Блиск Шевченко. Ексклюзивні факти з історії збірної України

2006-й футбольний рік підопічні Олега Блохіна завершили переконливою перемогою над шотландцями (2: 0) і в хорошому настрої пішли на зимові канікули

Фото East News

Матч з Італією став для Олега Блохіна 34-м біля керма збірної України. За цим показником він зрівнявся з Йожефом Сабо. Приблизно однаковою була і успішність обох тренерів - по 16 перемог, хоча у Сабо було на одну нічию більше. А дещо раніше, в поєдинку з грузинами (3: 2), наша команда здобула 50-ту перемогу в історії (в 128-ми іграх).

З лавки не побачив пенальті, а на відеозаписі - побачив

«У Римі нам трохи не вистачило терпіння, - поділився наставник після повернення на батьківщину. - У другому таймі хлопці не витримали установку і стали діяти в більш відкритою манері, що було недозволено. Потрібно було чекати свого шансу. Ну і, звичайно, чудово зіграв Буффон. Він нам на чемпіонаті світу насолив, і тепер був на висоті ». Розповів Олег Володимирович і про те, що після зустрічі розмовляв з арбітром Вассарос з Греції: «Що я йому сказав? Що такий пенальті, який він призначив за фол Русола на Тоні, давати не слід було. А він мені відповів, що, мовляв, я тут суддя, і мені приймати рішення ». «На своє виправдання можу вас запевнити: з лави мені здалося, що ніякого 11-метрового не було і в помині, - додав Блохін. - Але, подивившись відеозапис, вважаю, що захисник Дніпра дійсно порушив правила: вони з Тоні тримали один одного руками, але італієць впав, а Андрій залишився на ногах ».

Перемогли французів і одноосібно очолили таблицю

Природно, в більшій мірі цікавило те, яким Блохіну бачиться майбутній поєдинок з шотландцями. «Вони дисципліновані, мають чудові бійцівськими якостями, - сказав головний тренер .-- Навіси за спини захисникам в грі з ними не пройдуть. Тут перевага на боці гостей. З іншого боку, підопічні Сміта дуже небезпечні при розіграші стандартів. Єдиний гол в ворота французів вони забили після кутового, причому в штрафному майданчику суперника в тому епізоді було всього троє шотландців! Ну, і діють вони другим номером, а саме такі опоненти традиційно створюють нам найбільші проблеми ». 7 жовтня на Хемпден Парку в Глазго в присутності 52-х з половиною тисяч глядачів тартановим Армія здобула історичну, як її тут же охрестили, перемогу над трибарвними (1: 0) і одноосібно очолила турнірну таблицю групи В, не втративши в трьох матчах жодного очка.

На ранок газети стверджували, що Сміту допомогли вищі сили

«Навіть найвідчайдушніші шанувальники збірної Шотландії не могли повірити в те, що сталося, а місцеві газети на ранок в один голос заявили, що Уолтеру Сміту і його гравцям допомогли вищі сили», - розповідав український розвідник на цьому матчі Володимир Веремєєв. Однак, на думку Веремєєва, не тільки вони: «Сміт прекрасно вивчив французів і вирішив, що змагатися з ними у відкритому футболі марно. Господарі віддали супернику ініціативу, проявляли чудеса тактичної дисципліни і самовідданості, а коли випав момент - боляче вкололи ». «Думаю, і в Києві команда Уолтера Сміта буде діяти в тому ж ключі: за перемогою гнатися не стане, буде на смерть стояти, вичікуючи свій шанс», - припустив аналітик збірної України.

