День в історії. Історичний прорив для пострадянського простору

23.06.2020 11:00
Україна стала першою збірною з країн колишнього СРСР, що зуміла вийти з групи на великих міжнародних турнірах

23 червня

Народився представник відомої футбольної династії

1987 рік - в Києві народився Олександр Яковенко, 2 червня 2010 року зіграв у складі збірної України товариський матч проти Норвегії (1: 0). Півзахисник вийшов в основному складі. На початку другого тайму поступився місцем на полі Василю Кобіну.  Вихованець київського Локомотива професійну кар'єру почав в харківському Металісті. У 18 років переїхав до Бельгії. Там виступав за Льєрс, Генк, Андерлехт, Вестерло і Ауд-Хеверле. У 2013 році Олександр перейшов в Фіорентину. В Італії заграти не зумів. Відправився в оренду спочатку в Малагу, а потім - в нідерландський Ден Хаг. У 2016 році Олександр Яковенко пробував свої сили в київському Динамо. Але, також не закріпившись в складі, завершив професійну кар'єру і став футбольним агентом. Син відомого футболіста і тренера Павла Яковенка має ще й брата - форварда Юрія, який виступає зараз в Данії за Есбьерг.

Шевченко сам заробив і сам реалізував 11-метровий

2006 рік - в цей день 14 років тому Команда №1 виграла найважливіший матч мундіалю у Тунісу. Це дозволило пробитися в плей-офф чемпіонату світу, що проходив в Німеччині.  Наші грали добре, але матч вийшов в'язким. Ключовими стали два моменти. Коли перед самою перервою Жазири сфолив на Тимощука ціною другої жовтої і видалення. А також коли в другому таймі Шевченко продерся крізь натовп суперників і заробив пенальті, який сам і реалізував. До слова, це був 150-й пенальті в ігровий час, реалізований в фінальних турнірах чемпіонатів світу.  А Україна стала першою збірною з пострадянського простору, яка зуміла вийти з групи на великих міжнародних турнірах.

Україна - Туніс - 1: 0 (0: 0)

23.06.2006. Берлін, Німеччина). Олімпіаштадіон. 72000 глядачів. ЧС-2006. Груповий етап. 3 тур. Матч №124. суддя: Карлос Амарілья (Парагвай). гол: Шевченко, 70, з пенальті. Україна: 1.Шовковський; 9.Гусев; 22.Свідерскій; 6.Русол; 2.Несмачний; 4.Тімощук; 8.Шелаев; 19.Калініченко (14.Гусін, 75); 11.Ребров (16.Воробей, 55); 10.Воронін; 7.Шевченко (15.Мілевскій, 88). Головний тренер: Олег Блохін.  Туніс: 1.Бумніжель; 6.Трабелсі; 3.Хаггі; 15.Жаіді; 19.Айярі; 20.Намуші; 12.Мнарі; 14.Шедлі (11.Дос Сантос, 79); 13.Буазізі (17.Бен Саада, 79); 8.Нафті (10.Годбан, 90); 5.Жазірі. Головний тренер: Роже Лемерр.  попередження: Жазири, 9; Свідерський, 18; Буазізі, 43; Шелаєв, 47; Тимощук, 61; Русол, 65; Жаіді, 90. Вилучення: Жазири, 45. Олег Гусєв: «Перемогу над Швейцарією на ЧС-2006 відзначили, як годиться. Але в міру ... »