День в історії. Народився автор першого гола України на чемпіонатах світу

16.01.2021 13:00
Сьогодні виповнюється 38 років Андрію Русолу - екс-захиснику збірної України, який став чвертьфіналістом чемпіонату світу в Німеччині

Фото Миколи БОЧКА

16 січня

1983 рік - в Кіровограді народився Андрій Русол - відомий український захисник, молодий футбольний функціонер. Починав грати в рідному місті, але в Зірці затримався ненадовго. У 2000 році його запримітив бореться в ту пору за медалі і єврокубки Кривбас. У 2003 році Русола перехопив Дніпро. А слідом до зовсім молодому в той момент центрбека прийшло і міжнародне визнання. У національній збірній України Андрій дебютував 31 березня 2004 року (товариський матч у Македонії — 0:1). Уже незабаром став її основним захисником. Стабільна гра Русола в різних поєднаннях оборонних зв'язок, а також пам'ятний гол в Албанії — таким є його внесок в успіх команди № 1, яка під керівництвом Олега Блохіна вперше в історії пробилася до фінального турніру чемпіонату світу.

Завершив виступи через травму спини

Так уже склалося, що саме центрбека вдалося відкрити лік голам України на мундіалях. У Німеччині саме Андрій відкрив рахунок в матчі з Саудівською Аравією, що завершився з розгромним рахунком 4: 0. Зі збірною Русол став чвертьфіналістом чемпіонату світу, поступившись майбутнім переможцям турніру - італійцям. У збірної сьогоднішній іменинник зіграв 49 матчів, відзначившись трьома голами. Звичайно ж, довів би справу і до півгривні, але, на жаль, у 2011 році через травму спини Русола довелося завершити професійні виступи. Він залишився в Дніпрі. Спочатку працював в селекційному відділі. В даний час є виконавчим директором Дніпра-1. Команда мрії. 33 кращих футболіста України за 22 роки (1999-2020)