Україна на футзальному Євро: бойовий настрій і огріхи в командній грі

Збірна України з футзалу виступила на Євро-2018 з високою самовіддачею і недоліками в командному та індивідуальному майстерності

Україна - Португалія. фото uefa.com

Збірна України з футзалу завершила свої виступи на чемпіонаті Європи в столиці Словенії Любляні. У груповому турнірі українці переграли Румунію - 3: 2 і поступилися Португалії - 3: 5, зайнявши підсумкове друге місце, яке давало право виступити в чвертьфіналі. В 1/4-ій фіналу синьо-жовті у впертій боротьбі програли іспанцям - 0: 1 і вибули з подальшої боротьби за першість Європи. Після чвертьфінального поєдинку головний тренер нашої команди Олександр Косенко в інтерв'ю офіційному сайту Асоціації футзалу України заявив, що не має претензій до настрою і самовіддачі своїх підопічних. "Суперник показав нам над чим потрібно працювати. Потрібно покращувати індивідуальну і командну роботу з м'ячем, а також швидкість прийняття рішень. Без цього важко боротися з такими командами, як Іспанія і Португалія. Будемо рухатися вперед в атакуючих схемах. Україна завжди славилася своїм бійцівським характером , але цього недостатньо для досягнення результату ", - сказав Олександр Косенко.

командні показники

Слова наставника збірної України підтверджують і сухі цифри статистики. У єдиноборствах в поєдинках з маститими суперниками наші хлопці проявили себе з кращого боку:
Єдиноборства / виграні Румунія Португалія Іспанія
Всього 85/40 - 47% 66/30 - 45% 104/52 - 50%
1 тайм 37/20 - 46% 31/12 - 39% 46/21 - 46%
2 тайм 48/20 - 58% 35/18 - 51% 58/31 - 53%
Як бачимо, в бойовому настрої українцям не можна відмовити ні в одному з матчів, причому у других таймах команда явно "заводилася" і в єдиноборствах перегравала всіх суперників, не виключаючи іспанців.  А ось показники володіння м'ячем говорять про те, що збірна України воліла грати "другим номером" і шукати щастя в контратаках.
Володіння м'ячем Румунія Португалія Іспанія
Всього  45% 45% 37%
1 тайм 49% 49% 29%
2 тайм 41% 42% 44%
Окремо на турнірі варто чвертьфінальний матч з Іспанією, де перевага суперника було просто переважною. А цифри першого тайму виглядають просто таки катастрофічними - 29% на 71%, тобто м'ячем українці володіли трохи більше шести хвилин. Не дуже добре виглядає і статистика ударів по воротах суперників. Кращим вийшов, природно, поєдинок з румунською збірною, найменш досвідченої з усіх, з ким збірної України довелося зустрітися на Євро-2018. Оборона португальців і, особливо, іспанців, виявилася куди міцніше і не дала розгулятися форвардам нашої команди.
Удари / у ворота Румунія Португалія Іспанія
Всього 48 / 18 26 / 10 20 / 3
1 тайм 28 / 11 9 / 4 11 / 2
2 тайм 20 / 7 17 / 6 9 / 1
Найпоказовішим тут є матч з Іспанією, де українці змогли нанести в створ воріт суперника всього три удари. У порівнянні з 18-ю з Румунією і 10-ю з Португалією, це мізер.

індивідуальні показники

За індивідуальними показниками лідирують три гравці - Тарас Королишин, Володимир Разуванов і Петро Шотурма, на частку яких припадає п'ять з шести м'ячів, забитих українцями на Євро-2018.
 Гравець Хвилин на полі Гольові моменти / реалізовані удари / у ворота
Королишин '53 3/2 14/4
Шотурма '55 4/2 13/7
Разуванов  '59 5/1 14/5
Виступ українців на європейській першості закінчилося, а в самому турнірі зіграє ще два матчі - фінал і за третє місце. Бронзу ЧЄ-2018 розіграють Росія і Казахстан, а за золото поборються Іспанія і Португалія. Обидва поєдинки відбудуться в суботу 10 лютого.  Андрій БОГАЧЕВ