Динамо зупинилося на восьми. Найдовші безвиграшні серії команд у класичному в ЧУ

23.04.2021 11:02
Категорії: Новини теми

Підраховуємо найдовші безвиграшні серії команд в протистоянні київського Динамо і донецького Шахтаря в рамках чемпіонату України

фото fcdynamo.kiv.ua

У 22-му турі УПЛ Динамо обіграло Шахтар завдяки голу Карлоса де Піни з пенальті. Кияни практично вирішили долю чемпіонства, забезпечивши собі відрив у 10 пунктів. Крім того, біло-сині перервали серію з восьми матчів без перемог в національній першості в рамках Класичного.

За інформацією офіційного сайту УПЛ, Це була найдовша безвиграшна серія Динамо проти одного клубу за всю історію чемпіонатів України. При цьому в рамках класико траплялося лише шість подібних смуг, тривалих як мінімум п'ять матчів. У чотирьох випадках ніяк не могли перемогти саме кияни.

Шахтар - 13 матчів (1994-2001)

У перших розіграшах у вищому дивізіоні оранжево-чорні не могли перервати гегемонію столичного клубу. З сезону-+1994 / 95 по квітень 2001 го Шахтар за 13 матчів зазнав дев'ять поразок, в тому числі і сім поспіль, а також чотири рази доводив справу до нічиєї. За цей період Динамо встигло завоювати шість чемпіонських титулів. Перервалася невдала смуга перемогою донеччан на НСК Олімпійський з рахунком 2: 1.

Динамо - 5 (2001-2003)

Далі лідерство в дуелі перехопив Шахтар, за п'ять матчів здобувши три перемоги при двох нічиїх. У сезоні-2001/02 гірники вперше в історії взяли «золото». У травні 2003-го біло-сині перервали низку невдач домашньої вікторією 2: 1.

Динамо - 6 (2011-2014)

Протягом трьох сезонів динамівці не могли перемогти конкурента. Вони набрали всього один пункт за шість матчів, в тому числі потрапив п'ять поразок поспіль (антирекорд для киян в чемпіонаті). У всіх трьох розіграшах УПЛ «золото» брав Шахтар. Перервалася смуга перемогою Динамо на своєму полі з рахунком 1: 0 в жовтні 2014 го.

Динамо - 6 (2015-2017)

Дві нічиї і чотири фіаско - такий доробок киян за шість матчів в даний період. Правда, в сезонах 2014/15 і 2015/16 підопічні Сергія Реброва добували чемпіонські титули. У травні 2017 го Динамо нарешті обіграло Шахтар на ОСК Металіст - 3: 2.

Шахтар - 6 (2017-2018)

З цієї поразки стартувала невдала серія вже оранжево-чорних. У шести поєдинках Динамо здобуло п'ять вікторій при одній світової. Однак за цей період Шахтар встиг двічі відсвяткувати чемпіонство. Завершилася смуга перемогою гірників з рахунком 2: 1 в листопаді 2018 року.

Динамо - 8 (2018-2021)

Саме з осені 2018 го і до недавніх пір кияни ніяк не могли обіграти опонента в Класичному. Шість поразок, в тому числі п'ять поспіль, а також дві нічиї. За цей проміжок часу Шахтар завоював два комплекти золотих медалей. Однак в 2021-м Динамо перервало серію і, схоже, нарешті здобуло звання чемпіона країни.

Навздогін останньому класико. Коли Шахтар і Динамо обмінювалися перемогами в чемпіонаті України