Євро-2020. Збірна України й ще три команди напрацювали на рекорд ЧЄ

04.07.2021 16:05

Яким командам вдавалося відіграти відставання у два голи по ходу поєдинку на чемпіонатах Європи?

Фото УАФ

У понеділок, XNUMX червня, на Євро-XNUMX відбулися два божевільні поєдинки в рамках XNUMX/XNUMX фіналу. Іспанія в грі з вісьмома голами в овертаймі дотиснула Хорватію, а Франція в серії пенальті поступилася Швейцарії. В обох зустрічах одна з команд відігравалася в основний час із рахунку XNUMX:XNUMX.

За всю історію ЧЄ камбек із різниці у два м'ячі відбувався 16 разів, причому чотири рази - на нинішньому турнірі. Крім Хорватії і Швейцарії, такі повернення робили Україна в матчі з Нідерландами (2:3) і Польща в поєдинку зі Швецією (2:3). Це, як ви розумієте, рекорд континентальних форумів.

Взагалі камбеки траплялися на 10-ти Євро із 16-ти. Попередній рекорд належав ЧЄ-1976, на якому в трьох матчах із чотирьох були порятунки з 0:2. На семи останніх фінальних турнірах незмінно траплявся хоча б один подібний результат.

Югославія відіграла три голи

На плей-офф припали шість камбеків, інші - на груповий етап. Причому в раундах на виліт подібного не траплялося з 1976-го. У семи поєдинках команда, що відігралася, у підсумку перемагала (по разу - в овертаймі й по пенальті), також фіксувалися три нічиї й шість поразок (дві - в овертаймі, одна - в серії 11-метрових).

Нівелювали відставання 11 команд. Тричі це робила Югославія, по два рази - Німеччина, Данія та Чехія. Упускали перевагу також 11 збірних. По три рази така невдача траплялася з Нідерландами й Чехією, двічі - із Францією.

Найчастіше камбек траплявся з результату 0:2, тричі - з 1:3, одного разу - з 2:4. На ЧЄ-2000 Югославія і поготів врятувалася в поєдинку зі Словенією з 0:3. Підсумкових результатів матчів було шість. Найбільший рахунок в історії Євро - 5:4. На другому місці за результативністю саме іспансько-хорватські 5:3 на нинішньому турнірі.