Євро-2020. Команди видали найнезвичайнішу серію пенальті в історії турніру (відео)

07.07.2021 14:02

Після поєдинку Італії та Іспанії підраховуємо всі серії пенальті в історії чемпіонатів Європи

Обкладинка італійського видання La Gazzetta dello Sport після матчу

На Євро-XNUMX трапилися вже три післяматчеві лотереї. В XNUMX/XNUMX фіналу Франція сенсаційно вилетіла від Швейцарії, а у чвертьфіналі Іспанія з великими труднощами вибила тих самих альпійців. Тепер же в півфіналі сама Фурія Роха не встояла перед Італією.

Як повідомляє офіційний сайт УЄФА, серію пенальті на чемпіонатах Європи введено з XNUMX року. Із того часу відбулася XNUMX післяматчева розбірка, причому не було їх лише на Євро-1988. Рекорд утримує Євро-XNUMX, на якому набралося аж чотири лотереї.

1 серій припало на чвертьфінали, сім - на півфінали, дві - на 8/1976 фіналу, по одній - на матч за третє місце й фінал. Єдину вирішальну сутичку таким чином у XNUMX-му виграла збірна Чехословаччини, яка здолала ФРН.

Іспанія та Італія на вершині

Взагалі в серіях 11-метрових брали участь 14 команд. Іспанія та Італія провели таких уже по шість, Англія й Нідерланди - по чотири. Найбільше перемог у тих самих Фурії Рохи (4) і Скуадри Адзурри (3), а також у Чехословаччини/Чехії (3). При цьому в останньої 100% успішних післяматчевих розв'язок. Найчастіше програвали Італія, Нідерланди та Англія - ​​по три рази.

З-поміж польових гравців тільки швейцарець Фабіан Шер брав участь у трьох серіях (реалізував дві спроби). Серед воротарів по три лотереї провели італієць Джанлуїджі Буффон, нідерландець Едвін ван дер Сар і швейцарець Янн Зоммер. За кількістю сейвів лідирують Буффон, іспанці Ікер Касільяс і Унаї Сімон - по три. При цьому у двох серіях пенальті з восьми 11-метрових у ворота Касільяса було забито лише чотири.

Рекорд - 18 ударів

Найчастіше у формат післяматчевої серії переходили рахунки 1:1 і 0:0 - дев'ять і вісім разів відповідно. Тричі фіксувалися 2:2, а на Євро-2020 уперше сталися 3:3. Самі перестрілки з 11-ти метрів завершувалися із шістьма різними результатами. Це 5:4 (6 разів), 4:2 (5), 6:5 (4), 3:1 (3), 5:3 (2) та 9:8 (1).

Найдовшими були серії по 18 ударів. У 1980-му Чехословаччина в матчі за третє місце обіграла Італію - 9:8, а у 2016-му у чвертьфіналі Німеччина пройшла ту саму Скуадру Адзурру - 6:5. Найкоротшою була лотерея турків і хорватів у 2008-му - сім ударів.

Додамо, що серія пенальті між Швейцарією та Іспанією стала першою в історії чемпіонатів Європи, де було більше незабитих 11-метрових, ніж забитих. Гравці реалізували лише чотири спроби з дев'яти (44,4%).