Дублі Ярмоленко і Коноплянки. Збірна України на класі розбила Албанію

03.06.2018 18:00
Головна команда країни з розгромним рахунком обіграла балканську збірну в другому спарингу в рамках навчально-тренувального збору

Фото Павла Кубанова

У четвер синьо-жовті розкатали нульову нічию зі збірною Марокко. У неділю українці отримали шанс реабілітуватися за межі не найяскравішу гру проти африканців в спарингу з Албанією. У порівнянні з попереднім спарингом Андрій Шевченко зробив шість змін в складі: місце у воротах зайняв Лунін, на флангах оборони вийшли Бутко і Соболь, в центрі зі старту з'явилися Малиновський і Марлос, а на вістрі опинився Бесєдін. Албанці підійшли до звітної зустрічі з чотирма поразками в п'яти останніх матчах. Більш того, у вівторок Гірські орли примудрилися розгромно програти Косово (0: 3). З огляду на, що Україна перемагала в чотирьох з п'яти поєдинків проти балканців, саме підопічні Шевченка бачилися фаворитами зустрічі. Лінія атаки за 15 хвилин вирішила долю матчу Зі старту поєдинку українці частіше і якісніше володіли м'ячем. На початку гри обидві команди завдали по удару повз ворота, а на дев'ятій хвилині у синьо-жовтих виник перший небезпечний момент. Постріл Марлоса з працею дістав Беріша, а з добиванням Ярмоленко впорався вже Хюсай. Незабаром з'явився шанс у Коноплянки, але після рикошету від суперника м'яч пролетів над поперечиною. На 19-й хвилині Марлос створив момент для Ярмоленко, але Андрій пробив поруч із правою від себе штангою. Потім настало невелике затишшя, після якого українці видали «вогняну» кінцівку тайму. На 31-й хвилині класна комбінація Марлос - Ярмоленко - Коноплянка завершилася точним ударом останнього в ближній кут - 1: 0. Через п'ять хвилин наша команда подвоїла рахунок. Коноплянка знайшов м'ячем у штрафному Ярмоленко і футболіст дортмундської Боруссії впевнено переграв Беришу. На 38-й хвилині Марлос вивів Бесєдіна тет-а-тет з голкіпером суперників, але форвард дуель програв. А в додатковий час Україна забила третій м'яч: все той же Марлос верхом послав м'яч на Малиновського, який скинув під удар Ярмоленку - 3: 0. Андрій забив за збірну більше одного гола за матч вдруге в кар'єрі. Коноплянка оформив дебютний дубль за збірну На другий тайм Шевченко випустив попереду Селезньова, трохи пізніше з'явився Шапаренко. Євген отримав можливість забити на 52-й хвилині, але м'яч зачепив ногу захисника і полетів трохи вище воріт. Проте, уникнути зниження темпу гри з боку української команди не вдалося. Албанці видали непоганий відрізок з небезпечними ударами Мемолли і Ліляя. Втім, після цього червоно-чорні вже були не настільки активні. Команди, здавалося, остаточно змирилися з підсумком зустрічі. Наставники провели ряд замін, але крім гола з офсайду Селезньова моментів довгий час не виникало. Лише в кінцівці зустрічі прийшли і небезпека, і забиті голи. Спочатку Беріша продемонстрував відмінну реакцію і потягнув удар Коноплянки зі штрафного, а потім захисники албанців після метушні ледь не заштовхали м'яч у свої ворота - круглий влучив у штангу. На 89-й хвилині суперники несподівано розмочили рахунок - Ндоє отримав м'яч після навісу з правого флангу і переграв Луніна ударом з-під Караваєва. Однак тут же гольовий атакою відповіли українці. Шапаренко розрізав оборону суперників пасом на Ярмоленко, а Андрій викотив на порожні ворота Коноплянці. 4: 1! У підсумку збірна України здобула другу перемогу в своєму четвертому матчі в 2018 році. На цьому національна команда бере паузу до початку вересня, коли їй належить провести поєдинки Ліги націй проти Чехії і Словаччини. Албанія - Україна — 1:4 (0:3) Голи: Ндоє (89) - Коноплянка (31, Ярмоленко, 90, Ярмоленко), Ярмоленко (36, Коноплянка, 45 + 1, Малиновський). Албанія: Беріша - Хюсай, Маврай, Джімшіті, Весели - Ліля (Аджеті, 65) - Роші (Мемолла, 46), Рамадану (Квака, 26), Ндоє, Леньяні (Балай, 46) - Манай (Чікаллеші, 57). Україна: Лунін - Бутко (Караваєв, 82), Кривцов, Бурда, Соболь - Малиновський (Коваленко, 71), Зінченко (Сидорчук, 71), Марлос (Шапаренко, 57) - Ярмоленко, Бесєдін (Селезньов, 46), Коноплянка. попередження: Бурд.

Шанс для молоді. Думки фахівців напередодні матчу Україна - Албанія

Вибираємо кращого українського гравця в матчі Албанія - Україна (зазначте не більше трьох кращих гравців, порядок місць значення не має)

• Ярмоленко Андрій (35%, проголосувало: 348)
  • Коноплянка Євген (26%, проголосувало: 261)