Аргентинці Шахтаря перебили рекорд Мхітаряна семирічної давності

30.07.2017 15:11
До самого пізнього гола в історії чемпіонатів України форвард Шахтаря Густаво Бланко-Лещук «не дотягнув» всього три хвилини
Густаво Бланко-Лещук почав кар'єру в Шахтарі з гола у ворота Сельти. фото uefa.com

Фото uefa.com

У матчі зі Сталлю Шахтар здобув вольову перемогу (2: 1), яка дозволила гірникам зберегти триочкове відставання від Динамо в турнірі Прем'єр-ліги. А ще гол вийшов на заміну на 85-й хвилині Густаво Бланко-Лещука став рекордним в історії клубу. Забивши м'яч на п'ятій компенсованій хвилині (хоча формально арбітр додав чотири), аргентинський нападник записав в актив найпізніший переможний гол Шахтаря в чемпіонатах України. Випадок з автографом Джуліуса Агахови, коли в 2006 році він забив в овертаймі золотого матчу Шахтар - Динамо (2: 1) на 100-й хвилині, в розрахунок не беремо. Отже, Бланко-Лещук відзначився на 90 + 5-й хвилині. Раніше досягнення встановив Генріх Мхітарян, який у вересні 2010 року забив Металісту (2: 1) на 90 + 3-й хвилині.

Сюжет з Ворсклою схожий ...

Взагалі, Шахтар частенько виривав на останніх секундах три очки. Можна згадати голи на 90 + 1-й хвилині Брандао в ворота Оболоні (4: 3, 2003), на 90-й - Геннадія Зубова (ЦСКА - 2: 1, 1998), Юрія Селезньова (Металург З - 3: 2, 1998. ), Алекса Тейшейри (Олімпік - 3: 2, 2015). Найсвіжіший епізод до вчорашнього мав місце в лютому цього року - в матчі з Ворсклою. І як сюжет схожий! В одній з контратак Дмитро Хльобас перекинув м'яч через Андрія П'ятова - 0: 1. Потім гірники зрівняли рахунок, а перемогу на 90-й хвилині вирвав джокер Паулу Фонсека. Вийшовши на заміну Факундо Феррейра першим встиг на добивання після удару ... Бланко-Лещука і сейви Шуста. З Сталлю - вийшов і забив вже Бланко-Лещук, а результативну передачу йому віддав ... його земляк Феррейра! Додамо, що найпізніший гол в історії чемпіонатів України забив у 2012 році динамівець Адмір Мехмеді. Сталося це в матчі з Кривбасом (3: 0) на 90 + 8-й хвилині. Сергій КОЗЛОВ  Тривожний знак для збірної України. Чому Фонсека замінив Ракицького