День в історії. Вперше виявилися за крок до виходу на мундіаль

29.10.2020 16:00
23 роки тому збірна України вперше в своїй історії зіграла в стиковому матчі за право участі у великому форумі

Фото прес-служби УАФ

29 жовтня  1997 рік - збірна України зіграла перший матч плей-офф до чемпіонату світу з хорватами. Посівши друге місце слідом за чемпіонами Європи, німцями, у відбірковому турнірі, Україна здивувала футбольний світ і змусила з собою рахуватися. Випередивши португальців, наша збірна піднесла гучну сенсацію. Вперше в своїй історії отримала право зіграти в стикових матчах. До виходу на мундіаль залишався один крок. На жаль, складна кінцівка відбору позбавила нашу збірну багатьох козирів. Юрій Калитвинцев та Андрій Шевченко не змогли допомогти Україні в Загребі. Так що на бурхливому Максімірі господарі домоглися цілком задовольняв їх результату. Так, вже в дебюті збірні обмінялися ударами. Спочатку з несильним дальнім ударом Реброва без проблем впорався воротар Ладич. А потім Горан Влаович отримав передачу з глибини, але з близької відстані запустив м'яч вище воріт. Вже на початку матчу Хорватія повела в рахунку. Подачу з правого флангу від Роберта Просінечкі ударом головою замкнув залишений без нагляду захисник Славен Біліч. Наші могли зрівнювати рахунок ще до перерви, але на початку другого тайму отримали м'яч у свої ворота. В ході стрімкої контратаки Давор Шукер вирізав суперпас на Горан Влаович. Той обіграв Головко і пробив так, що Шовковський виручити не зумів. 2: 0. Нашим дуже потрібен був хоча б один гол, але в Київ довелося повертатися з порожніми руками (коли м'яч один раз перетнув лінію воріт, рефері Сарс зафіксував фол в атаці від Михайленко та взяття не зарахував). Спробувавши на смак європейських грандів рівня Барселони, наші футболісти вірили в реванш ... Хорватія - Україна 2: 0

На ваш погляд, яке місце в своїй групі Ліги націй-2020/2021, в якій суперниками нашої команди стануть Німеччина, Іспанія і Швейцарія, займе збірна України?

• Третє (61%, голосів: 4 778)
  • Друге (20%, голосів: 1 543)
  • четверте (15%, голосів: 1 171)