День в історії. Мілевський не забив Білорусі

09.09.2021 12:04

12 років тому збірна України провела в Мінську матч кваліфікації ЧС-XNUMX, розписавши нічию з білорусами

збірна України

Мінчанин Артем Мілевський не зумів вразити ворота збірної Білорусі в рідному місті. Фото fc-metallist.com

9 вересня

1973 рік - народився Володимир Савченко, голкіпер збірної України, який відіграв за національну команду у вересні 1994 року в двох виїзних товариських матчах проти Південної Кореї. Після поразок 0: 1 і 0: 2 голкіпер Металіста більше в збірній не грав. У поєдинках відбіркового циклу чемпіонату Європи-1996 ворота українців знову захищав Дмитро Тяпушкін.

У Корею Савченко довелося повернутися...

Зате в 1996 році Савченко сам відправився підкорювати Південну Корею, поповнивши склад команди Anyang LG Cheetahs, зараз іменується ФК Сеул. Але кар'єра Володимира в Сеулі виявилася недовгою. У тому числі і з-за норми регламенту, згідно з якою іноземним воротарям дозволялося грати спочатку не більше 75%, а незабаром - 50% ігрового часу. Уже тоді корейці активно думали і про інфраструктуру, і про кадри для домашнього чемпіонату світу 2002 року.

Так чи інакше, менше, ніж через рік український голкіпер виявився в близькому до свого рідного Донецька Ростові-на-Дону. З Ростсільмашем два сезони поспіль брав участь в Кубку Інтертото. У знаменну протистоянні з Ювентусом відіграв матч-відповідь (1: 5). А в першому, домашньому (0: 4) - залишився на лавці запасних. Ворота тоді захищав інший українець, Ігор Кутєпов.

У 2004 році Савченко перейшов в Терек (нинішній Ахмат), з яким виграв першу лігу Росії (Володимир отримав звання кращого воротаря першості), а також національний Кубок. Завдяки цьому грозненці потрапили в Кубок УЄФА. Пройшли Познанський Лех і поступилися Базелю. Завершував кар'єру Савченко в тольяттинской Лади. Після чого працював з воротарями в академії донецького Шахтаря.

Ярмоленко й Мілевський не впоралися з моментами

2009 рік - до команди Білорусі в Мінську збірна України приїхала, щоб зіграти у відбірковому турнірі до чемпіонату світу 2010 року. Нескучний матч завершився нульовою нічиєю. Ярмоленко і Мілевський не впоралися зі своїми моментами. Але і П'ятову вдалося нейтралізувати випади Гліба, Корніленко і Ковеля. З 15-ма очками збірна України йшла третьою в шостій відбірковій групі - після хорватів і англійців. Ціною неймовірних зусиль «картатих» підопічні Олексія Михайличенка в результаті обійшли. Однак внутрішні чвари і організованість екс-чемпіонів Європи, греків, зробили провальним наш черговий плей-офф ...

Шахова партія на мовчазній арені

Фото Євгена Кравса

2018 рік —  синьо-жовті здобули другу перемогу в Лізі націй. Слідом за Чехією впала і Словаччина, незважаючи на те, що матч проходив на Арені Львів без глядачів.

У першому таймі суперник жодного разу не пробив у площину

Поєдинок, особливо перший тайм, пройшов, немов, шахова партія. З перших хвилин словаки намагалися показати, що вони не збираються відсиджуватися в обороні. Однак синьо-жовті швидко взяли нитки гри в свої руки. Як завжди активними були наші фланги. Ми досить легко доходили до штрафної суперника, а ось далі виникали проблеми. Тільки два постріли (Степаненко, Яремчук) припали в створ. Втім, і у своїх воріт підопічні Андрія Шевченка діяли надійно.

Циганкову хвилини вистачило, щоб заробити пенальті

Нічого, в принципі, залишається такою і відразу після перерви. В основному йшла позиційна боротьба, в якій першу скрипку грали футболісти в синьо-жовтих футболках. Команда Андрія Шевченка більше володіла м'ячем, але знову ж таки, вільних зон в захисних побудовах обох колективів було дуже мало. Щоб внести корективи в гру, наставникам нічого не залишалося, крім як вдатися до замін. І в цьому питанні більше досяг успіху Андрій Шевченко. Циганкову, який вийшов на поле на 78-й хвилині, знадобилася одна хвилина, щоб заробити пенальті. Сам же 11-метровий реалізував Ярмоленко.