Динамо не змогло переграти Лугано і вилетіло з Ліги Європи

12.12.2019 20:52
У четвер, 12 грудня, київське Динамо на Олімпійському зіграло вирішальний поєдинок групової стадії Ліги Європи проти швейцарського Лугано

Фото Миколи Бочка

До останнього туру групового турніру Ліги Європи Динамо і Лугано підійшли як сусіди по турнірній таблиці. Тільки у господарів залишалися шанси продовжити свою єврокубкову кампанію, а швейцарці приїхали до Києва без турнірної мотивації. У першому матчі в Швейцарії була зафіксована нічия, і після цього динамівці в Лізі Європи не вигравали. Та й в чемпіонаті перед єврокубкових матчем підопічні Олексія Михайличенка схибили, програвши на Олімпійському Зорі (1: 2). Лугано в гостьовій зустрічі чемпіонату Швейцарії в гостях зіграв внічию з Ксамаксом - 1: 1. До завершального матчу, в якому киян влаштовувала тільки перемога для виходу з групи, Динамо підійшло з кадровими проблемами. Тренерський штаб Динамо не зміг розраховувати не тільки на давно травмованого Бурду, але і на вилученого з поля в попередньому матчі з Мальме Сидорчука, а також на Шабанова і Вербича, які заробили по третій в турнірі жовтій картці. У швейцарців не могли допомогти команді найдорожчий футболіст клубу, дискваліфікований бразильський форвард Жуніор Карліньос, а також травмовані капітан команди, уругвайський центральний півзахисник Хонатан Саббатіні, лівий півзахисник Франциско Родрігес, боснійський гравець середньої лінії Мирослав Ковіло і автор єдиного м'яча Лугано в турнірі, шведський нападаючий Александер Герндт.

В результаті у Динамо на позицію правого півзахисника вийшов Караваєв, а Циганкову довірили роль розігруючого в середині поля. Місце в воротах тренерський штаб киян довіри не повернувся в стрій після травми Бойко, а Бущану. Пару центральних захисників склали Кадар і Попов, знайшлося місце в старті Де Піні і Буяльському, також повернувся в стрій після пошкодження Миколенко. Динамівці, як і очікувалося, з перших хвилин кинулися на володіння Лугано, але стартовий натиск ефекту не приніс і динамівці ледь не втратили Циганкова, який незважаючи на жорсткі розсічення на нозі, все ж залишився в грі. «Душів» швейцарців весь перший тайм, динамівці примудрилися не забити на гол з двох метрів у порожні ворота ( «відзначився» Бесєдін), а в кінцівці тайму і зовсім всього пару раз переходив центр поля Лугано забив гол. Після проходу в штрафну і подачі у воротарський Аратора головою без перешкод відправив м'яч у сітку. У другому таймі Динамо академічно розвивало свої атаки, а Бесєдін знову не зміг занести м'яч у порожні ворота (на цей раз грудьми). Бездоганно діяв і воротар Лугано, що витягнув класний удар зі штрафного від Циганкова. На жаль, кияни в результаті залишилися без єврокубкової весни, зумівши в цьому матчі піти від поразки на 93-й хвилині після дальнього пострілу Циганкова. Для виходу з групи біло-блакитним не вистачило ще одного гола.

Ліга Європи. 6-й тур

Динамо - Лугано - 1: 1 (0: 1)

Голи: Циганков (90 + 3) -- Аратора (45) Динамо: Бущан, Кендзьора (Цітаішвілі, 64), Попов, Кадар, Миколенко, Шепелев, Караваєв, Буяльський, Циганкова, Де Піна (Гармаш, 77), Бесєдін (Сіль, 89). Лугано: Коста, Холендер, Яо, Куштодіу, Обексер, Гвідотті (Вечеі, 55), Дальмонте (Марич, 64), Ловріч, Сульмони, Дапрела, Аратора. попередження: Обексер, Вечеі.