Протягом семи сезонів незмінно приводив Рейнджерс до титулу

58-річний Уолтер Сміт, колись захисник Данді Юнайтед, на батьківщині був особистістю в якійсь мірі навіть легендарної. Очоливши в 1991 році Рейнджерс, він протягом семи сезонів поспіль незмінно приводив клуб в чемпіонську гавань. Потім очолював Евертон, попрацював асистентом у Алекса Фергюсона в Манчестер Юнайтед, а в грудні 2004-го його покликали рятувати збірну. Шотландія, колись завсідник чемпіонатів світу, останні чотири відбіркових циклу провалила. Знадобилася тверда рука. На мундіаль в Німеччині горяни теж не потрапили, зазнавши поразки і дозволив наздогнати білорусів. Але команда змужніла, повернула притаманну собі стійкість, бойовитість, що і підтвердив успішний старт у кваліфікації Євро-2008.

Форвард Локомотива після перемоги над французами пішов в загул

Особливе значення Сміт приділяв патріотизму виконавців, зробивши ставку на представників місцевих клубів - переважно Селтіка і Рейнджерс. При цьому зірок в його розпорядженні не було, а самим розкрученим вважався, мабуть, 22-річний півзахисник МЮ Даррен Флетчер. В українську столицю шотландці прибутку в прекрасному настрої, жартували і посміхалися, а їх наставник заявив, що не проти продовжити переможну серію. Єдиною серйозною втратою у гостей був центральний захисник Дейллі з Вест Хема, який перебрав карток. Через травми і раніше залишалися поза грою Андерсон і Нейсміт. А від послуг форварда московського Локомотива Гаррі О'Коннора Сміт відмовився: після перемоги над французами той пішов в загул.

Допінг для капітана в особі клубного тренера Челсі

Кадрові проблеми не обійшли стороною і дружину Олега Блохіна. Через двох попереджень проти шотландців не міг зіграти Єзерський. Пошкодив задню поверхню стегна Бєлік. Болісний забій м'яза отримав Тимощук. Нарешті, після перенесеної вірусної інфекції тільки приступив до тренувань Шевченко, але його стан викликав певні побоювання. Втім, побоювання виявилися марними. Капітан вийшов на поле і провів чи не найкращий в сезоні матч. Можливо, своєрідним допінгом для нього послужило присутність на грі клубного тренера Челсі Жозе Моуріньо, який вирішив на власні очі переконатися в боєздатності підопічного. Зміг взяти участь в поєдинку і Тимощук. А, враховуючи підвищений інтерес уболівальників, організаторам вдалося домогтися, щоб квитки продавалися і на частину секторів верхнього ярусу НСК Олімпійський.

Чи не понеслися стрімголов вперед і не полізли на рожен

Гра, як і очікувалося, вийшла в'язкою. Гості з перших хвилин збудували на своїй половині поля два оборонних вала з п'яти захисників і чотирьох гравців середини поля. «Така схема приводить до того, що рано чи пізно противник впадає у відчай подолати насичену оборону і втрачає концентрацію, а мої футболісти роблять в цей момент вбивчий випад», - вже після матчу зізнався Сміт. Але на цей раз його схема не спрацювала. Підопічні Блохіна не понеслися стрімголов вперед, не полізли на рожен, а стали самі вичікувати на свій шанс. Не дивно, що до перерви суперники тільки по разу обмінялися гострими уколами. У нас можливістю відзначитися не скористався Воронін: його спробу вразити ближній кут припинив воротар британців Гордон.

Кучер відзначився голом у другому матчі за збірну

Все круто змінилося з початком другого тайму. Перша ж атака української збірної ледь не завершилася голом: Шевченко, замикаючи флангову передачу Свідерського, влучив у штангу. Потім був момент у Гусєва. І, нарешті, на 60-й хвилині зусилля господарів увінчалися успіхом. Шевченко подав зі штрафного, м'яч зрикошетив до Кучеру, і захисник Шахтаря у другому своєму матчі за збірну відзначився голом. Зрозуміло, що такий розвиток подій вже не влаштовувало шотландців, і вони зробили кілька вилазок на чужу половину поля. На 66-й хвилині єдиний форвард гостей Кенні Міллер з Селтіка рахунок ледь не зрівняв. Шовковського, який необачно вийшов з воріт, врятувала стійка.

