Блохін задоволений і незадоволений. Ексклюзивні факти з історії збірної України

Репетиція гри з Тунісом, за словами головного тренера нашої команди, вдалася в повному обсязі, а готовність своїх підопічних Олег Володимирович оцінив в 70 відсотків Шевченко Наступний контрольний матч напередодні мундіалю команда Олега Блохіна провела через три дні після спарингу з італійцями в невеликому швейцарському містечку (17 тисяч жителів) Госсау, що в кантоні Санкт-Галлен. Опонентом синьо-жовтих на цей раз стала збірна Лівії.

Одинадцята перемога Блохіна і третя - з великим рахунком

Наставник не приховував, що в поєдинку з середземноморськими Лицарями, як величали себе лівійці, планує змоделювати дії своїх підопічних у грі з Тунісом. І був розчарований, оскільки не припускав, що Лівія виявиться нижче класом не тільки Тунісу, але і, на його погляд, Саудівської Аравії. Для Олега Володимировича це був 25-й матч на чолі збірної України, і в одинадцятому він здобув перемогу, причому третю - з великим рахунком (при десяти нічиїх і чотирьох поразках). А за два з гаком роки до цього, в лютому 2004-го, візит в Тріполі був для нього лише другим досвідом на чолі національної команди. Тоді Блохін теж був незадоволений - нічиєю (1: 1): «Результат повинен був бути зовсім іншим. Але ми допустили помилку, яка дозволила господарям зрівняти рахунок. У складі нашої команди багато молодих гравців. Вони поки далекі від оптимальної форми, адже підготовка до сезону тільки в розпалі ».

Посіли останнє місце, і пісенька Іллі була заспівана

Гол у відповідь в ворота Шовковського на 56-й хвилині забив нападаючий Надер Кара. Він і зараз був у складі лівійців, як і ще два виконавця - захисник Юнес аль-Шибані і інший форвард - Ахмед Саад Осман. У нас, крім Шовковського, в Тріполі літали Тимощук, Воронін і Ребров. На відміну від синьо-жовтих, лівійці на чемпіонат світу не пробилися. Та й взагалі останнім часом тільки розчаровували. Хорват Ілля Лончаревіч вивів-таки збірну у фінальну частину Кубка Африки, але в своїй групі вона зайняла останнє місце. І пісенька балканця була заспівана. На зміну йому прийшов 56-річний уродженець Порт-Саїда Мохсен Салех - колишній півзахисник єгипетського Аль-Ахлі, а потім наставник клубу Ісмаїлі, з яким він виграв чемпіонат і Кубок країни. Це призвело Салеха тренерську лавку збірної Єгипту. Правда, успіхів на цьому терені за ним не значилося.

Про виступ на чемпіонаті світу лівійці тільки мріяли

Проте, єгиптянина ангажувала Федерація футболу Лівії. З місця в кар'єр Лицарі посіли третє місце на Кубку LG, який на цей раз проходив в сусідньому Тунісі. Спершу лівійці поступилися Уругваю, але у втішному фіналі по пенальті здолали білорусів. Після чого і прибутку на спаринг з підопічними Блохіна. «Я треную команду тільки місяць, в моєму розпорядженні є як досвідчені футболісти, так і молоді, які подають надії. Але про виступ на чемпіонаті світу ми поки можемо тільки мріяти », - зізнався Салех. Одним з найбільш досвідчених в складі лівійців був 30-річний голкіпер Луїс де Агустін - натуралізований уругваєць. Ще одна знакова фігура - капітан команди, 29-річний півзахисник Тарік ель-Таіб, який представляв турецька Газіантепспор. Решта виконавців з місцевих клубів були маловідомі.

