День в історії. Дебют у добірному товаристві й путівка на мундіаль

03.09.2021 12:01

Цього дня в різні роки збірна України провела три матчі, два з яких стоять осібно в її біографії

Фото Миколи Бочка

3 вересня

XNUMX рік - національна збірна України вперше у своїй історії вийшла до фінальної частини великого міжнародного турніру. Обіграти Грузію, яка приймала нас без глядачів, не вдалося (XNUMX:XNUMX). На гол Ротаня, який підстеріг невдалий винос кіпера, у кінцівці чудовим ударом зі штрафного відповів Гахокідзе, що колись пограв в українському чемпіонаті.

Зрозуміло, що до аеропорту команда й журналісти, що її супроводжували, прибули не в найкращому настрої. Адже залишалися ще непрості поєдинки з прямими конкурентами - Туреччиною й непоступливою Албанією.  Однак футбольні боги того дня були на боці України. На XNUMX+XNUMX-й хвилині матчу Туреччина - Данія XNUMX-річний форвард німецького Шальке Ларсен зрівняв рахунок. Поєдинок завершився з результатом XNUMX:XNUMX. Це означало, що підопічні Олега Блохіна достроково, за два тури до завершення відбору, забезпечили собі путівку до Німеччини! Щоб потім із першої спроби стати чвертьфіналістами мундіалю...

Грузія - Україна - XNUMX:XNUMX

Усі голи - після виходів на заміну

2014 рік - збірна України зіграла спаринг із Молдовою (1:0). Завдання, які переслідував тренерський штаб, не обмежувалися власне цим товариським матчем. На носі був старт у відбірному турнірі чемпіонату Європи 2016 року. Тож завданням було награти якісь домашні заготовки перед поєдинком зі Словаччиною. Т

Попри це, до спарингу українська команда поставилася відповідально. Опір гостей зломити зуміли. У другому таймі дебютант Артем Громов із Ворскли віддав відмінну передачу на колишнього одноклубника Романа Безуса. Той м'яч став переможним. Що цікаво, усі чотири свої голи за національну команду Безус записав в актив за Михайла Фоменка. Причому всі - після виходів на заміну!

«На наших діях позначився той факт, що ми грали вперше після тривалої паузи. У своїх клубах багато футболістів діють за іншими принципами ведення гри. Але, попри це, не можна сказати, що збірна України створила всього два моменти й забила один м'яч. Ні, ми створили достатньо гостроти біля воріт суперника. Просто реалізація, на жаль, була сьогодні не на вищому рівні. Якби було інакше, то рахунок по ходу матчу був би більшим, і це дозволило б хлопцям вести гру спокійніше», - сказав після поєдинку з Молдовою головний тренер національної збірної України Михайло Фоменко.

Україна - Молдова - XNUMX:XNUMX

Фото УАФ

Перший матч в елітному дивізіоні Ліги націй

XNUMX рік - дебютний поєдинок у дивізіоні А Ліги націй став для команди Андрія Шевченка переможним, Швейцарію було подолано з рахунком XNUMX:XNUMX. Головна команда країни проводила свій перший матч із листопада XNUMX року. Усі попередні змагання XNUMX-го, у тому числі й чемпіонат Європи, було скасовано або перенесено через пандемію коронавірусу. Лише восени турніри збірних поновилися.

У Львові результат забезпечили голи англійських легінерів Ярмоленка й Зінченка, яким асистували дебютанти Тимчик та Михайліченко. Гості у відповідь забили один м'яч, відзначився Сеферович.