День в історії. Черговий провал в стикових матчах

19.11.2020 17:00
Сім років тому збірна України поступилася Франції в матчі-відповіді плей-офф за путівку на чемпіонат світу
Роман Зозуля вивів збірну України вперед

Фото East News

19 листопада

2008 рік - Збірна України провела 150-й матч у своїй історії. Честь виявитися історичним випала рядовому спарингу з Норвегією, Який, тим не менш, у святковій атмосфері брала Дніпро-Арена. Тренерський штаб нашої збірної використовував товариський матч як плацдарм для кадрових експериментів. Уже в старті знайшлося місце трьом дебютантам - воротар Станіслав Богуш якраз проводив чудовий відрізок кар'єри в київському Динамо, а Валентин Слюсар та Сергій Валяєв в зрілому віці вийшли на вищий рівень в харківському Металісті. Ігрова перевага нашої збірної було відчутним. Воротареві гостей Кнудсеном довелося справлятися з ударами Селезньова, Назаренко і Кравченко, поки в середині першого тайму настирливі українці не заробили пенальті. На радість місцевій публіці, 11-метровий заробив Назаренко, а реалізував його майбутній улюбленець ДНІПРЯНСЬКА фанів Селезньов.

Дебют натуралізованого серба

На другий тайм Михайличенко випустив ще двох дебютантів. Ворсклянин Олег Краснопьоров, будучи номінальним півзахисником, спробував себе справа в захисті. А ось харків'янин Марко Девіч вийшов в атаку, ставши першим натуралізований сербом в національній команді України. Незабаром зоряний Йон-Арне Ріїсе за черговий фол заробив видалення. У більшості господарі довели справу до перемоги. Валяєв, Алієв, Мілевський, Девіч неодноразово могли забивати ще, але рахунок так і залишився мінімальним. До речі, для арбітра матчу - латвійця Лаюкса - це був п'ятий матч за участю збірної України. Він повторив рекорд словака Міхела, а вже пізніше до символічного клубу арбітрів, частіше за інших обслуговуючих матчі, в яких грала збірна України, приєднався і турок Джюнейт Чакир. Україна - Норвегія 1: 0

Перший тайм психологічно надломив ...

2013 рік - відбувся черговий провал збірної України в стикових матчах. Можливо, самий прикрий. Після перемоги 2: 0 над французами в першому матчі навіть найзапекліші песимісти повірили в реальність нашого успіху і почали цікавитися путівками до Бразилії. Але, як виявилося, навіть два голи і блякла гра зірок суперників здатні в результаті розчарувати. Такі вже вболівальники, обманюватися раді ... З перших хвилин французи кинулися вперед. Після прострілів Рібері і Бензема м'яч метався по воротарської українців. Щільний удар Вальбуена довелося тягти П'ятову. А коли здалося, що наші відбилися після одного з штрафних, Рібері пробив з підбору, а Сахо встиг на добивання швидше за всіх. Далі - понеслося, поїхало. Погба після подарунка від наших пальнув над поперечиною. Бензема забив з явного офсайду - тут рефері розібрався. А ще через п'ять хвилин - ще один момент на тоненького. Після удару Вальбуена м'яч відскочив до Каріму, і Бензема, на цей раз - на думку арбітра, без офсайду - подвоїв цифри на табло. Рахунок двох матчів зрівнявся.

Рикошет від Гусєва виявився фатальним для гостей

Бути може, наші ще й трималися б, хоча перший тайм психологічно їх надломив. Але на самому початку другої половини гри Хачеріді перервав прорив Рібері запізнілим підкатом і залишив Україну в меншості. Подальше було справою техніки. Третій гол міг статися раніше, але в підсумку виявився ще і курйозним. Після удару Евра Пятов парирував м'яч в сторону, ближні суперники його не торкнулися (могли б потрапити в офсайдну пастку), а ось Рібері пробив здалеку і влучив у Гусєва, рикошет від якого і виявився фатальним для гостей. Україна залишилася поза чемпіонату світу. А Раймон Доменек, колишній наставник галлів, дав досить дивний коментар французькій пресі: «Після першого матчу українці думали, що вже потрапили на чемпіонат світу. Якби вони кваліфікувалися, зараз би міркували про те, як битися з Росією на футбольному полі. Можливо, ми частково відповідальні за те, що відбувається там зараз. Я сумую, коли бачу, що зараз відбувається в Україні. Переможи Україна в плей-офф проти нас, і у них зараз була б дуже велика впевненість в собі ». Франція - Україна 3: 0

На ваш погляд, яке місце в своїй групі Ліги націй-2020/2021, в якій суперниками нашої команди стануть Німеччина, Іспанія і Швейцарія, займе збірна України?

• Третє (61%, голосів: 4 778)
  • Друге (20%, голосів: 1 543)
  • четверте (15%, голосів: 1 171)