День в історії. Фіаско в Дортмунді і реванш зі Словенією

14.11.2020 11:05
В цей день в різні роки збірна України тричі проводила стикові матчі відбору великих турнірів, і їх підсумки значно відрізняються
збірна України

Якби Владислав Ващук, Андрій Несмачний і компанія утримали Міхаеля Баллака, хто знає, чим би все закінчилося ...

14 листопада

2001 рік - одна з найсумніших сторінок тренерської біографії Валерія Лобановського. Після оптимістичної гри в першому матчів плей-офф чемпіонату світу 2002 року збірна України їхала в Німеччину без переваги - 1: 1 в Києві. Однак відмінні комбінації, які моментами ставили в тупик навіть потужну німецьку оборону на чолі з великим воротарем Олівером Каном, дарували надію на успішний результат протистояння. Зрештою, чотирма роками раніше з куди більш сильної німецької збірної домагалися нічиєї! Однак візит в Дортмунд показав все слабкості нашої збірної. Уже в дебюті в рядовій ситуації оборона українців запанікувала. Німці запресингували гостей у їх штрафного майданчика. На подачу Шнайдера з правого флангу відгукнувся на дальній штанзі його потужний одноклубник по Байєру - Міхаель Баллак. «Перевісев» суперників, він відкрив рахунок ударом головою вже на 4-й хвилині!

Поступилися дорогу майбутнього віце-чемпіону світу

Не давши суперникам оговтатися, Німеччина наносила удар за ударом. І ось вже воротареві Левицькому довелося виручати після удару Ремер, але Нойвілл встиг на добивання і подвоїв рахунок. Ще чотири хвилини - і вже Нойвілл подав корнер, а Ремер головою відправив м'яч у наші ворота. 3: 0 до 15-й хвилині - чи це не сценарій мрії для німців ?! Проте, Україна намагалася відіграти хоча б один м'яч. Були небезпечні випади Шевченко, Гусін головою пробивав поруч з метою. Однак замість цього пройшла ще одна атака через правий фланг, і вбігає Баллак головою втовкмачили м'яч в ворота. Лише в кінцівці зв'язка Ребров-Шевченко підсолодила гірку пілюлю тим, що зазвичай називають «гол престижу». Остаточний рахунок - 4: 1. Фіаско, яке дуже болісно сприйняв Лобановський. І вся країна, що чекала від збірної під керівництвом Метра першого місця у відбірковій групі заради позбавлення від «нефартову» стикових матчів ... І можна лише гадати, як склався б матч, будь здоров Шовковський, зумій наші уважніше зіграти на стандартах, якби надійніше наш лівий фланг оборони. У загальному і цілому, дива не сталося. Хоча це були не найкращі для німецької збірної роки. Але після провалу на Євро-2000 на Мундіалі 2002 року бундестім стала віце-чемпіоном. Німеччина - Україна 4: 1

«Зварити» нашу збірну в афінському котлі не вдалося

Фото прес-служби УАФ

2009 рік - національна збірна України провела перший стиковий матч чемпіонату світу. На шляху в ПАР нашим випав жереб, який багато хто вважав дуже вдалим - Греція була вже не та, що вигравала Євро-2004. Постаріла і посірілий збірна брала в'язкістю і ігровим прагматизмом. Ці ж якості традиційно вважаються сильними сторонами і української футбольної школи ... Багатотисячна афінська публіка була справжнім «12-м гравцем» еллінів. Шалений тиск, який чинили уболівальники, нагадувало вируючий казан. Але «зварити» нашу збірну господарям не вдалося. Уже в дебюті Пятов впорався з гарматним ударом Карагуніса, а перед самою перервою накрив м'яч і після гострого випаду Гекас, який замикав подачу зі стандарту зі зручної позиції. Ні дальні удари Самараса і Кацураніса, ні відчайдушний фінальний натиск не змусили здригнутися нашого голкіпера. М'яч побував у воротах Пятова лише з офсайду - так що взяття воріт не було зараховано. Незважаючи на гарячий прийом місцевих фанів, Україна грала з вогником і теж загрожувала воротам Цорвас. Час від часу розігрували до вірного, однак Фортуна була проти Гусєва, Мілевського, Шевченка. Нульова нічия в першому виїзному матчі дуже обнадіювала, і футбольна країна очікувала відповідь на Донбас-Арені. Багато вже цікавилися квитками в Південну Африку ... Греція - Україна 0: 0