Втік від Ващука, але Шовковському дуель програв

Ряди збірної України тим часом поповнили срібні медалісти молодіжного Євро-2006, акурат до зустрічі з африканцями прибули в Санкт-Галлен з Порту. Однак скористатися їх послугами тренерський штаб не поспішав. Разом з тим, у порівнянні з матчем з італійцями, в запасі залишилися Тимощук, Гусін, Ротань і Воробей, а в стартовому складі вийшли Шелаєв, Гусєв, Бєлік і Назаренко. Останньому була відведена роль плеймейкера, а Калиниченко змістився на лівий фланг півзахисту. Спартаківець був найпомітнішим в першому таймі, першим завдав удар по воротах арабів, а на 24-й хвилині, розігравши стінку з Вороніним, ледь не забив. Лівійці відповіли випадом Фаззані, який втік від Ващука, опинився віч-на-віч з нашим голкіпером, але Шовковському дуель програв. А перед самою перервою міг відзначитися Бєлік - м'яч після його удару влучив у штангу.

Повністю зломити опір вдалося в ендшпілі

На другий тайм у складі нашої команди вийшло шість свіжих виконавців, при цьому Гусін на пару з Єзерським зайняв місце в центрі оборони, а Свідерський - правого захисника. Гра української збірної стала набагато динамічніше і привабливіше. Правда, не обійшлося без помилок. Двічі в ситуаціях, де не потрібно було нічого вигадувати, Гусін намагався зіграти по-чудернацьки, винайти велосипед, і двічі змінив Шовковського Шусту довелося виручати. Але до цього часу рахунок уже був відкритий. Єзерський відзначився ударом головою після того, як Калиниченко подав кутовий, а Ротань підправив траєкторію польоту м'яча. Однак повністю зломити опір лівійців вдалося тільки в ендшпілі зустрічі.

Готувалися на тлі втоми і на легкість не розраховували

Постаралися донецькі форварди. Спочатку Воробей прострілив, а Бєлік вразив ворота де Агустін. А ще за дві хвилини вже Бєлік вивів свого одноклубника на рандеву з голкіпером суперника, і той забив свій сьомий гол у синьо-жовтій майці збірної (3: 0). Ну, і чим Блохін був незадоволений? «До матчу ми готувалися на тлі втоми, тому не розраховували на якусь легкість в діях, - прокоментував підсумок поєдинку Олег Володимирович. - Крім того, в двох таймах використовували дві різні схеми гри. Часом у нас непогано виходило пресингувати. Звертали увагу на компактність гри - не можна було допускати розривів між лініями. В цілому хлопці впоралися з поставленими завданнями. Помилки були, але ми їх розберемо і постараємося усунути ».

Багато що повинно було прояснити спеціальне тестування

Найбільше наставника порадували хороший мікроклімат в колективі і психологічний тонус гравців, хоча в цілому готовність своїх підопічних на поточному етапі роботи Блохін оцінив в 70 відсотків. Але час до дебюту на мундіалі ще залишалося. Багато що повинно було прояснити спеціальне тестування. Що стосується підкріплення з Португалії, то навряд чи головний тренер на нього серйозно розраховував. «За десять днів хлопці з молодіжки провели п'ять відповідальних поєдинків, - повідомив він. - Ми поки не знаємо, в якому стані приїхали ці футболісти. Подивимося, але думаю, що вони зможуть допомогти нам лише в крайньому випадку ... » Максим ТРЕТЬЯК протокол УКРАЇНА - ЛІВІЯ - 3: 0 05.06.2006. Госсау. Міський стадіон. 14 градусів. 2 000 глядачів. Товариський матч. арбітр - Г.Вільдхабер (Швейцарія). Україна: Шовковський (к) (Шуст, 46), Несмачний, Єзерський, Русол (Воробей, 46), Шелаєв, Гусєв (Свідерський, 46), Воронін (Тимощук, 46), Ващук (Гусін, 46), Назаренко (Ротань, 46) , Калиниченко, Бєлік. тренер - О.Блохін. Лівія: Газалла (де Агустін, 46), аль-сбаа, аль-Шибані, аль-Треки, Хуссейн, Шушан (Злив, 58), аль-тархоня, аль-Хаси (Осман, 71), ель-Таіб (Неурі, 77) , Фаззані (Кара, 63), аль-Маграбі (аль-Мселлаті, 74). тренер - М.Салех. Голи: 1: 0 Єзерський (50), 2: 0 Бєлік (87), 3: 0 Воробей (89).

Хто, на ваш погляд, стане переможцем матчу за Суперкубок України-2019 Шахтар - Динамо, який відбудеться 28 липня в Одесі?