День в історії. Перша «офіційна» перемога над збірною з топ-п'ятірки

10.10.2021 12:01

12 років тому збірна України у відбірному турнірі чемпіонату світу-2010 обіграла команду Англіїзбірна України

10 жовтня

Матч на самому нестандартному полі

1998 рік - матч з Андоррою увійшов в історію як поєдинок, який збірна України провела на самому нестандартному полі за всю історію. За вимірами, виробленим нашою делегацією на Муніципальному стадіоні Андорри-ла-Вельї, воно виявилося на 7,5 метрів коротше і на 7 метрів вже допустимих норм. Незважаючи на це, після феєричної перемоги над Росією в вересневому Матчі століття, А також після непростих єврокубкових матчів, наша збірна накопичила достатньо сил на виїзд до футбольного карлика.

Господарі зібрали гравців, більшість з яких було аматорами. Лише кілька представляли нізшеліговие клуби сусідньої Іспанії. Проте, любителі відчайдушно відбивалися. Одного разу вони винесли м'яч з лінії воріт після удару Реброва. Кілька разів лише сантиметри рятували їх ворота після ударів настирливих українців. Однак допоміг нашим штрафний, який Ребров заробив в боротьбі з Санчесом. Віталій Косовський, взявся виконувати стандарт, пробив несподівано для воротаря. М'яч прошив стінку, не залишивши шансів Кольдо Альваресу.

Отримавши бажаний перевага, Україна заграла впевненіше і вільніше. І тепер уже Андрій Шевченко відпасував на Сергія Реброва, який зумів переграти воротаря фірмовим ударом у протихід. Перемога була здобута! Після двох стартових матчів в групі з чемпіонами світу, французами, збірна України на чолі з Йожефом Сабо лідирувала з абсолютним показником - 6 очок.

Андорра - Україна 0: 2

Надію давало тільки диво...

2009 рік - в цей день багато в чому вирішувалася доля путівки в плей-офф південноафриканського чемпіонату світу. Хорвати, зігравши на матч більше, випереджали українців на два очки. Тільки диво у вигляді максимального результату в двох матчах, що залишилися давало нашої збірної надію на продовження боротьби. Англія до дев'ятого своєму відбіркового матчу підійшла без єдиного втраченого очка. І прибула на Дніпро-Арену в складі, максимально наближеному до оптимального. Вирішивши всі турнірні завдання, тренерський штаб гостей мотивував гравців вже попаданням в шорт-лист кандидатів на поїздку в ПАР.

На початку гри гості зіткнулися з несподівано запеклим опором українців. І вже в дебюті Англія здригнулася. Гості дозволили Кобіну запустити в прорив Мілевського. Артем відтіснив Ріо Фердинанда і вискочив на воротаря. Роберт Грін з Вест Хема змушений був збивати динамівця. Підсумок - видалення і пенальті. Замість спритного хавбека Аарона Леннона тренерам довелося випускати резервного воротаря Девіда Джеймса (39-річний ветеран в ту пору представляв Портсмут). До м'яча підійшов Андрій Шевченко. Ледве вийшов на заміну голкіпера він перехитрив, однак влучив у стійку.

До плей-офф залишався один крок...

Але на настрої нашої збірної це не позначилося. Уже під кінець півгодини гри після боротьби Кобіна і Джонсона м'яч відскочив до Сергія Назаренко. Днепрянин на радість публіці смачним ударом, присмаченим рикошетом, видали доставив м'яч у ворота. Перша перемога нашої збірної в офіційному матчі зі збірною з числа топових збільшилась прогнозованим успіхом в Андоррі. Випередивши хорватів на одне очко, Україна вкотре вийшла в плей-офф, де знову багатьма називалася фаворитом у протистоянні з добре знайомими і не стали сильнішими греками ...

Україна - Англія 1: 0

Продовжили в Генуї безпрограшну серію

Фото Павла Кубанова

2018 рік - до спарингу з італійцями, який відбувся в рамках підготовки до матчу третього туру Ліги націй проти Чехії, збірна України підходила з хорошим настроєм. Синьо-жовті за рік не програли жодного з семи поєдинків, вигравши п'ять. Андрій Шевченко, який забивав у ворота Італії в 2007 році, Привіз українців на Аппеніни на товариський матч.

Українці боязко почали, і Бернардерскі з Лоренцо Інсіньє вже до 15-й хвилині могли відзначитися кожен, але чудеса реакції проявив на останньому рубежі П'ятов. Українці в першій половині гри більше думали про оборону, а в атаку найсміливіші випади здійснював Марлос, який завдяки індивідуальним діям розім'яв Доннарумма.

Після сухого першого тайму у другому суперники обмінялися голами. Спочатку Пятов не зовсім вдало парирував удар Бернардерскі на 55-й хвилині. А через сім хвилин вже Доннарумма не дотягнувся до удару з-за меж штрафного Малиновського. Руслан був першим на підборі після кутового від Коноплянки і знижки Бурди - 1: 1.

Італія - ​​Україна 1: 1

Гідно виглядали на фол Німеччини

Фото УАФ

2020 рік — збірна України мінімально поступилася команді Німеччини в Лізі націй. Матч повинен був дати відповідь на питання, чи може синьо-жовта дружина відповідати критеріям кращих збірних Європи. Після великих поразок від іспанців і французів на команду Андрія Шевченка вилилася критика, часом необгрунтована, тому поєдинок проти підопічних Йоахіма Льова всі чекали з нетерпінням.

На 20-й хвилині позиційна атака німців завершилася голом. Рудигер продавив оборону і віддав у центр штрафного, де Гинтер виграв позиційну боротьбу у Караваєва, в дотик переправив м'яч у сітку. На 49-й Бущан випустив з рук м'яч, який потрапив в голову Горецький. 0: 2. І все-таки господарі не могли підвести своїх фанів, намагаючись скористатися хоч найменшої можливістю, і вона з'явилася на 76-й хвилині, коли Яремучк втік від Зюле, якому нічого не залишалося окрім як порушити правила у власному штрафному майданчику. Малиновський чітко реалізував пенальті. 1: 2.

Україна - Німеччина 1: 2