День в історії. Прізвище Педерсена стало прозивним

15.11.2020 17:02
23 роки тому збірна України в матчі з кричущою помилкою суддівської бригади норвежця Педерсена не зуміла забезпечити потрібний результат у плей-офф проти Хорватії

Руне Педерсен явно не готовий був до спільного голу Андрія Шевченка і Віталія Косовського на 8-й хвилині

15 листопада

Мав шанс дебютувати з Нігером

До збірної України Дмитро Безотосний викликався, але поки не зіграв

Фото прес-служби УАФ

1983 рік - в Хмельницькому народився Дмитро Безотосний, Який міг дебютувати в національній збірній 22 травня 2014 року в товариській зустрічі з Нігером (2: 1). Для підготовки до неї в збірну України голкіпера викликав Михайло Фоменко. Але Дмитро, як і Денис Бойко, в тому поєдинку залишився поза грою. Ворота захищав Андрій Пятов. Професійна кар'єра Безотосного починалася в Дніпрі-3. За нього в другій лізі воротар зіграв лише один матч. Після перейшов в підмосковний Сатурн. У чемпіонаті Росії Дмитро грав за молодіжний склад клубу з Раменського. З весни 2005 року голкіпер грав в запорізькому Металургу. Перед стартом сезону-2011/2012 перейшов в одеський Чорноморець. У команді Романа Григорчука Безотосний відіграв три з половиною сезони. Став основним стражем воріт, виводив команду на поле з капітанською пов'язкою. У 2013 році Безотосний з Чорноморцем дійшов до фіналу Кубка України, в 2014 - вийшов у 1/16 фіналу Ліги Європи. З 2015-го по 2019 рік виступав в Азербайджані за Габалі.

Запрошувався, але так і не зіграв

Фото Павла Кубанова

1990 рік - в Теребовлі Тернопільської області народився Ігор Пердута, Який свій дебютний виклик до збірної України отримав у вересні 2017 року. Міг зіграти у відбірковому циклі до чемпіонату світу проти Косова і Хорватії. Але ні в одній, ні в іншій грі на поле не виходив. Першим клубом в професійному футболі у Пердута стала тернопільська Нива. За неї півзахисник дебютував навесні 2009 року. Незабаром Ігор перейшов в Ворсклу, за яку в Прем'єр-лізі провів лише одну гру. Відправився в оренду в столичну Оболонь, яка виступала в першій лізі. Всього через півроку повернувся в Полтаву. Дуже швидко завоював місце в складі і отримав запрошення в національну команду від Андрія Шевченка.

Здавалося, крах хорватів близько ...

Гусін Беженар Бокшіч

Андрій Гусін і Сергій Беженар проти Алена Бокшіча

1997 рік - 70 тисяч уболівальників на НСК Олімпійський побачили матч-відповідь плей-офф чемпіонату світу. Після хорватського ураження Україні поставлено відігравати двухголевой дефіцит. Ах, як не вистачало в першому стиковому поєдинку перебрали карток Шевченко і Калитвинцева. І ось вони в грі - ті самі, чиї імена вивчала по груповому турніру Ліги чемпіонів футбольна Європа. Уже в дебюті Шева відгукувався на навіс з правого флангу - перевірив воротаря Мрміча на вибір позиції і реакцію. Ледве Шукер вибрався з ударом у відповідь - як Україна повела в рахунку. Після удару Калитвинцева голкіпер пропустив м'яч, і Шевченко кинувся на добивання, заставши зненацька суперників. У ці хвилини суперник панікує - це відчуває Шева, кидаючись в сміливий прохід. Мрміч задкує і відбиває м'яч знову на суперника - Косівський перший на добиванні, але святкування скасовує арбітр, чиє прізвище в Україні стала синонімом суддівських помилок. Педерсен помилково фіксує офсайд. На куражі пішли атаки - Ребров, Дмитрулін, Косовський ... Здавалося, близько крах хорватів - але Бокшіч, тупцюючи поруч з нашого штрафного, несподівано пробив. М'яч з прикрим рикошетом залишив не при справах Шовковського - 1: 1. Після такого холодного душу важко було прийти в себе. Лише у другому таймі з'явився той же вогник в атаці, але Мрміч більше так не помилявся, а сил атакувати було все менше. Фінальний свисток засвідчив перемогу Хорватії в двоматчевому протистоянні. Картаті в результаті прогриміли на полях Франції, завоювавши бронзові медалі мундіалю. «На їх місці могли бути ми». Хто знає, як позначилася б ця поїздка на долях Шевченко, Шовковського, Реброва та інших хлопців, в той час називалися в числі найперспективніших в Україні. Україна - Хорватія 1: 1

Черговий крок на шляху до домашнього Євро

2011 рік - збірна України провела черговий товариський матч на шляху до домашнього чемпіонату Європи - проти Австрії. Уже в дебюті після відмінної комбінації на лівому фланзі Україна відкрила рахунок. Коноплянка підключив Алієва, той відпасував на Мілевського, який розстріляв ворота. Ротань і Коноплянка могли збільшити українське перевага і в першому таймі, і в другому. Однак в результаті флангову подачу Фухса замкнув Янко, зрівнявши рахунок на 71-й хвилині. Навіть в спарингах Україна билася за престиж. У меншості після видалення Кучера спрацювали наші заміни. Передачу Гусєва в дотик замкнув Девич, і з рахунком 2: 1 виграли підопічні Блохіна. Україна - Австрія 2: 1