Блохін так і не зрозумів, яким чином м'яч потрапив в штангу

Однак це був одиничний випадок. Наші не відпустили віжки, і зусиллями, насамперед, Шевченко закріпили перемогу. Спершу капітан змусив Преслі заробити на собі червону картку за фол останньої надії, а під саму завісу змусив Нільсона порушити правила у власному штрафному. І сам же реалізував пенальті (2: 0). «Ми обіграли дуже хорошу команду, хоча в першому таймі хлопці діяли не так, як ми домовлялися, - зауважив Олег Блохін після матчу .-- Замість того щоб розтягувати оборону противника, переводити м'яч з флангу на фланг, вони намагалися пробитися по центру, де стоять три здоровенних захисника. У перерві довелося поговорити на підвищених тонах. У підсумку ми повністю заволоділи перевагою і не дали шотландцям нічого створити біля наших воріт. Крім моменту на 66-й хвилині, хоча я так і не зрозумів, яким чином м'яч потрапив в штангу ... » Перемога у заключному в році матчі дозволила збірній України зрівнятися за втраченими очками з самими шотландцями, а також з командою Франції, і піти на зимові канікули в прекрасному настрої. А наприкінці березня 2007-го синьо-жовтих чекав загадковий візит на Фарерські острови ... Максим ТРЕТЬЯК протокол УКРАЇНА - ШОТЛАНДІЯ - 2: 0 11.10.2006. Київ. НСК Олімпійський. 14 градусів. 55 000 глядачів. Відбірковий матч Євро-2008. арбітр - М.Ханссон (Швеція). Україна: Шовковський, Несмачний, Тимощук, Русол, Шевченко (к), Шелаєв, Гусєв (Мілевський, 62), Воронін (Шершун, 90), Кучер, Калиниченко (Воробей, 76), Свідерський. тренер - О.Блохін. Шотландія: Гордон, Нільсон (Макманус, 89), Александер, Преслі, Уейр, Фергюсон, Флетчер, Г.Колдуелл, Міллер, Хартлі, Макфадден (Бойд, 73). тренер - У.Сміт. Голи: 1: 0 Кучер (60), 2: 0 Шевченко (90, з пенальті). попереджені: Кучер - Макфадден, Флетчер, Нільсон. На 86-й хвилині видалений Преслі (фол останньої надії). Всього у 2006 році збірна України провела 14 матчів (8 перемог, 3 нічиї, 3 поразки, м'ячі - 26:11). Найбільша кількість матчів за рік (по 14) провели Андрій Несмачний (Динамо) і Олег Шелаєв (Дніпро). кращий бомбардир (5 м'ячів) - Андрій Шевченко (Мілан). Найбільша кількість матчів за історію провели: 76 - Олександр Шовковський (Динамо), 75 - Сергій Ребров (Шахтар, Динамо, Тоттенхем, Фенербахче, Вест Хем), 71 - Андрій Гусін (Динамо, Крила Рад), 71 - Андрій Шевченко (Динамо, Мілан, Челсі), 64 - Анатолій Тимощук (Шахтар). Найбільша кількість м'ячів за історію забили: 33 - Андрій Шевченко (Динамо, Мілан, Челсі), 15 - Сергій Ребров (Динамо, Тоттенхем, Фенербахче), 9 - Андрій Гусін (Динамо, Крила Рад), 8 - Тімерлан Гусейнов (Чорноморець), 8 - Андрій Воробей ( Шахтар).

Дедлайн для Гусіна і Реброва. Ексклюзивні факти з історії збірної України

На Ваш погляд, яке місце посяде збірна України у своїй відбірковій групі Євро-2020? Нагадаємо, що суперниками команди Андрія Шевченка стануть Португалія, Сербія, Литва і Люксембург.

• Друге (50%, голосів: 14 866)
  • Перше (36%, голосів: 10 771)
  • Третє (12%, голосів: 3 456)