Бельгія: клуби українських легіонерів відчайдушно борються за місце в єврокубках

19.01.2018 14:17
З усіх українців, які грають в елітному дивізіоні бельгійського чемпіонату, найбільш міцне становище - у Руслана Малиновського

Руслан Малиновський. фото krcgenk.be

16 січня пропущеним матчем 21-го туру Остенде - Генк після майже місячної перерви відновився сезон в чемпіонаті Бельгії. Український півзахисник Руслан Малиновський провів у складі Генка весь поєдинок і допоміг своїй команді здобути перемогу - 2: 1. Як же йдуть справи у Руслана і ще шести українців, які виступають в бельгійському першості?

Руслан Маліновський

Судячи з усього, Руслан впевнено закріпився в основному складі Генка, і головний тренер команди Філіп Клеман йому повністю довіряє. Малиновський виходив на поле в 21-му матчі чемпіонату, забив два м'ячі і віддав дві гольові передачі. На сьогоднішній день його позиції в якості правого півзахисника виглядають досить міцними. Сам клуб після першої частини сезону знаходиться на сьомому місці, і максимальної завданням Шахтарів є боротьба за путівку в Лігу Європи.

Валерій Лучкевич

Валерій Лучкевич. фото standard.be

На жаль, талановитий півзахисник молодіжної збірної України поки похвалитися великими успіхами в Льєжської Стандард не може. У цьому сезоні Валерій провів у складі свого клубу всього вісім поєдинків, а в активі у нього тільки одна гольова передача. У зимових спарингах наставник команди Рікарду Са Пінту також не ставив Лучкевича в основу, тому за місце в складі українцю доведеться жорстка боротьба. У турнірній таблиці бельгійської першості Стандард розташувався одразу за Генком і має подібну задачу - спробувати пробитися в єврокубки.

Роман Яремчук

Роман Яремчук зарекомендував себе в Генті як гравець другого тайму, при цьому досить ефективний. У 14-ти матчах цього сезону у футболці своєї команди він проводив на полі в середньому по 47 хвилин. Український форвард має в активі три забиті м'ячі і одну результативну передачу. В останніх турах перед зимовою перервою з'являвся на полі на 60-70-й хвилинах, замінюючи на вістрі атаки Гента Мамаду Сілла. Конкуренцію саме з цим сенегальський форвардом найближчим часом і доведеться витримувати Роману. Підопічні Іва Вандерхаге займають п'яту сходинку турнірної таблиці, і їх шанси зачепитися за єврозону виглядають кращими, ніж у Генка і Стандарда.

Роман Безус

Роман Безус. фото stvv.com

Роман Безус виходив на поле у ​​складі свого Сент-Трюйден в першій частині сезону 11 разів - і двічі розписався у воротах суперників. Крім того, відзначився червоною карткою в матчі 18-го туру проти Зюльте-Варегема. В основі з'являється нестабільно, конкуренти в особі Самуеля Асамоа і Джонатана Легер потрапляють туди набагато частіше. На зимових зборах тренер Канарок Йонас де Рек випускав Романа, як правило, після перерви. Сент-Трюйден знаходиться в тій же групі, що і вищевказані клуби наших легіонерів, перебуває на шостому місці і має аналогічні турнірні завдання.

Філіп Будковський та Євген Макаренко

Ситуація у Філіпа Будковского в Кортрейку схожа з ситуацією Романа Безуса. 12 матчів у складі, один гол плюс одна результативна передача. Його одноклубник, екс-динамівець Євген Макаренко, провів на полі 14 поєдинків, однак напрацював поки тільки на автогол у зустрічі з Андерлехтом і на два «гірчичника». Будковському належить конкуренція за місце під кортрейкскім сонцем з французом Жеремі Пербе, а Макаренко посперечається з бельгійцем Брианом Вербум. Кортрейк розташувався на дев'ятому місці бельгійської першості і має рівну кількість очок з Стандардом Валерія Лучкевича.

Єгор Назарин

Український півзахисник перейшов в Антверпен тільки 29 грудня 2017 року, і його історія в цьому клубі тільки починається. Контракт Єгора розрахований на три з половиною роки, так що часу проявити себе у 20-річного українця буде більш ніж достатньо. Тим більше що і турнірне становище Антверпена зобов'язує - підопічні Ласло Белені займають четверте місце в турнірній таблиці. Чи випустить наставник молодого новачка у відповідальному матчі 22-го туру з Брюгге - звичайно, велике питання.

22-й тур

Сам 22-й тур бельгійської першості пройде в найближчий уїк-енд. Найбільш серйозний суперник з клубів наших легіонерів - у Генка Руслана Малиновського, столичний Андерлехт. Чемпіонат Бельгії. Дивізіон А. Турнірна таблиця