День в історії. Народився автор першого гола України на чемпіонатах світу

16.01.2022 12:00

Сьогодні XNUMX років виповнюється Андрію Русолу — екс-захиснику збірної України, який став чвертьфіналістом чемпіонату світу.

Фото Миколи Бочка

16 січня

XNUMX рік  — у Кіровограді (нині — Кропивницький) народився  Андрій Русол — відомий український захисник, молодий футбольний функціонер. Починав грати він у рідному місті, але в Зірці затримався ненадовго. XNUMX року його запримітив Кривбас, що в ту пору боровся за медалі й єврокубки. XNUMX року Русола перехопив Дніпро. А слідом до зовсім молодого на той момент центрбека прийшло й міжнародне визнання.

У національній збірній України Андрій дебютував 31 березня 2004 року (товариський матч у Македонії — 0:1). Уже незабаром став її основним захисником. Стабільна гра Русола в різних поєднаннях оборонних зв'язок, а також пам'ятний гол в Албанії — таким є його внесок в успіх команди № 1, яка під керівництвом Олега Блохіна вперше в історії пробилася до фінального турніру чемпіонату світу.

Завершив виступи через травму спини

Так склалося, що саме центрбеку вдалося відкрити лік голам України на мундіалях. У Німеччині Андрій відкрив рахунок у матчі із Саудівською Аравією, що завершився розгромом — 4:0. Зі збірною Русол став чвертьфіналістом чемпіонату світу, поступившись майбутнім переможцям турніру — італійцям. Загалом у національній команді сьогоднішній іменинник зіграв 49 матчів, відзначившись трьома голами. Звичайно ж, довів би справу й до 2011-ти, але, на жаль, 1 року через травму спини змушений був завершити професійні виступи. Він залишився у Дніпрі. Спочатку працював у селекційному відділі. На даний час є виконавчим директором Дніпра-XNUMX.

Геннадій Зубов: «Може, воно й на краще, що із Шотландією ми зіграємо на виїзді»