День в історії. Уклали на лопатки чемпіонів Європи

14.10.2021 12:01

У 2019 збірна України, обігравши Португалію в Києві, завоювала путівку до фінального турніру Євро-2020

Фото uaf.ua

14 жовтня

1998 рік - Збірна України провела один з численних в ті роки матчів проти Вірменії. Після двох матчів старту відбору до Євро-2000 наша збірна лідирувала з шістьма очками. Вони були зароблені за перемоги над Росією і Андоррою. А ось вірмени ділили друге місце з чемпіонами світу - французами. Важко було придумати кращу мотивацію для суперника, лише рік тому відібрав у нашої збірної в Києві найважливіші очки. Так що на Вірменію українці налаштовувалися дуже серйозно. Доказ цьому - перемога молодіжної збірної з рахунком 8: 0 в традиційно передувала в ті роки матчі національних команд зустрічі.

Однак в головному матчі старших збірних героєм виявився воротар Зеніту і збірної Вірменії Березовський. Він відбив відразу кілька ударів і протримався півгодини. Поки Лужний з лівого краю не навісив в штрафну, а Сергій Скаченко в стрибку головою не переправив м'яч у ворота. Досить довго натхненна гра голкіпера вірменів утримувала в матчі деяку інтригу. Поки знову не спрацював на повну на цей раз лівий фланг. Дмитрулін підключив до атаки ледь вийшов на заміну Кривенцова, навіс представника Шахтаря не зміг перервати Овсепян, а Андрій Гусін розважливо скористався таким подарунком, ударом з лівої пробив повз Березовського в ворота - 2: 0.

Аж до березня наступного року, коли треба було зіграти матч проти Франції, Україна залишалася сенсаційним лідером своєї відбіркової групи. І дала бій чемпіонам світу і майбутнім чемпіонам Європи. Але це вже зовсім інша історія ...

Україна - Вірменія 2: 0

Ярмоленко

Фото УАФ

Тотальний розгром Андорри

2009 рік - збірна України здобула найбільшу на той момент виїзну перемогу в своїй історії. (Потім цей результат був перекритий в матчах с Сан-Марино.) Після неймовірної перемоги над Англією наші закріпили її тотальним розгромом Андорри. Хоча спочатку йшлося не так просто. Відкрив рахунок Шевченко, якому асистував Гусєв. І лише в другому таймі сам Олег сам подвоїв рахунок. Далі нашої збірної допоміг Ліма, після чого Ракицький забив свій дебютний м'яч за національну команду. А в кінцівці Селезньов і зовсім молодий Ярмоленко довели справу до історичного розгрому. У матчі відзначаємо також асистентські дублі Кобіна і Алієва, а також четвертий поспіль сухий матч Пятова.

Далі нашу збірну чекали стикові матчі з Грецією. Надії наші були великі ...

Андорра - Україна 0: 6

Фото Павла Кубанова

Одна з найважливіших перемог в історії Команди №1

2019 рік - збірна України в Києві на НСК Олімпійський обіграла чинного чемпіона Європи, переможця Ліги націй-2019, чудову португальську команду на чолі з Кріштіану Роналду. На початку зустрічі трапився напів-момент у Яремчука і неточний удар Перейри після передачі Роналду. А на шостій хвилині українці шокували гостей, відкривши рахунок. Марлос виконав кутовий, після якого Патрісіу дивом відбив удар Кривцова, але на добивання вже наспів Яремчук. 1: 0.

Українці не стали закриватися, грали компактно і надійно, що дуже не подобалося приїжджим зіркам. Португальці намагалися загострювати після стандартів і з флангів, особливо правого, але крім удару Геррейро вище всерйоз не загрожували воротам П'ятова. Зате у власних оборонних редутів підопічні Сантуша схибили на 27-й хвилині, коли Миколенко ювелірної передачею нашої Ярмоленко в чужій воротарської. Андрій без проблем забив гол, який став для нього першим за збірну з вересня минулого року. 2: 0. У другому таймі Роналду один м'яч з пенальті відіграв, але не більше ... Україна гарантувала собі перше місце у відбірковій групі Євро-2020.

Україна - Португалія 2: 0