Без п'яти хвилин чемпіони. Сольний прохід Тайсона приносить Шахтарю перемогу над Зорею

05.05.2018 20:40
Лідери чемпіонату України збільшили свій відрив від київського Динамо, здобувши мінімальну перемогу над Зорею

shakhtar.com

Враховуючи втрату очок Динамо в поєдинку з Маріуполем, Шахтар вже сьогодні міг практично гарантувати собі чемпіонство. Для цього потрібно було обіграти Зорю, яка під час другого етапу УПЛ особливо не вражала. Паулу Фонсека в звітному матчі не міг розраховувати на кількох гравців обойми - дискваліфікації отримали Марлос і Кайоде, травмовано Бернард і Зубков, що не вирушив до Харкова Ордець. У Юрія Вернидуба основні дилеми стосувалися захисту, де не могли допомогти команді Опанасенко, Чечер, Прийма, Тимчик, та ще й дисциплінарне покарання отримав Сваток. Луганчани продовжують боротися за третю позицію, тому в їх мотивації на матч сумніватися не варто. Тим більше, в грудні Чоловікам уже вдавалося обіграти лідерів першості. Феррейра скористався «дірою» в обороні Зорі На початку зустрічі луганчани намагалися атакувати і саме вони створили перший момент - на шостій хвилині П'ятов врятував після удару Громова. Втім, незабаром ініціативу перехопили гірники і почали методично розхитувати оборону гостей. Фред і Ісмаїлі виводили партнерів на ударні позиції, прострілювали, але чогось оранжево-чорним не вистачало. А ось на 20-й хвилині нарешті пройшла фірмова комбінація Шахтаря. Фред отримав м'яч перед штрафним, побачив вільну зону і викотив на Феррейру, який майстерно переграв Луніна, вийшовши тет-а-тет - 1: 0. Після цього Шахтар не став лізти вперед, а намагався контролювати м'яч. Спроби Зорі атакувати вилилися в неточні удари Луньова і Сілас, а незабаром команди пішли на перерву. Юрі дуже хотів забити Дійсно, форвард луганської команди часто брав гру на себе, відкривався, за що доля його і винагородила. На 63-й хвилині Луньов змістився з правого флангу в центр і пробив, м'яч зачепив голову бразильця і ​​пролетів повз Пятова, який вже стрибнув у дальній кут. Рахунок рівний! А перед тим донеччани втратили хмару моментів, щоб забити другий. На 47-й хвилині Тайсон потрапив в штангу, а через кілька миттєвостей його найнебезпечніший удар заблокував Гордієнко. Відразу три шансу було у Петряк, але Івану бракувало то точності, то рішучості, також на чеку був Лунін. Гол Тайсона може стати чемпіонським А ось після пропущеного гола Шахтарю атакувати стало важче. На початку 70-х хвилин нарешті трапився сплеск, коли лише Лунін ставав перешкодою для атакеров донеччан. Спочатку голкіпер потягнув складний удар Фреда в упор, а потім ліквідував вихід один на один Дентіньо. Справа йшла до кінця зустрічі і після заблокованого удару Бутко здавалося, що Зоря все ж витримає облаву. Але іншої думки дотримувався Тайсон, який на 89-й хвилині створили шедевр. Отримавши м'яч поруч зі штрафного суперників, бразилець промчав повз кількох опонентів і з гострого кута пробив Луніна. 2: 1 - Шахтар таки бере три очки. У матчі взяли участь чимало кандидатів до національної збірної України. У складі Зорі повну зустріч відіграли Лунін, Караваєв і Андрієвський. За гірників весь матч відбігали Пятов, Бутко, Кривцов, Ракицький, Степаненко, в старті з'явилися Петряк і Коваленко. Після 30-ти турів українського чемпіонату Шахтар випереджає Динамо на п'ять очок. Тобто в разі вікторії над Вересом через тиждень оранжево-чорні оформлять перемогу в Прем'єр-лізі. Зоря, у свою чергу, відстає від йде третьою Ворскли на три очки, але попереду у луганчан сутичка з киянами. Шахтар - Зоря - 2: 1 (1: 0) Голи: Феррейра (19, Фред), Тайсон (89) - Юрі (63, Луньов). Шахтар: Пятов - Бутко, Кривцов, Ракицький, Ісмаїлі - Фред, Степаненко - Петряк (Веллінгтон Нем, 65), Коваленко (Дентіньо, 72), Тайсон - Феррейра (Алан Патрік, 90 + 2). Зоря: Лунін - Караваєв, Ель-Буаззатті (Кочергін, 61), Гордієнко, Чеберко (Литвин, 78) - Сілас (Харатін, 46), Андрієвський - Луньов, Юрі, Громов - ФОПа. попередження: Феррейра, Веллінгтон Нем, Пятов - Сілас, Гордієнко, Чеберко, Юрі, Литвин.