Обескураживающий результат для визнаних фаворитів

Роман Зозуля вивів збірну України вперед

Фото East News

2013 рік - відбувся перший матч плей-офф чемпіонату світу 2014 року - Україна брала Францію. Після «дива Фоменко», витягнув в стикові матчі збірну України після проваленого старту і перезавантаження тренерського штабу, вірилося навіть в успіх в матчі проти збірної, що носить безліч титулів. Матч вже в дебюті захопив увагу глядачів. П'ятову довелося справлятися з випадом Жиру, а у відповідь Ярмоленко, витончено обійшовши суперників, не так сильно закрутив м'яч, і Льоріс виручив французів. Штурмові атаки з фланговим акцентом змушували з повною самовіддачею працювати крайніх захисників. І грізний Рібері досить швидко потрапив в лещата Федецького. Рідкісними були випадки, коли він звільнявся з-під опіки Артема. Перемогу нашого тафгая в дуелі з Франком визнала навіть зарубіжна преса. У відповідь Ротань промчав через правий фланг і м'яко навісив, але Едмар головою пробив неточно. Ах, як хотів бразилець допомогти Україні побачити його батьківщину на власні очі ... Незабаром вже Галовський де Апаресіда асистував Коноплянці, але м'яч з Кікс від суперників розминувся з воротами. У другому таймі це спрацювало: триходівка Зозуля-Степаненко-Едмар завершилася голом. Роман виявився перед воротарем, витримав інфарктну паузу і пробив. М'яч прокотився поруч з носом Льоріса - 1: 0. Чіпкий Зозуля терзав зоряну оборону суперників. Зупинити його вдавалося лише з фолом, і якщо в двох сумнівних моментах Чакир мовчав, то в третьому засвистів. Ярмоленко з пенальті пробив впевнено, м'яч з рикошетом від поперечини опустився за лінією воріт. 2: 0 і парочка невикористаних моментів у підопічних Михайла Фоменка - обескураживающий результат для визнаних фаворитів. Однак за «А» слід сказати «Б». Матчу Україна чекала з небувалим піднесенням ... Україна - Франція 2: 0

Соло виконав Андрій Ярмоленко

2014 рік - збірна України в Люксембурзі провела відбірковий матч чемпіонату Європи 2016 року. Цей матч очікувано завершився перемогою нашої команди. Соло виконав Андрій Ярмоленко, який оформив перший хет-трик за національну збірну України (за 24 хвилини - він і зараз залишається найшвидшим в історії національної команди). Втім, матч-то вийшов не таким простим! Витримавши для пристойності атаки гостинних господарів, наші пішли вперед. Могли забивати Зозуля і Олійник. Але у відповідь Турпель виходив один на один з П'ятовим і лише через свій невисокий класу упустив момент. Такі треба було забивати. Зате форвард господарів розбудив гостей. І ось вже голкіперу довелося виручати після хльосткого удару Шевчука. А незабаром плутанина після кутового призвела до першого голу України. Відбившись після удару Олійника, люксембуржці забули про Ярмоленко, який здорово використовував добивання. Грати в кішки-мишки з господарями можна було. Тому ще до перерви наші вінгери могли забивати другий м'яч, а вдалося це зробити вже на початку другого тайму. Тричі наші могли забивати, поки від захисників м'яч не відскакує до Ярмоленко, який послав його в дальній кут фірмовим обвідним ударом. А через три хвилини Андрій довів справу до хет-трику. В ході швидкої атаки йому відпасував Сидорчук, і Ярмоленко метрів з 20-ти повторив свій коронний удар з лівої ноги з підкруткою. Веселий матч міг дати ще багато голів, але гостям вистачило трьох. Люксембург - Україна 0: 3

У кінцівці Україна опинилася холоднокровніше ...

2016 рік - після перемоги над Фінляндією в Одесі у відбірковому матчі ЧС-2018 у збірної України з'явилося вікно. Його вдалося успішно заповнити цікавим міжнародним товариським матчем. До нас в гості прибула Сербія. А приймати давнього суперника було вирішено в Харкові, з 2013 року котрий не бачив на власні очі національну збірну. На перевірку виявилося, що Сербія - гідний суперник. Вже на початку матчу гості провели через лівий фланг дві гострі атаки, які завершував Павлович. Одного разу навіть довелося виходити назустріч форварду нашому воротареві Бойко. Україна відповіла двома атаками, які завершував Шахов. І якщо в першому випадку воротар Райковіч впорався з його ударом, то в другому збірна України вийшла вперед. Федецький передачею з лівого флангу знаходив взагалі-то Зозулю, але Роман не кращим чином прийняв м'яч і не встигав пробити. Зате набігав з глибини поля Шахов відправив м'яч у ворота. 1: 0. Це був дебютний гол Євгена в національній команді. При хиткому мінімальної переваги серби намагалися відігратися. Бойко довелося реагувати на кілька ударів. У тому числі - і на небезпечний кивок головою від Марковича. Але в кінцівці Україна опинилася холоднокровніше, і коли Ярмоленко після пасу Бесєдіна пішов в обіграш в чужій штрафній, його збив С.Мітровіч. Сам постраждалий бездоганно розвів м'яч і воротаря по різних кутах. 2: 0. Майже 22 тисячі уболівальників аплодували вдалому поверненню національної команди до Харкова. Україна - Сербія 2: 0

На ваш погляд, яке місце в своїй групі Ліги націй-2020/2021, в якій суперниками нашої команди стануть Німеччина, Іспанія і Швейцарія, займе збірна України?

• Третє (61%, голосів: 4 778)
  • Друге (20%, голосів: 1 543)
  • четверте (15%, голосів: 1 171)