пробилися в плей-офф, посівши останнє місце в рейтингу третє команд. Далі українці вибили шведів, але в чвертьфіналі не встояли перед англійцями (0.4). Як би там не було, синьо-жовті провели кращий ЧЄ в історії. Тепер у нашої збірної є потрапляння до вісімки найсильніших не лише на мундіалях.

Скандальний пенальті Англії

У півфіналі турніру англійці зупинили сенсаційних датчан (2.1). Вирішальний гол трапився в додатковий час, коли Харрі Кейн встиг на добивання після відбитого 11-метрового. При цьому саме призначення пенальті вийшло вкрай спірним - багатьом здалося, що Матіас Йенсен НЕ фолив на Рахім Стерлінгу. Так що осад шляхом до дебютного фіналу на чемпіонатах Європи у команди Трьох левів залишився.

Саутгейт сам програв фінал?

У вирішальному поєдинку між Італією і Англією все вирішилося в серії пенальті. Апеннінці не забили двічі, а остров'яни - тричі. Причому Маркус Рашфорд, Джейджон Санчо і Букайо Сака не реалізували три спроби поспіль.

На тренера англійців Гарета Саутгейта вилилися тонни критики, як, втім, і на гравців. Справа в тому, що коуч все трьох невдалих пенальтістів випустив на заміну, причому Рашфорд і Санчо вийшли на поле на 120-й хвилині. Також додамо, що учаснику вирішального епізоду Євро-2020 Сака всього-то 19 років ...

Воротар - кращий гравець турніру

Італія взяла другий титул чемпіона Європи в історії. Перший раз Скуадра Адзурра перемогла на континентальному форумі в 1968-му. Одним з героїв збірної став Джанлуїджі Доннарумма, який виявився переможцем у двох серіях пенальті.

В результаті голкіпера Мілана, без п'яти хвилин перейшов в ПСЖ, УЄФА назвав кращим гравцем турніру. Це вже щось унікальне для сучасного футболу. Крім того, в останній раз страж воріт домагався аналогічного визнання аж на Євро-один тисяча дев'ятсот дев'яносто два. Тоді найкращим назвали Петера Шмейхеля, що приніс Данії історичний тріумф.

Суперники збірної України: майже італійський сценарій для Англії

Резюме Євро-2020: Італія ввійшла до четвірки найкращих збірних в історії