Надихнули уболівальників після невиразного старту

Фото dynamo.kiev.ua

2012 рік - національна збірна України зіграла свій перший і останній матч під керівництвом Олександра Заварова. Олександр Анатолійович як в.о. головного тренера готував національну команду до спарингу з Болгарією після відходу Олега Блохіна і Андрія Баля в київське Динамо. Переживши небезпечний випад Миланова в дебюті, гості далі зіграли зібрано і відповідально. Неодноразово могли забивати Селезньов, Безус, Ротань. М'яч навіть потрапляв у штангу воріт господарів. Але на 33-й хвилині після кутового від Ротаня забити вдалося Кучеру. Олександр традиційно здорово зіграв головою. Софія обурювалася - реальний шанс відігратися у господарів був лише одного разу, та й то місцева зірка Божинов, опинившись перед П'ятовим, вичавити максимум з моменту не зумів. Українці спокійно довели міжнародний матч до перемоги і надихнули вітчизняних уболівальників. Було чому хвилюватися - зміна тренерського штабу і невиразний старт привели до того, що після перших чотирьох турів лідирувала в нашій відбірковій групі на ЧС-2014 Чорногорія. Україна (правда, зігравши на матч менше) займала передостаннє п'яте місце з двома очками. Нижче Молдови і в матчевій досяжності від Сан-Марино ... Ось в який момент очолив збірну України Михайло Фоменко, сенсаційно дотягне її в підсумку до плей-офф. Болгарія - Україна 0: 1

Реванш 16 років по тому

Турецький арбітр Джюнейт Чакир видаляє словенця Місо Бречко в матчі плей-офф відбору на Євро-2016. Фото East News

2015 рік - відбувся один з найважливіших матчів в новітній історії збірної Украни. Немов сама доля підготувала нам реванш 16 років по тому - знову плей-офф до чемпіонату Європи, знову Словенія, знову збірна України - фаворит, але вони щось замишляють ... У Львові хлопці, які дивилися той матч по телевізору, вийшли на поле з бажанням переписати історію. А неймовірна підтримка майже 35-тисячної публіки Арени Львів гнала нашу команду вперед. Штрафний від Коноплянки минув вхолосту, підступний удар Федецького зрикошетив від Камплі на кутовий. А ще один корнер, який в боротьбі з Коноплянкою привіз Іліч, привів до великих неприємностей словенців. Після тривалого розіграшу Коноплянка відправив м'яч на дальню штангу, після відскоку Ярмоленко накрутив суперників і катнув з правої ноги в дальній кут. «Го-о-ол!» з Арени Львів було чутно на всю Львівську область ... Словенія - суперник кусюча, а мінімальний рахунок - НЕ індульгенція на двохматчевий поєдинок. Про це гості нагадали відразу ж. Ілічич пробив вище воріт, а після пасу Бирси Новакович міг забивати, але м'яч лише кострубато відскочив від нього за межі поля. Ще до перерви двічі небезпечно бив здалеку Рибалка. А на початку другого тайму рахунок все ж був помножений на два! Сидорчук та Ярмоленко розганяли атаку, а Федецький прострілив з флангу на дальню штангу. Словенці розосередилися і Царя-то не помітили: Селезньов забивав фактично в порожні ворота. Країна вимагала третього гола, і до цього було близько. Удар Гармаша головою в падінні потягнув Ханданович, а Селезньов, вийшовши один на один з голкіпером, влучив у штангу. Словенські атаки були, але набагато скромніше. Виїзд на відповідь обіцяв відмінні перспективи, але, навчені Францією, українці воліли чекати фінального свистка матчу в Маріборі ... Україна - Словенія 2: 0

Збірна України відкрила Запоріжжя

2019 рік - Команда №1 провела перший в своїй історії матч у Запоріжжі. Збірна України блискуче провела відбірковий цикл чемпіонату Європи 2020 року, за тур до фінішу забезпечивши собі путівку в фінальний турнір. Перед виїздом до Сербії на гру останнього туру українці скористалися «вікном» в календарі і провели товариський матч зі збірною Естонії. Шевченко, як і обіцяв, дав можливість проявити себе тим, у кого не було достатньої ігрової практики в збірній. Досить зазначити, що з тих, хто був в основі в жовтневому матчі з Португалією, на цей раз гру з перших хвилин почали тільки Матвієнко і Ярмоленко. У перерві Андрій Шевченко провів відразу чотири заміни, замість Циганкова, Матвієнко, Сидорчука та Коваленко випустивши Шабанова, Буяльського, Безуса і дебютанта з луганської Зорі Іванисеня. По ходу другого тайму в гру вступив Швед замість Ярмоленка, який передав капітанську пов'язку Шахову. Пізніше півзахисника Лечче змінив Шепелєв, а капітаном гру в Запоріжжі закінчував Безус. У підсумку саме Роман став героєм матчу, вже в доданий арбітром час відправивши м'яч у ворота естонців зі штрафного.  Україна - Естонія 1: 0

На ваш погляд, яке місце в своїй групі Ліги націй-2020/2021, в якій суперниками нашої команди стануть Німеччина, Іспанія і Швейцарія, займе збірна України?

• Третє (61%, голосів: 4 778)
  • Друге (20%, голосів: 1 543)
  • четверте (15%, голосів: 1 171)