Дубль Мората допоміг Ювентусу обіграти Динамо в Києві

20.10.2020 20:54

Команда Мірчі Луческу стартувала в Лізі чемпіонів з матчу проти італійського гранда

Фото uefa.com

Чотири роки по тому київське Динамо знову грає в Лізі чемпіонів. Прихід Мірчі Луческу струснув столичний клуб і команда добилася пристойною серії в 10 матчів без поразок. Спочатку кияни вирвали у Шахтаря Суперкубок України, потім без особливих проблем пройшли АЗ і Гент в кваліфікації Ліги чемпіонів. У чемпіонаті у Динамо справи теж йдуть добре - перше місце і два очка відриву від Шахтаря.

Ліга чемпіонів для біло-блакитних почалася з домашнього матчу проти Ювентуса. Чотири рази в своїй історії Динамо протистояло чорно-білим, але жодного разу італійський бар'єр біло-блакитним не піддавався.

У Ювентуса справи на Аппенінах зараз гірше. Змінивши в міжсезоння головного тренера, прихід Андреа Пірло замість Мауріціо Сарри поки що ще не вразив. «Стара синьйора» займає п'яте місце в Серії А, в останньому турі зігравши внічию з аутсайдером Кротоні (1: 1).

У Динамо до прем'єрної грі нового сезону в Лізі чемпіонів не готувалися Тимчик та Бурда. В іншому склад на матч у Мірчі Луческу виявився без сюрпризів. У Ювентуса на карантин через коронавируса потрапили Роналду, Барбьері і Маккенна. Травми заліковують Маттейс де Лігт і Алекс Сандро. В запасі опинився Диба.

Як і очікувалося, кияни віддали Ювентусу ініціативу і сіли на свою половину поля. На 12-й хвилині іспанська подвиг повторив Бущан. К'єза увірвався в штрафну на лівому полуфланге, пройшов Кендзьору і пробив в дальній кут - воротар Динамо виявився на висоті. Правда, відразу після кутового помилка Бущана ледь не виявилася фатальною. Георгій майже не влучив по м'ячу кулаком і К'єлліні ледь не відправив м'яч у сітку. Динамо огризнувся на 17-й хвилині, але Супряга пробив головою вище воріт.

Ювентус продовжував насідати на оборону Динамо. На 34-й хвилині біля воріт Бущана виник ще один гольовий момент. Ремсі обіграв Забарна і прострілив на Кулусевскі. Його удар парирував Бущан. У кінцівці тайму Георгій блиснув ще раз, витягнувши м'яч з ближнього кута після оригінального удару п'ятою Ремсі.

Відбивши всі атаки Ювентуса в першому таймі, відразу після перерви кияни пропустили. У затяжній атаці італійців Кулусевскі пробив з-за штрафної, Бущан м'яч парирував, але прямо на ногу Мората, проти якого воротар киян вже був безсилий.

Пропустивши, динамівці осміліли, вже йшли вперед великими силами, але користі з цього так і не зробили. Буяльський і Сидорчук мали напівмоменти, але вичавити максимум не змогли. Зате Ювентус зіграв на класі. Куадрадо навісив з флангу, Забарний «проспав» Морату і іспанець офрміл дубль і приніс Ювентусу перемогу і перші очки в Лізі чемпіонів. Кияни в свою чергу зазнали першої поразки при Мірчі Луческу

Ліга чемпіонів. 1-й тур

Динамо - Ювентус - 0: 2

Голи: Мората (46, 84)

Динамо: Бущан, Кендзьора, Забарний, Миколенко, Караваєв (Попов, 71), Сидорчук, Циганков (Вербич, 71), Шапаренко, Буяльський (Гармаш, 89), Де Піна (Родрігес, 60), Супряга.

Ювентус:  Щесни, Данило, Бонуччі, К'єлліні (Демірал, 20), К'єза, Бентанкур (Артур, 80), Ремсі, Рабіо, Куадрадо, Кулусевскі (Диба, 56), Мората.

Кращі гравці тижня: герой Бущан, гол Циганкова, дубль Коваланко

На ваш погляд, як завершиться матч першого туру групового раунду Ліги чемпіонів Динамо - Ювентус, який відбудеться 20 жовтня в Києві?

• перемогою Ювентуса (39%, проголосувало: 70)