Динамо в серії пенальті виграло свій 12-й Кубок України в історії

08.07.2020 23:20
Чи не виявивши переможця в основний і додатковий час, Динамо і Ворскла долю володаря національного Кубка вирішили в серії післяматчевих пенальті

Фото УАФ

Динамо до свого 17 фіналу Кубка підходило з чималою кількістю проблем. Крім поразки від Шахтаря, після якого кияни опустилися на третю позицію в УПЛ, пропустивши вперед Десну, Олексій Михайличенко, як і раніше відчував кадровий дефіцит гравців в обороні. Втім, частково проблему вдалося вирішити: Шабанов повернувся на поле, після того як відбув дискваліфікацію і склав дует центральних захисників з Сиротою, а Міколекно відновився після травми і зайняв звичне місце в обороні зліва.

Фото УАФ

Ворскла після карантину провела хороший відрізок. Команда Юрія Максимова не програла поки що жодного матчу. Після героїчного півфіналу з Маріуполем полтавці цілком і повністю зосередилися на фіналі, відправивши на гру зі Львовом в чемпіонаті резервний склад (2: 2). У підсумку з урахуванням матчів до карантину безпрограшна серія Ворскли становила вже дев'ять поєдинків.

Фото Олександра Осипова

У двох матчах першого етапу чемпіонату Динамо двічі перегравало Ворсклу, але Кубок - це інша історія, що і підтвердив фінальний поєдинок. Саме полтавці жваво розпочали поєдинок і вже на 11-й хвилині після розіграшу кутового Сидорчук чомусь не зумів зіграти в м'яч і на дальній штанзі Степанюк змусив капітулювати Бущана.

Фото УАФ

Динамівці могли теж після стандарту відігратися, але Різник потягнув класний удар від Сироти. Потім на 26-й хвилині забійний момент був у Вербича, знову полтавчан врятував воротар Ворскли. І все ж словенець, який грав на позиції нападника, домігся свого, зрівнявши рахунок у матчі на 28-й хвилині після метушні у штрафному Ворскли.

Фото УАФ

Другий тайм команди почали обережно, а найнебезпечніший момент виник лише до 60-й хвилині, коли Різник знову вступив в гру після удару Шепелєва. У полтавчан проявляв активність Кулач, але в підсумку наївся і Устуу місце Луїзао, а у Динамо Михайличенко дістав з рукава козир, випустивши Циганкова замість Цітаішвілі.

Відбігати 90 хвилин на порожньому харківському стадіоні, команди вирішили не ризикувати і перевели гру в додатковий час, а потім в серію пенальті. На жаль, але ще раз стати героєм 16-річний воротар Ісенко не зміг, тому що Юрій Максимов в кінцівці додаткового часу замінив Степанюка на Баєнко, який став антигероєм, відправивши м'яч у небо в самий вирішальний момент.

Кубок України. Фінал

Динамо - Ворскла - 1: 1, по пен. - 8: 7

Голи: Вербич (28) - Степанюк (11). Динамо : Бущан, Кендзьора, Сирота, Шабанов, Миколенко, Сидорчук, Цітаішвілі (Циганков, 60), Буяльський (Шапаренко, 99), Шепелев (Андрієвський, 115), Де Піна, Вербич. Ворскла: Різник, Пердута, Чеснаков, Ндіайе, Сапай, Скляр (Шехіч, 95), Пуцлін, Якубу (Опанасенко, 73), Кулач (Луїзао, 76), Кані, Степанюк (Баєнко, 115). попередження: Буяльський, Сирота, Шабанов, Вербич - Скляр, Пердута.

Фото УАФ

Лідер Сидорчук та ветеран Чеснаков. Гравці Динамо і Ворскли в фіналах Кубка України