Фатальні п'ять секунд. Найдраматичніші матчі українських клубів в Лізі Європи (відео)

10.10.2018 16:01
Згадуємо найцікавіші за сценарієм і драматургії поєдинки українських клубів за всю історію турніру

Ворскла була в декількох хвилинах від перемоги над Спортингом. Фото Олега Журавльова

Нинішній єврокубковий сезон для наших повпредів поки що виходить не найвидатнішим. Наприклад, в четвер в другому турі Ліги Європи і Динамо , І Ворскла пропустили на останніх хвилинах, що призвело до втрат очок, які практично були практично у них в кишені. Ми вирішили пригадати драматичні матчі українських клубів на континентальній арені. Відзначимо, що далеко не завжди в цих «веселих» поєдинках представників нашого чемпіонату чекав хепі-енд. ЛЄ-2009/10. Плей-офф. Аустрія - Металург Д - 3: 2 (у дод. Час) Поєдинок в Донецьку завершився нічиєю з рахунком 2: 2, так що українцям потрібно було забивати на виїзді. Зі своїм завданням металурги впоралися завдяки точним ударам Чипріана Тенасе і Генріха Мхітаряна. Але господарі відігравалися і в підсумку справа дійшла до овертайму. Перед додаткової 30-хвилинка гості залишилися в меншості через вилучення Велізара Димитрова. А вже в екстра-таймі австрійці вирвали путівку в груповий етап - штрафний реалізував Емін Сулімані. Прикрий виліт, адже по грі донеччани зовсім не поступалися віденським візаві. https://www.youtube.com/watch?v=66d36Wy6XUs ЛЄ-2010/11. Карпати - Галатасарай - 1: 1 Львів'яни привезли зі Стамбула результативну нічию 2: 2, а вдома довгий час тримали свої ворота на замку. Однак на 91-й доданій хвилині гол Айдин Йилмаза, здавалося б, поховав надії зелено-білих на груповий етап. Однак у Львові знайшовся герой в особі Артема Федецького. Екс-гравець збірної України після не менше епічність передачі Ігоря Худоб'яка кинув в екстаз всіх українських уболівальників. https://www.youtube.com/watch?v=K_0LaZjMkgE ЛЄ-2010/11. Груповий етап. Карпати - Боруссія Д - 3: 4 Наступний матч Львів в Лізі Європи вийшов не менш драматичним. У першому таймі господарі пропустили після ударів Нурі Шахіна і Маріо Гетце, на що відповіли голом Олега Голодюка. Незабаром після перерви відзначився Михайло Кополовець, а пізніше камбек оформив Денис Кожанов. Але Боруссія і сама показала характер, не залишивши львів'янам навіть одного очка. На 87-й хвилині Лукас Барріос зрівняв, а в доданий час перемогу для Джмелів вирвав Гетце. https://youtu.be/lAl0G_TYIQk?t=43 ЛЄ-2011/12. 1/8 фіналу. Олімпіакос - Металіст - 1: 2 У наступному сезоні свій кращий результат в єврокубках видав Металіст, який лише в чвертьфіналі поступився дорогою лісабонському Спортінгу. Перед тим жовто-сині впоралися з Олімпіакосом, вибравшись із справжньої «ями». Програвши вдома 0: 1, на виїзді вже на 14-й хвилині харків'яни пропустили. Час минав, а українцям так і не вдавалося розпечатати ворота суперників. Не допоміг гостям навіть 11-метровий, який страшенно виконав Марко Девіч. Однак все перевернулося з ніг на голову в кінцівці, коли за п'ять хвилин камбек спорудили Крістіан Вільягра і той же Девіч. https://youtu.be/WG7qxX2IqFU?t=32 ЛЄ 2014/15. Плей-офф. Фейеноорд - Зоря - 4: 3 Одне з найболючіших поразок в історії луганської