Битва характерів. 20-річчя виходу Динамо в півфінал ЛЧ присвячується

В цьому році виповнюється 20 років найзначнішого досягнення українських клубів часів незалежності в Лізі чемпіонів 20 років тому київське Динамо домоглося найвищого успіху в історії незалежної української футболу в найпрестижнішому клубному турнірі Європи і світу - Лізі чемпіонів. Під керівництвом Валерія Лобановського біло-сині дійшли до півфіналу, де в драматичній боротьбі поступилися мюнхенській Баварії. У попередніх публікаціях ми згадали про чвертьфінальних боях киян з Реалом, за підсумками яких (1:1 и 2:0) Вони позбавили чинного клубного чемпіона Європи його корони, а також про першому раунді півфінального протистояння з німецьким суперклубом на НСК Олімпійський, яке завершилося внічию (3:3). Сьогодні розповімо про матч, який відбувся 21 квітня 1999 року і підвів підсумок виступу Динамо в Лізі чемпіонів того сезону. Допоможе нам відтворити події того дня архів дуже популярною в ті роки газети КОМАНДА. Отже, протокол матчу з оцінками футболістам газети КОМАНДА:

Баварія (Мюнхен, Німеччина) - Динамо (Київ, Україна) - 1: 0 (1: 0)

Гол: 1: 0 Баслер (35). БАВАРІЯ (футболки сіро-червоні, труси сірі)
  1. Лінке 6
запасні: 12. Шойер, 5. Хелмер, 7. Шолль, 8. Штрунц. Середній бал - 6,5. тренер - Оттмар Хітцфельд. ДИНАМО (футболки і труси білі)
  4. Белькевич 6,5
запасні: 12. Кернозенко, 22. Коновалов, 23. Кирюхін, 30. Яшкін, 31. Кормільцев, 32. Єзерський. Середній бал - 6,1. тренер - Валерій Лобановський.  Мюнхен. 21 квітня 1999 року. Олімпіаштадіон. 8 градусів. 60 000 глядачів. арбітр - Вітор Мануель де Мелу Перейра, асистенти - Карлуш Мануель Феррейра де Матуш, Жоао Алмейда Естевеш (Португалія). делегат УЄФА - Жюль Вольфф (Люксембург). суддівський спостерігач - Паоло Казарін (Італія). попереджені: Циклер (23, неспортивна поведінка), Головко (23, неспортивна поведінка), Маттеус (80, небезпечна атака суперника ззаду), Кардаш (90, удар суперника по ногах ззаду).

Улі Хенесс виявився провидцем

Як писала газета КОМАНДА, Менеджер Баварії Улі Хенесс охарактеризував звітну зустріч ні багато ні мало «матчем століття». До речі, в численних інтерв'ю, що виходили в німецьких друкованих виданнях, Хенесс був, мабуть, найбільш стриманим щодо перспектив своєї команди. Зокрема, Шпорт Більду він заявив, що не може віддати перевагу будь-кому з суперників. «Правда, - додав Улі, - якщо ми заб'ємо першими, то на 90 відсотків завдання виходу в фінал вирішимо». Зате інші баварці, сподіваючись, що їх висловлювання стануть відомі українським футболістам, вирішили влаштувати свого роду психологічну атаку, в різних варіаціях інтерпретуючи фразу, сенс якої полягає в тому, що Динамо не їсти непереборної для них перешкодою, перемога буде за ними, і єдина проблема , яку їм треба вирішити, полягає в тому, кому ж, власне кажучи, вихід в фінал присвятити (зокрема, Лотар Матгеус виграш «віддавав» своєї гаряче улюбленої дружині).

Хітцфельд вирішив не наступати на київські граблі

Стартовий склад Баварії підтвердив думку, що Хітцфельд НЕ блефував, кажучи про те, що спробує в першу чергу зміцнити свої тили. По крайней мере, в «основі» господарів значилися прізвища відразу чотирьох чистих захисників плюс орієнтованого на оборону Йереміс, що стало в якійсь мірі несподіванкою навіть для німецьких журналістів. Адже в матчах чемпіонату бундесліги наставник баварців практично ніколи не випускає на поле більше трьох номінальних захисників, і київський поєдинок тому свідчення. Але Хітцфельд цілком логічно вирішив повторно на граблі не наступати ... У підсумку останній оборонний рубіж придбав такий вигляд: по краях грали Баббель (праворуч) і Куффур, Маттеус - ліберо, Лінке - опорний (зазвичай Маттеус діє під двома стопером, краю ж віддані на відкуп «човників»). Що ж стосується киян, то десять чоловік «основи» можна було назвати безпомилково. Останню вакансію повинен був заповнити або Белькевич (що видавалося більш імовірним), або Кардаш (в разі, якщо Лобановський вирішив би приберегти Валентина в якості своєрідного джокера, як він це вже не раз робив в нинішній Лізі). Але Генерал, як часто в Західній Європі називають Лобановського, вважав за потрібне кинути в бій всі свої кращі сили відразу, позбавивши себе можливості певного маневру. Зараз, коли вже відомий результат, звичайно ж, можна ставити таке рішення під сумнів. Адже коли приблизно після закінчення години гри Динамо мав потребу у свіжій крові, вихід того ж Белькевича, можливо, допоміг би реанімувати командні дії, але що зараз про це пліткувати ...

Чудеса від Кана

Незважаючи на кількісне насичення Хітцфельдом захисту, спочатку бажаного ефекту це не дало. Ще не закінчилася перша хвилина матчу, як Хацкевич смачно пробив з льоту метрів з 25-ти. Стрілка секундоміра робить ще один оборот, і знову на вістрі атаки виявляється Хацкевич, який виграв верхову дуель після навісної передачі Ващука. Але це виявилося ще квіточками в порівнянні з тим, що довелося пережити Баварії і її фанам на п'ятій хвилині. Підключення Ващука в атаку за участю Хацкевича завершилося чистим виходом один на один з Каном Белькевича, але швидкий гол провести не вдалося - Кан встиг зреагувати на м'яч, посланий білоруським легіонером в дальній кут. У ці хвилини Баварія, це було помітно, сильно нервувала і, склалося враження, відверто побоювалася киян. Мабуть, тільки надмірним нервовим напруженням господарів можна пояснити те, що на 12-й хвилині після передачі з кутового Косовським вони дозволили Хацкевичу безперешкодно пробити головою під поперечину, але Кан знову проявив чудеса воротарського мистецтва, переправивши м'яч через поперечину. Косівський подає ще один кутовий, і знову б'є Хацкевич, цього разу з відскоку від землі ногою. Кан допомогти команді на цей раз вже нічим не міг, але, на жаль, м'яч пролетів поруч зі штангою.

шоу СуперМаріо

Перший небезпечний момент біля воріт Шовковського виник лише на 20-й хвилині, коли Баслер, вперше перемістився з правого флангу на протилежний, зробив простріл у центр штрафного, звідки пішов відкат Йереміс - потужний удар прийшовся вище воріт. Після цього епізоду в грі намітився крен в інший бік. Мюнхенці нарешті відійшли від супроводжував їх стартового хвилювання і почали надавати на динамівців силовий тиск. Неточна передача в середині поля Реброва на Гусіна привела до виходу на ударну позицію Циклера, незабаром Каладзе, який затримався ззаду при створенні «поза грою», ледь не «допоміг» відзначитися Баслера - соковитий удар Маріо прийшовся повз створу воріт. Треба віддати належне високому індивідуальній майстерності Маріо Баслера, не випадково отримав прізвисько Супер-Маріо. Те, що він виконав на 35-й хвилині, дійсно підвладне тільки великим гравцям. Отримавши передачу на правому фланзі від Тарнат (трохи зазівався в середині поля Шевченко не встиг йому завадити відправити м'яч Баслера), Маріо обманним рухом залишив не при справах Каладзе, потім на замаху прибрав Косівського і майже з кута штрафного фантастично пробив з незручної лівої у дальній від Шовковського кут воріт - м'яч рикошетом від штанги влетів у сітку.

Щось всередині зламалося ...

Чи не знаємо, про що саме говорив між таймами в роздягальні підопічним Валерій Лобановський, але, судячи з усього, переконати їх в тому, що ще нічого не скінчено, що ще є шанси схилити чашу терезів на свою сторону, йому не вдалося. У всякому разі, спостерігаючи за грою динамівців у другій половині матчу, у нас склалося враження, що щось всередині у них зламалося, вони не вірили, що матч можна врятувати. Безумовно, не можна сказати, що динамівці виглядали після перерви безвільними. Просто, повторимося, нам здалося, що в поєдинку характерів вони виявилися не на необхідної ситуацією висоті. ... Кияни знову змушені відмовитися від своїх домагань на престол. Заключні хвилини догравав під гучні овації трибун Олімпіаштадіона ... Ексклюзивний опитування. Кращий футболіст України: як це було (1999 рік)

Хто, на ваш погляд, стане переможцем Ліги чемпіонів-2018/2019?

• Ліверпуль (88%, голосів: 2 477)