Бублик в Лізі Європи. Віктор Скрипник почав єврокубкову кар'єру тренера

13.07.2018 14:01
В іграх першого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів і Ліги Європи (10-12 липня) взяла участь велика кількість українських легіонерів Команди одразу трьох українських тренерів взяли участь в матчах першого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів і Ліги Європи. Але якщо Юрій Максимов в Кешле (Азербайджан) працює вже півроку, то Роман Григорчук в Астані (Казахстан) і Віктор Скрипник в Ризі (Латвія) тільки-тільки освоюються.
Віктор Скрипник дебютував в Лізі Європи в ролі головного тренера Риги. фото rigafc.lv

І все ж Григорчук це не завадило виграти перший єврокубковий матч в новому клубі. У відборі ЛЧ його Астана обіграла Сутьєска (Чорногорія) - 1: 0. В запасі залишився вихованець луганського футболу Сергій Малий, який, втім, вже грає за збірну Казахстану. Для Григорчука це був п'ятий офіційний матч біля керма Астани (чотири попередні - в чемпіонаті). Всього вдруге керував Ригою буквально тиждень тому призначений на роль наставника Скрипник. У Кубку Латвії його команда виграла - 2: 0, в Лізі Європи поступилася в Софії могутнішому ЦСКА - 0: 1. За рижан зіграв українець Володимир Баєнко, в заявці команди є також Валерій Федорчук та Богдан Коваленко. А ось Максимов поїхав з Мальти з ганьбою - Кешля програла Балцану з рахунком 1: 4. Єдиний гол гості забили з пенальті за рахунку 0: 2, а в першому таймі поступилися - 1: 3. Завдання на матч-відповідь абсолютно зрозуміла - максимально переконливий реванш. Для Скрипника це - дебют в єврокубках в ролі головного тренера. Максимов в серпні 2013 року вже провів одну гру ЛЕ з донецьким Металургом (Кукеса - 0: 2). Що стосується футболістів, то в першому раунді відбору ЛЧ зіграв лише один українець. Це змінив Чехію на Грузію захисник Олександр Азацький.

Українські футболісти в Лізі чемпіонів. Перший кваліфікаційний раунд

футболіст Дата народження Клуб Матч участь
Олександр АЗАЦЬКИЙ 13.01.1994 Торпедо Кт (Грузія) Шериф (Молдова) - 2: 1 90 хвилин
У відборі ЛЕ список набагато довший - 19 осіб зіграли, ще троє залишилися в запасі. Дебютний матч за Ференцварош провів відправився в Угорщину в оренду півзахисник збірної України Іван Петряк. Нагадав про себе і Максим Трусевич, який перед появою в Вірменії сім років відіграв у першій лізі Росії - в Хабаровську, Саратові і Тамбові.

Українські футболісти в Лізі Європи. Перший кваліфікаційний раунд

Володимир Баєнко 09.02.1990 Рига (Латвія) ЦСКА (Болгарія) - 0: 1 90 хвилин
Дмитро БЕЗОТОСНИЙ 15.11.1983 Габала (Азербайджан) Прогрес (Люксембург) - 0: 2 90 хвилин, -2 голи
Роман ДЕБЕЛКО 08.08.1993 Левадія (Естонія) Дундалк (Ірландія) - 0: 1 90 хвилин
Олег ЄРМАК 09.03.1986 Зоря (Молдова) Гурник (Польща) - 0: 1 90 хвилин
Дмитро Іванисеня 11.01.1994 Динамо Тб (Грузія) ДАК (Словаччина) - 1: 1 90 хвилин
Володимир КОСТЕВИЧ 23.10.1992 Лех (Польща) Гандзасар (Вірменія) - 2: 0 90 хвилин
Гіулі Манджгаладзе 09.09.1992 Вентспілс (Латвія) Луфтетарі (Албанія) - 5: 0 90 хвилин
Андрій МАРКОВІЧ 25.06.1995 Нимме (Естонія) Стьярнан (Ісландія) - 0: 3 90 хвилин
Дмитро НЕПОГОДОВ 17.02.1988 Тобол (Казахстан) Самтредіа (Грузія) - 1: 0 90 хвилин
Євгеній НОВАК 01.02.1989 Вардар (Македонія) Пюнік (Вірменія) - 0: 1 90 хвилин
Кирило ПЕТРОВ 22.06.1990 Нефтчі (Азербайджан) Уйпешт (Угорщина) - 3: 1 90 хвилин
Сергій ПОГОРІЛИЙ 28.07.1986 Самтредіа (Грузія) Тобол (Казахстан) - 0: 1 90 хвилин, -1 гол
Артем СУХОЦЬКИЙ 06.12.1992 Слован (Словаччина) Мілсами (Молдова) - 4: 2 90 хвилин
Юрій ТКАЧУК 18.04.1995 Левадія (Естонія) Дундалк (Ірландія) - 0: 1 90 хвилин
Максим Трусевич 01.08.1985 Пюнік (Вірменія) Вардар (Македонія) - 1: 0 90 хвилин
Адерінсола ЕСЕОЛА 28.06.1991 Кайрат (Казахстан) Енгордані (Андорра) - 3: 0 57 хвилин
Максим ТРЕТЬЯКОВ 06.03.1996 ДАК (Словаччина) Динамо Тб (Грузія) - 1: 1 24 хвилини
Дмитро Льопа 23.11.1988 Осієк (Хорватія) Петроклуб (Румунія) - 1: 1 20 хвилин
Іван ПЕТРЯК 13.03.1994 Ференцварош (Угорщина) Маккабі ТА (Ізраїль) - 1: 1 15 хвилин
Тарас БОНДАРЕНКО 23.09.1992 Раднічкі (Сербія) Гзіра Юнайтед (Мальта) - 4: 0 запас
Олександр МОРГОС 24.05.2000 Тренчин (Словаччина) Будучность (Чорногорія) - 2: 0 запас
Тимофій ШЕРЕМЕТА 06.10.1995 Тракай (Литва) Іртиш (Казахстан) - 0: 0 запас