Андрій Оберемко: «У готелі наставники презентували нам кілька ящиків пива ...»

Розповіддю про похід молодіжної збірної України на Євро-2006 (U-21) поділився учасник тих подій Андрій Оберемко Андрій ОБЕРЕМКО, який за час своєї футбольної кар'єри встиг пограти в таких клубах, як Динамо, Іллічівець, Кривбас і Ворскла, на своїй сторінці в Фейсбук поділився спогадами про виступ молодіжної збірної України 1985--1986 років народження у фінальній частині Євро-2006 (U -21).

Фото з особистого архіву Андрія Оберемко

матч №1

- Перед першим матчем турніру проти нідерландців ми все відчували легкий мандраж, - сказав Оберемко. - На установці Олексій Михайличенко оголосив такий склад на гру. Україна: Пятов, Ярмаш, Чигринський, Яценко, Романчук, Чеберячко, Максимов, Михалик, Пуканич, Мілевський, Фомін.запасні: Рибка, Ширяєв, Іщенко, Невмивака, Фещук, Алієв, Пилипчук, Кривошеєнко, Годін, Ситник, Оберемко. Збірна Нідерландів була дійсно грізну силу, особливо її форварди Хюнтелар і Кастелен, яких Ван Бастен не наважився взяти на ЧС-2006. Технічні нідерландці мали велику перевагу у володінні м'ячем на підступах до нашого штрафного, проте першою відкрити рахунок могла збірна України, коли по м'ячу не влучив Михалик. І лише в самій кінцівці першого тайму по-справжньому довелося вступити в гру П'ятову, який відбив удар головою від Еманюелсона. А далі Тема Мілевський організував перший гол в ворота голландського воротаря Вермера. Голкіпер збірної Нідерландів збив з ніг Мілевського, і сам потерпілий впевнено реалізував пенальті. Знущання було витонченим: журба підрізав м'яч над впав в кут Вермер в стилі чеха Панянки. На початку другого тайму глядачі стали свідками другого голу в ворота Вермера. Захист збірної Нідерландів допустила жахливу помилку при виконанні штучного положення поза грою, і відразу четверо наших футболістів були готові розстріляти воротаря після навісу Пуканича зі штрафного. Автором голу став Руслан Фомін. 2: 0. У кінцівці зустрічі ми пропустили гол після стандартного положення, коли гравець суперника перестрибнув мене в повітрі і забив з другого поверху. Варто відзначити і підтримку глядачів. На стадіоні було багато українських прапорів. Після матчу футболісти збірної Нідерландів відмовилися змінюватися футболками. Противник виглядав шокованим і розгубленим. Мабуть, вони недооцінили України. У роздягальні була ейфорія і всі ми починали потихеньку вірити, що можемо вийти з групи. Адже, як відомо, перший матч в груповому турнірі на таких форумах дуже важливий, а якщо це перемога, то шанси на плей-офф помітно зростають.

Нідерланди - Україна - 1: 2 (0: 1)

Голи: Лeірінк (90 + 2) - Мілевський (39, з пенальті), Фомін (51). Україна: Пятов, Ярмаш, Яценко, Чигринський, Романчук, Чеберячко, Пуканич (Оберемко, 74), Максимов, Михалик, Мілевський (Фещук, 90 + 3), Фомін (Алієв, 80).

матч №2

Ось що писали журналісти про цей матч (Євген Сідаш, dinamomania.com). Як і очікувалося, наш склад у порівнянні з матчем проти Голландії зазнав змін. Не дивно, адже грати довелося через день. Михайличенко зробив чотири заміни: замість Максимова випустив Оберемко, замість Михалика - Кривошеєнко, замість Пуканича - Алієва і замість Фоміна - Фещука. Ігрова схема залишилася колишньою: 4-4-2. На жаль, не пішли штрафні у нашого головного далекобійника Сани Алієва. За матч він завдав п'ять ударів - жодного у ворота. