День в історії. Народився чемпіон України і Литви

15.06.2021 15:01

Сьогодні відзначає день народження Юрій Грицина - екс-футболіст збірної України, який завойовував чемпіонство в Україні з Динамо, а в Литві - з Каунасом

Юрій Грицина. фото dynamo.kiev.ua

15 червня

1971 рік - в місті Сєверодонецьк Луганської області народився Юрій Грицина, В активі якого два матчі за збірну України. Дебют відбувся 18 травня 1993 року товариській зустрічі з Литвою (2: 1) Другу і останню гру в національній команді Юрій провів 26 червня того ж року з Хорватією (1: 3) .Карьера Грицина починалася в луганській Зорі, за яку півзахисник встиг зіграти в першій лізі ще союзного чемпіонату. Талант Юрія привернув увагу Валерія Лобановського, і незабаром футболіст опинився в Динамо. Став чемпіоном України 1993, 1994 рр. Після Динамо півзахисник більшу частину кар'єри провів у Росії. Виступав за Тюменський Динамо-Газовик, Елістінскій Уралан, саратовський Сокіл, тульський Арсенал, новоросійський Чорноморець, ставропольське Динамо і ніжненовгородскую Волгу.

Фініш кар'єри в Черкасах

Також Грицина встиг зіграти за Каунас, з яким став чемпіоном Литви, і латвійський Діттон, з яким завоював срібло чемпіонату. У 2008 році, через тривалий період поза професійного футболу, Юрій повернувся в чемпіонат України. Відіграв сезон у другій лізі за Черкаський Дніпро. Завершивши з професійною кар'єрою футболіста, Грицина продовжив грати в аматорських клубах. Також почав працювати тренером, в тому числі входив в штаби юнацьких збірних України. Регулярно бере участь у ветеранських матчах.

2012 рік - в цей день дев'ять років тому на Донбас-Арені Україна грала з Францією в рамках фінального турніру Євро-2012. Після стартової перемоги над Швецією вірилося в краще. Але матч з самого початку не задався. Проливний дощ, затримка, що грала на нервах гравців. Спіймав кураж Менез, ще до перерви доставив багато проблем нашої збірної - спершу Пятов виучал, а на випади форварда ПСЖ відповідали Ярмоленко і Шевченко.

Залишалося сподіватися на перемогу над Англією ...

Однак після перерви Бензема відкинув м'яч Менез, який підробив його і пробив з-під Селіна - 0: 1. А буквально через три хвилини подарунком Каріма скористався вже Кабай з Ньюкасла. Після прекрасного пасу реаліста той продавив наш захист і завдав простий, але разючий удар - 0: 2. Спроби наших відігратися були скромні, а ось гості розіграли ще кілька гострих атак. У підсумку - поразка, і тільки перемога в матчі з Англією могла давати надію на продовження виступів після групового етапу ...

Україна - Франція - 0: 2 (0: 0)