Хіт-парад чемпіонату Англії: феєрія Манчестер Сіті, Салах чудовий і догляд Венгера

15.05.2018 11:11
Блискучий виступ Манчестер Сіті, бомбардирські якості Мохамеда Салаха і догляд Арсена Венгера стали основними віхами сезону 2017/18 в англійській Прем'єр-лізі

Фото mancity.com

У минулий уїк-енд завершився сезон в англійській Прем'єр-лізі. Чемпіоном країни за всіма статтями став Манчестер Сіті, залишать вищий дивізіон Суонсі, Сток Сіті і Вест Бромвіч. Крім Городян, Англію в Лізі чемпіонів представлять Манчестер Юнайтед, Тоттенхем і Ліверпуль, в Лізі Європи - Челсі і Арсенал. Бернлі завоював право участі в кваліфікаційному раунді ЛЄ.

Клуб

Кращим клубом англійської Прем'єр-ліги в сезоні-2017/2018 однозначно став чемпіон - Манчестер Сіті. Команда продемонструвала блискучу гру в національній першості, оновивши відразу п'ять рекордів вищого дивізіону. Підопічні Хосепа Гвардіоли набрали найбільшу кількість очок в сезоні - 100, здобули найбільшу кількість перемог - 32 в 38 матчах, перемог на виїзді - 16 в тих же 38, відзначилися рекордною кількістю голів - 106, поліпшили найвище досягнення за різницею м'ячів - - +79. Нагадаємо, в складі МанСіті чемпіоном Англії став і гравець збірної України Олександр Зінченко.

Тренер

Офіційно кращий наставник нинішнього сезону ще не визначений, але, практично, немає сумнівів, що ним стане коуч переможців першості - Хосеп Гвардіола, який чотири рази визнавався тренером місяця (вересень, жовтень, листопад, грудень).

Хосеп Гвардіола. фото mancity.com

Гравець

Кращим гравцем сезону в англійській Прем'єр-лізі в нинішньому сезоні є нападаючий Ліверпуля Мохамед Салах. Єгипетський легіонер мерсисайдців став переможцем змагання бомбардирів чемпіонату країни, встановивши рекорд ліги за всю її історію - 32 м'ячі. Форвард чимало посприяв виходу підопічних Юргена Клоппа в фінал Ліги чемпіонів, відзначившись 11 голами в турнірі.

Мохамед Салах. Фото East News

Подія

Найбільше запам'ятався подією сезону-2017/2018 можна вважати відхід з поста наставника лондонського Арсеналу Арсена Венгера. Французький фахівець очолював канонірів 22 року і завоював зі своєю командою 17 національних трофеїв.

Відкриття

Відкриттям сезону в англійській Прем'єр-лізі став німецький півзахисник Манчестер Сіті Лерой Сані. 22-річний виконавець визнаний кращим молодим гравцем першості за версією Професійної футбольної асоціації Англії. Провів у складі городян 32 матчі, забив 10 м'ячів.  Лерой Сані. фото premierleague.com

розчарування

Виступ лондонських Челсі і Арсеналу в сезоні-2017/18 стало великим розчаруванням для шанувальників цих клубів. Обидва гранда англійського футболу не пробилися навіть у зону Ліги чемпіонів, посівши відповідно п'яте і шосте місця в турнірній таблиці. Каноніри залишилися взагалі без трофеїв, а у аристократів ще є шанс 19 травня виграти Кубок Англії, а й це стане слабкою втіхою для амбітного керівництва клубу. В результаті наставник Арсеналу Арсен Венгер вже покинув свій пост, а доля коуча Челсі Антоніо Конте вирішиться після фіналу Кубка. Чемпіонат Англії. Прем'єр Ліга. Підсумкова таблиця

5  Рахім Стерлінг Манчестер Сіті 33 18 1
Андрій БОГАЧЕВ Андрій Пятов: «Хочемо грати в Лізі чемпіонів, і це завдання виконали»