Два дубля і дебютний гол Яремчука: збірна України у Львові знищила Сербію

07.06.2019 22:36
Національна збірна України в поєдинку третього туру відбору на Євро-2020 не залишила шансів команді Сербії

фото ffu.ua

Після нічиєї з Португалією і перемоги над Люксембургом синьо-жовті підійшли до третього туру в статусі лідера групи. Серби в березні задовольнялися єдиним набраним очком, тому відставали від нашої команди на три пункти. Андрій Шевченко не міг розраховувати на ряд виконавців - Ярмоленко все ще не до кінця відновився, Марлос і Мораес пошкодилися в матчах за Шахтар. З іншого боку, в повній бойовій готовності підійшов до гри Миколенко, у якого недавно були проблеми зі здоров'ям. В цілому, склад української команди виявився цілком очікуваним. Младен Крстаїч напередодні поєдинку позбувся одного з лідерів - травму отримав Милинкович-Савич. Також проблеми відчував бомбардир Александар Мітровіч, який вийшов на поле лише в другому таймі. Наставник сербів вирішив зіграти за схемою 3-5-2, але наші футболісти виявилися готові до такого вибору коуча суперників. «Вибуховий» дубль Циганкова З перших хвилин господарі заволоділи ініціативою, комбінували на чужій половині поля. Пристрілювання виконав Яремчук, неточні спроби були у Циганкова і Коноплянки. Серби спочатку відповідали вельми гостро. Так, на дев'ятій хвилині Прійовіч ледь не влучив у ближній кут, а в ще одному епізоді його удар вчасно заблокував Миколенко. Однак в середині тайму синьо-жовті видали 10-хвилинку, яка визначила хід усього поєдинку. На 25-й хвилині Коноплянка завдав класний удар в створ, але і з цим пострілом, і з добиванням Яремчука Дмитрович впорався. Втім, вже в наступній атаці українці відкрили рахунок. Караваєв промчав правим флангом, прострілив у штрафну, де на самоті опинився Циганков. Точний удар з лівої - 1: 0. Через кілька миттєвостей Віктор оформив дебютний дубль у складі збірної. Яремчук поборовся і перехопив м'яч в центрі, скинув Циганкову, який протягнув круглого до чужого штрафного і завдав точний постріл в «дев'ятку». І це вже 2: 0.

фото ffu.ua

Серби злегка «попливли» і могли отримувати третій. Зінченко розігнав контратаку, скинув на Коноплянку, але той не влучив у ближній кут. Незабаром Циганков отримав м'яч на своєму фланзі, увірвався в штрафну, але пострілом з правого не переграв голкіпера, а Караваєв на добиванні виявився неточним. Потім був ще удар п'ятою від Яремчука, але небезпеки в собі ця спроба не несла. Ближче до кінця першого тайму балканцям вдалося відвести гру від своїх воріт, але в цілому наша команда продовжувала контролювати хід подій. Ювілей Коноплянки і гольовий дебют Яремчука Друга 45-хвилинка розпочалася з «хука» від Коноплянки. У першій же атаці Малиновський скинув м'яч вінгера на фланг, той змістився в центр і в фірмовому стилі поклав снаряд у дальній кут. Для Євген цей гол став ювілейним 20-м у футболці національної команди. У наступній атаці Циганков міг робити хет-трик, але не замкнув простріл Коноплянки. Потім серби ненадовго відсунули м'яч від своїх воріт, але українці і не думали зупинятися. На 58-й хвилині пройшла комбінація Малиновський - Караваєв - Яремчук з дебютним голом Романа за збірну. Радості львівської публіки не було меж. Після такого «обгазона» суперники вже не змогли прийти в себе. Шевченко зробив заміни, вперше в цьому році випустив Кравця і дозволивши Шепелеву провести свій третій матч за збірну. Третім гравцем, який вийшов по ходу, виявився Коваленко. Віктор змінив Коноплянку відразу після того, як Женя оформив дубль. По ходу контратаки Малиновський віддав класний пас вінгера, а той знову завдав блискучий удар, змістившись з флангу до центру. Дмитровичі довелося виймати м'яч з сітки вже вп'яте! У завершальну 15-хвилинку українці створили кілька напів-моментів, але вирішили більше не засмучувати суперників. Здобувши три очки, підопічні Шевченка продовжують йти на першому місці у відбірній групі. Наступний матч відбіркового циклу наша збірна також проведе на Арені Львів - 10 червень до нас в гості приїде команда Люксембургу. Відбір на Євро-2020. 3-й тур Україна - Сербія - 5: 0 (2: 0) Голи: Циганков (26, Караваєв, 28, Яремчук), Коноплянка (46, Малиновський, 75, Малиновський), Яремчук (59, Караваєв). Україна: Пятов - Караваєв, Кривцов, Матвієнко, Миколенко - Малиновський, Степаненко (Шепелєв, 72), Зінченко - Циганков, Яремчук (Кравець, 67), Коноплянка (Коваленко, 76). запасні: Паньків, Лунін, Пластун, Бурда, Бутко, Соболь, Безус, Швед, Бесєдін. тренер: Андрій Шевченко. Сербія: Дмитрович - Міленкович, Спаіч, Коларов - Гачіновіч Льяіч (Фейса, 60), Тадич, Максимович, Костич - Йович (Лазович, 72), Прійовіч (А. Мітровіч, 53). запасні: Райковіч, Васильович, Рукавіна, С. Мітровіч, Лукич, Мілетіч, Живкович, Радоньїч, Катай. тренер: Младен Кстаіч. попередження: Міленкович (22), Спаіч (32). арбітр: Антоніо Матеу Лаос (Іспанія). Львів. 7 червня. Арена Львів. Група В Турнірна таблиця

«Малиновський і Зінченко здатні забезпечити результат». прогнози фахівців

7 і 10 червня збірна України проведе два домашні (у Львові) матчу у відборі до Євро-2020 проти Сербії та Люксембургу. Скільки очок, на ваш погляд, команда Андрія Шевченка набере в цих зустрічах?

• Шість (58%, голосів: 1 994)
  • Чотири (36%, голосів: 1 259)