День в історії. Прем'єра оновленого Олімпійського

11.11.2021 12:03

10 років тому збірна України провела один із кращих товариських матчів у своїй історії.

11 листопада

XNUMX рік — збірна України завершувала виступи в першому офіційному турнірі у своїй історії — відборі до Євро-XNUMX. Напередодні початку відбірної кампанії Україну багато європейських фахівців відносили до потенційних відкриттів. Вони бачили, скільки вихованців українського футболу грало в радянських збірних і які гучні імена повинні були б опинитися в розпорядженні новоствореної збірної молодої країни.

Феррара ледь не вкрав гол Полуніна

Проте власна фінансова неспроможність та клептоманія іншої збірної призвели до того, що в оптимальному вигляді українська національна команда в перші роки свого існування так і не постала, тож під кінець відбору не могла всерйоз на щось претендувати. Хоча грюкнути дверима збиралася. І на початку матчу з Італією передачу Орбу використав Полунін, а м'яч із рикошетом від Феррари опинився у воротах Перуцці.

До речі, в італійських джерелах і зараз можна побачити прізвище захисника Юве як автора автогола. Потужну італійську збірну, розгнівану програною хорватам першістю, це тільки завело. Незабаром туринець Раванеллі замкнув передачу Бенарріво, а потім забив ще один м'яч відразу після перерви. Крапку в матчі поставив міланець Мальдіні. На цьому все — матчем у Барі на стадіоні ім. Святого Миколая збірна України відмучилася. Фінішувавши четвертою, вона почала готуватися до нового відбору — до чемпіонату світу XNUMX року. Він почався для наших набагато вдаліше й у підсумку показав справжній потенціал вітчизняного футболу.

Італія — ​​Україна — 3:1

Шість голів і неповторний сценарій

2011 рік — збірна України провела один із кращих товариських матчів у своїй історії. Першим поєдинком на рівні збірних для реконструйованого головного стадіону країни став спаринг із Німеччиною — однією з найвидатніших збірних в історії футболу, що рідко залишається без медалей на великих турнірах. Майже 70 тисяч глядачів побачили шість голів та неповторний сценарій.

Уже в дебюті спрацювала зв'язка Мілевський — Шевченко, але м'яч пройшов повз ворота. Пробивав здалеку Ярмоленко. У німців найнебезпечнішим був прорив Гетце, проте наш воротар Рибка встиг на перехоплення. Відкрити рахунок вдалося під кінець першої півгодини. Багатоходівку за участю Шевченка, Мілевського й Ракіцького завершив Ярмоленко. Незабаром Тимощук ледь не забив здалеку. Потім Мілевський відмінним пасом запустив у прорив Коноплянку. Євген видав прохід через півполя й, обігравши воротаря, подвоїв цифри на табло. Наш запал трохи збив Кроос, який підхопив м'яч і ударом метрів із XNUMX-х влучив точно в дев'ятку.

Однак треба визнати, що Україна виглядала добре. Хоча Олег Блохін ще до перерви замінив Безуса, який грав незвично глибоко в центрі півзахисту. Назаренко, що замінив Романа, після пасу Шеви чудовим дальнім ударом забив гол-красень!

Нічия навряд чи когось засмутила

Треба віддати належне гравцям бундестім: навіть у товариському матчі вони постаралися відіграти два голи. І змогли це зробити! Спершу після кутового від Езіла Хуммельс скинув м'яч на Рольфеса, і той скоротив відставання до мінімуму. А потім Мюллер змістився з лівого флангу й сильним ударом із кута штрафного зрівняв рахунок — 3:3. Були моменти й у наших. Цілер виручив після удару Шевченка, креативили Коноплянка, Назаренко й Ярмоленко. Девич у кінцівці взагалі бив із лінії воротарського, але й тут голкіпер виручив наших поважних гостей. Але бойова нічия навряд чи когось особливо засмутила. У прем'єрному матчі збірних оновлений НСК Олімпійський освятили яскравою грою, шістьма голами і виразним футбольним спектаклем.

Україна — Німеччина — XNUMX:XNUMX

Ярмоленко заробив пенальті й сам його не реалізував

2020 рік — збірна України напередодні поєдинку з Німеччиною в Лізі націй провела в Хожуві товариський матч із Польщею.

На 8-й хвилині щільний удар вдався Зінченку, а вже на XNUMX-й супершанс відкрити рахунок втратив Ярмоленко. Сам заробив пенальті — і сам його не реалізував, влучивши у стійку. Натомість поляки свою нагоду використали. Щоправда, дуже допоміг їм у цьому Андрій Лунін, невиправдано вибігши за межі штрафного майданчика. У результаті Зелінський скористався цією помилкою й віддав м'яч на Пентека, який відправив його в сітку.

У перерві Андрій Шевченко освіжив передню лінію, випустивши Циганкова, Мораеса й Марлоса. Спроба відігратися завершилася невдало: на XNUMX-й хвилині збірна Польщі закріпила перевагу — XNUMX:XNUMX.