Динамівці де Пена і Циганков не дозволили Шахтарю відсвяткувати чемпіонство

18.05.2019 18:01
Київське Динамо в 29-му турі української Прем'єр-ліги мінімально обіграло Маріуполь

Щоб не дати Шахтарю стати чемпіоном достроково, біло-сині повинні були брати три очки в матчі з азовцями. Ситуація для Динамо ускладнювалася не лише мотивацією Маріуполя, який бореться за четверте місце, але і лазаретом. Зіграти не могли Сіль, Вербич, Буяльський, Кадар і Миколенко, так що Олександру Хацкевичу довелося випускати Сідклея, Шабанова і Шепелєва. На вістрі вже звично вийшов Русин, на лівому фланзі - де Пена. Початок поєдинку вийшло досить нудним, хоч Динамо і володіло ініціативою. Ближче до середини першого тайму активізувалася атака господарів, і пішли моменти. Худжамов впорався зі штрафним від Циганкова, а пізніше Віктор потужним ударом з відскоку струсонув поперечину. Кілька непоганих пострілів завдав Андрієвський, а Русину не вистачило зовсім трохи, щоб замкнути простріл Олександра. І все ж динамівцям вдалося вийти вперед в першому таймі, коли на 34-й хвилині де Пена здорово підключився до кутового, який хитро виконав Циганков. Уругваєць забив дебютний за Динамо, а українець віддав ассист в четвертому матчі поспіль. Циганкову все ж вдалося забити На початку другого тайму хороші моменти мали Циганков і де Пена, але їм або не вистачало точності, або Худжамов був на висоті. Маріуполь відповів моментом Зубкова, коли Бущан вчасно вийшов вперед. Пізніше свої спроби мали де Пена, Шепелєв та Русин, але збільшити перевагу динамівцям не вдавалося. Потім гра заспокоїлася, але ближче до кінцівці команди подарували глядачам ще парочку голів. Циганкову таки вдалося відзначитися, хоча по ходу матчу він ще раз потрапив в перекладину, на цей раз ударом зі штрафного. На 87-й хвилині де Пена подав кутовий, м'яч відскочив від Фоміна, а Циганков красивим ударом в дальній кут оформив взяття воріт. Маріуполь встиг відіграти один гол - в доданий час своїй колишній команді забив вийшов на заміну Федорчук, головою замкнувши крос Зубкова. Відзначимо, що в складі Динамо вперше в році вийшли на поле відновилися Бесєдін та Дуелунд, яким Хацкевич надав трохи ігрової практики. У підсумку динамівцям вдалося здобути перемогу і скоротити відставання від Шахтаря до восьми очок. Так що горянка самим доведеться брати очки в матчі із Зорею, щоб оформити чемпіонство. Динамо - Маріуполь — 2:1 (1:0) Гол: де Пена (32, Циганков), Циганков (87) - Федорчук (90 + 2, Зубков). Динамо: Бущан - Кендзьора, Бурда, Шабанов, Сідклей - Шепелев, Сидорчук (Дуелунд, 90) - Циганков, Андрієвський (Шапаренко, 90), де Пена - Русин (Бесєдін, 82). Маріуполь: Худжамов - Кирюханцев, Чоботенко, Яворський, Биков - Ігнатенко, Пихаленок (Борячук, 72) - Зубков, Мишнєв (Федорчук, 57), Чурко (Вакула, 62) - Фомін. Попереджені: Русин - Ігнатенко, Биков.

Зоря - Шахтар: за крок до чемпіонства

Хто, на Ваш погляд, стане чемпіоном України-2018/2019?

• Шахтар (69%, голосів: 5 815)
  • Динамо (26%, голосів: 2 166)