Динамо здобуло вольову перемогу над Зорею і вийшло на друге місце в Прем'єр-лізі

16.07.2020 19:50
У центральному поєдинку 31-го туру чемпіонату України київське Динамо здобуло важливу перемогу над луганською Зорею

Битвою за Лігу чемпіонів охрестили це протистояння в рамках передостаннього туру. Втративши перемогу над Олександрією, Динамо підійшло до сьогоднішньої гри на третьому місці. Зоря завдяки вікторії в матчі з Колосом випереджала киян на один пункт. Олексій Михайличенко випустив, мабуть, найоптимальніший на даний момент склад. У центрі оборони з «старту» вийшов Бурда, Миколенко зліва знову підмінив Караваєв, а Попов залишився на лавці. Зоря підійшла до поєдинку також не у всеозброєнні. Ледньов не міг зіграти проти Динамо за правилами оренди, а місце у воротах знову зайняв недосвідчений Мацапура. Камбек киян ще в першому таймі На початку зустрічі біло-синіх чекав «холодний душ» - Бурда помилився в центрі поля, Кендзера невдало зіграв в підкаті, а Громов втік тет-а-тет з Бущаном і своїм шансом скористався. Незабаром Михайличенко довелося міняти пошкодив Вербича - на позицію головного бомбардира останніх матчів Динамо вийшов Русин. Однак в подальшому події на полі пішли за сценарієм господарів. На 14-й хвилині Циганков віддав в штрафну Буяльському, той повернув Віктору, який вколотив м'яч у ближній кут. А вже в наступній атаці Сидорчук вивів Динамо вперед, завдавши потужного удару з лівої під поперечину. Асистентом знову виступив Буяльський, здорово скинув м'яч партнеру. Після такого гра «вибухнула», моменти понеслися один за одним. У Зорі проявляв активність Громов, який і зовсім забив після кутового, але м'яч був скасований через фолу нападника на Караваєвих. На 24-й хвилині розстрілював ворота Динамо Юрченко, але Бущан якимось дивом врятував. Також відзначимо удар в створ від Михайличенко і заблоковану Шабановим спробу Юрченко. У біло-синіх неточним виявився постріл Циганков, не вийшло нормально пробити з хорошої позиції у Русина. І все ж наступний м'яч оформило Динамо - на 34-й хвилині Вернидуб підставив ногу під удар Русина, а набіг Циганков головою відправив м'яч у ворота, оформивши дубль. Після цього запал футболістів трохи охолов і залишився до перерви, пройшло без небезпечних моментів. Голкіпери не дали змінити рахунок Друга половина зустрічі вийшла менш насиченою. Зоря проявляв активність на старті, що вилилося в відмінний момент Кабаєва, який невдало пробив з гострого кута. Пізніше свої спроби мали Юрченко і Громов. Динамо відповіло найнебезпечнішої контратакою, яку занапастив Русин, чомусь вирішив бити сам. На 73-й хвилині Мацапура врятував після удару Русина, а добивання від Буяльського заблокував Абу Ханна. Зоря відповіла пострілом Луньова, на який Бущан зреагував лише в останній момент. Пізніше голкіпер луганчан виручив після спроби Циганкова, а у гостей Луньов ледь не замкнув простріл Громова. У компенсований час Мацапура відбив небезпечний постріл зі штрафного від Шапаренко. У підсумку цифри на табло зафіксували перемогу Динамо, одну з найважливіших для біло-синіх в нинішньому сезоні. Кияни тепер випереджають Зорю на два очки і в разі непрограшу в поєдинку останнього туру з Колосом стануть другими. Луганчани ж у неділю зіграють з Десною в, ймовірно, грі за «бронзу». Динамо - Зоря — 3:1 (3:1) Голи: Циганков (14, Буяльський), Сидорчук (15, Буяльський), Циганков (34) - Громов (2). Динамо: Бущан - Кендзьора, Бурда (Попов, 70), Шабанов, Караваєв - Сидорчук (Кадір, 76), Буяльський, Шепелев (Шапаренко, 46) - Циганков, Вербич (Русин, 10), де Пена. Зоря: Мацапура - Тимчик (Каменюка, 89), Вернидуб, Чеберко (Абу Ханна, 51), Михайличенко - Цвек (Луньов, 73), Юрченко - Хомченовський, Кабан (Білоцерківець, 89), Кочергін (Іванисеня, 73) - Громов. Попереджені: Сидорчук, де Пена - Чеберко, Вернидуб, Юрченко, Луньов, Абу Ханна.