День в історії. Збірна України дебютувала на мундіалі

14.06.2021 13:03

XNUMX червня XNUMX року збірна України провела свій перший матч у фінальних турнірах чемпіонату світу, поступившись із великим рахунком команді Іспанії

14 червня

XNUMX рік - у селі Битків Івано-Франківської області народився  Роман Максимюк, який зіграв за національну команду п'ять матчів. Дебютував у збірній півзахисник XNUMX серпня XNUMX року в товариській зустрічі з Грузією (XNUMX: XNUMX), у кінцівці першого тайму змінивши Віталія Косовського. Останній матч за головну команду країни Максимюк провів XNUMX вересня XNUMX року. Це була гра з Вірменією в рамках відбору до чемпіонату Європи (XNUMX: XNUMX). У всіх п'яти поєдинках у збірній Роман з'являвся на полі з лави запасних.

У Луцьку закінчив грати й почав тренувати

Більшу частину стартового етапу кар'єри Максимюк провів в івано-франківському Прикарпатті, також зігравши за ряд клубів нижчих ліг. Сезон-1998 Роман почав у санкт-петербурзькому Зеніті, з яким наступного року виграв Кубок Росії, у фінальному матчі відзначившись голом у ворота московського Динамо.

Саме із Зеніту футболіст і отримав дебютний виклик до збірної. Після цього Максимюк перейшов у київське Динамо, але заграти в столичному клубі не зумів. Далі півзахисник виступав за Дніпро й Волинь, казахстанські Атирау й Казахмис, одеський Чорноморець і знову Волинь, де й завершив кар'єру футболіста. У Луцьку Максимюк почав і тренерську діяльність, увійшовши до тренерського штабу Волині.

Шанси на кращий результат були, навіть у меншості

XNUMX рік  -  цього дня національна збірна дебютувала у фінальному турнірі чемпіонату світу. Історичним екзаменатором України виявилася іспанська збірна. Велика команда перебувала в передчутті великих перемог. Перший млинець для нас виявився глевким. Уже в дебюті подачу кутового від барселонського Хаві замкнув головою Хабі Алонсо з Ліверпуля. Гусєв, який чергував на стійці, не міг дістати м'яч. Незабаром представник Валенсії Давид Вілья прямим ударом зі штрафного подвоїв рахунок.

Нехарактерні помилки виявилися згубними

Другий тайм приніс нові прикрощі нашій збірній. У простій ситуації в центрі поля наші наварили серйозні проблеми, і Торреса, що тікав, завалив перед воротарем Ващук. Пенальті - так, але видалення?! Швейцарець Бузакка виніс подвійне покарання Україні, а Вілья з 11-метрового довів рахунок до великого, хоча Шовковський гадав і ледь не дістав м'яч. А в кінцівці підтримав атаку іспанців Пуйоль, неймовірно технічно підігравши Торресу. І Фернандо смачним ударом розстріляв наші ворота - 4: 0. Записуємо в пасив: перший пропущений м'яч, перша розгромна поразка, перше вилучення, перший матч без голів. Чи були шанси на кращий результат? Так, навіть у меншості. Непоганих ударів завдавали Воронін і Ребров. Та й помилки, не притаманні нашій збірній, виявилися згубними для дебюту. Але ця збірна ще показала характер...

Іспанія - Україна - 4: 0 (2: 0)

XNUMX. Матч на нейтральному полі. Лейпциг (Німеччина). Центральштадіон. XNUMX глядачів. ЧС-XNUMX. Груповий етап. XNUMX тур. Матч № XNUMX. Арбітр: Массімо Бузакка (Швейцарія).

Голи: Хабі Алонсо, 13, Вілья, 17, 48 (з пенальті), Торрес, 81.

Іспанія: 1.Касільяс; 15.Рамос; 5.Пуйоль; 22.Пабло; 3.Перніа; 8.Хаві; 14.Хабі Алонсо (6.Альбельда, 55); 16.Сенна; 11. Луїс Гарсія (18.Фабрегас, 77); 9.Торрес; 21.Вілья (7.Рауль, 55). Головний тренер: Луїс Арагонес.

Україна: XNUMX.Шовковський; XNUMX.Єзерський; XNUMX.Русол; XNUMX.Ващук; XNUMX.Несмачний; XNUMX.Гусєв (XNUMX.Воробей, XNUMX); XNUMX.Тимощук; XNUMX.Гусін (XNUMX.Шелаєв, XNUMX); XNUMX.Ротань (XNUMX.Ребров, XNUMX); XNUMX.Воронін; XNUMX.Шевченко.  Головний тренер: Олег Блохін.   Попереджені: Русол, XNUMX; Єзерський, XNUMX.  Вилучений:Ващук, XNUMX.

Крок на шляху до Євро у фартовому Львові

XNUMX рік - цього дня шість років тому наша команда № XNUMX грала відбірний матч чемпіонату Європи з Люксембургом. У фартовому Львові Україна здобула перемогу, хоча в першому таймі довго не могла розкрити оборону гостей. Відразу після перерви прийшли й очікувані голи. Спершу після ауту Морозюк навісив на Кравця, і від Артема м'яч відскочив у ворота. Потім після скидки Шевчука Гармаш головою переправив сферу в ціль. А в кінцівці активний Коноплянка підібрав м'яч і розстріляв ближній кут. Це був один із кроків на шляху до Євро-XNUMX, куди, хай і не без пригод, з'їздила наша збірна.

Україна - Люксембург - 3: 0 (0: 0)