команди. Перший поєдинок завершився нічиєю 1: 1, а на виїзді все складалося для Зорі жахливо. Українці двічі пропустили в першому таймі, а після перерви автогол в свій пасив заніс Максим Білий. Втім, підопічні Юрія Вернидуба видали камбек - дубль оформив Руслан Малиновський, а Білий вразив уже ворота суперників. Однак потрапити в груповий етап Зорі не було судилося - долю дуелі в доданий час перевернув Елвіс Ману. https://www.youtube.com/watch?v=KxTZJxa6DB8 ЛЄ 2014/15. Фінал. Дніпро - Севілья - 2: 3 Цей матч прекрасно пам'ятають українські фанати. Перед зустріччю з діючими чемпіонами дніпряни ледь вийшли з групи, а потім по черзі вибили Олімпіакос, Аякс, Брюгге і Наполі. У фіналі рахунок на сьомій хвилині відкрив Нікола Калинич, але Гжегож Крихов'як і Карлос Бакка незабаром вивели Севілью вперед. Перед самою перервою Руслан Ротань приголомшливим виконанням штрафного удару подарував надію синьо-біло-блакитним. Проте в другій половині Бакка забив знову, а підопічних Мирона Маркевича на ще один подвиг не вистачило. https://youtu.be/wIyoTuZ9r3c?t=80 ЛЕ-2015/16. 3-й раунд кваліфікації. Ворскла - Жиліна - 3: 1 (у дод. Час) Після виїзних 0: 2 шансів на прохід було мало, але команда Василя Сачко ледь не створила диво. Довгий час у полтавчан не виходило забити, поки в середині другого тайму не відзначився Антон Шиндер. На 91-й доданій хвилині Євген Ткачук замкнув фланговий навіс і перевів гру в овертайм. Уже в додатковий час Санжар Турсунов реалізував пенальті, після чого господарям залишалося лише протриматися до фінального свистка. Однак в результаті того вечора в Полтаві завершився сумно ... https://www.youtube.com/watch?time_continue=23&v=9QIj5Ceju9g ЛЕ-2017/18. Груповий етап. Партизан - Динамо - 2: 3 Один з кращих матчів минулого сезону видали кияни в Белграді. У першому таймі оборона гостей тріщала по швах і серби зусиллями Огнена Ожеговіч і Леандро Тавамба забезпечили собі комфортну перевагу. Але після прочухана в роздягальні від Олександра Хацкевича біло-сині видали камбек. Дубль Жуніора Мораеса і точний постріл Віталія Буяльського перевернули матч з ніг на голову. https://www.youtube.com/watch?time_continue=109&v=VCyAlqh1YNQ ЛЄ-2018/19. Плей-офф. РБ Лейпциг - Зоря - 3: 2 Якщо в третьому раунді кваліфікації підопічні Вернидуба драматично пройшли Брагу, то в наступному колі відбору самі опинилися в шкурі португальців. Зоря пропустила першою, але Рафаель і Артем Гордієнко до початку другого тайму організували гостям комфортну перевагу. Втім, на 69-й хвилині німці зрівняли рахунок, а на 90-й Еміль Форсберг реалізував пенальті. З огляду на «нулівку» в першій грі, в наступну стадію пройшов Лейпциг. https://www.youtube.com/watch?v=45s434lLqkQ ЛЄ-2018/19. Груповий етап. Ворскла - Спортинг - 1: 2 У четвер Владислав Кулач на початку поєдинку вивів полтавчан вперед, подарувавши надію на перші очки в групі. Підопічні Сачко героїчно утримували переможний рахунок, але в найвідповідальніший момент «розвалилися». Португальці відзначилися на 90-й і 93-й хвилинах зусиллями Фреді Монтеро і Жоване Кабрала. https://youtu.be/c9Pk1UkKb1A?t=590 Володимир Сержао

Кошмар в єврокубках: дві перемоги на п'ятьох за два місяці