День в історії. Ювілей Євгена Шахова

30.11.2020 08:30
Чемпіон Європи серед юніорів та фіналіст Ліги Європи в складі Дніпра Євген Шахов сьогодні відзначає 30-річний ювілей

Фото УАФ

30 листопада

Молодше в Дніпрі був лише один гравець

1990 рік - в Дніпрі народився Євген Шахов, Який провів за збірну України сім матчів і забив в них один гол. Дебютував у головній команді країни 5 вересня 2016 року. Вийшов на заміну у відбірковому матчі з Ісландією. У листопаді того ж року півзахисник відзначився точним ударом в товариській зустрічі з Сербією (2: 0), відгукнувшись на скидання м'яча від Романа Зозулі. Ази футболу Шахов осягав в столичних школах Відрадний і Зміна-Оболонь. У 14 років перейшов в Дніпро. Незабаром став грати за молодіжний склад Дніпра. А вже 7 квітня 2007 року провела дебютний матч за першу клубну команду. В гостях з алчевською Сталлю (1: 3) замінив в середині другого тайму Олександра Грицая. На момент дебюту в Прем'єр-лізі Шахову було всього 16 років і 4 місяці - в більш ранньому віці в чемпіонаті України за дніпрян грав лише голкіпер Сергій Перхун. У 2009 році Шахов разом зі збірною України U-19 виграв домашній чемпіонат Європи.

Золоті медалі виграв в Греції

За Дніпро Євген провів трохи менше сотні матчів, дійшовши до фіналу Ліги Європи в 2015 році. Один з найважливіших голів в кар'єрі забив якраз в чвертьфіналі турніру - в ворота Брюгге. У бельгійців Дніпро і виграв із загальним рахунком 1: 0 за сумою двох матчів. У фіналі проти Севільї Шахов вийшов на заміну лише на 85-й хвилині гри. В період перебування в Дніпрі півзахисник відправлявся в короткострокову оренду в столичний Арсенал. З 2016 Шахов три сезони виступав за ПАОК, з яким домігся чималих успіхів. Тричі вигравав Кубок Греції, двічі фінішував на другому місці в чемпіонаті, а в 2019 році став чемпіоном країни. Влітку 2019 року перейшов до італійський Лечче. З 2020 роки знову в Греції, грає за АЕК. Євген Шахов допоміг АЕКу здобути третю перемогу поспіль в чемпіонаті Греції

На ваш погляд, яке місце в своїй групі Ліги націй-2020/2021, в якій суперниками нашої команди стануть Німеччина, Іспанія і Швейцарія, займе збірна України?

• Третє (61%, голосів: 4 778)
  • Друге (20%, голосів: 1 543)
  • четверте (15%, голосів: 1 171)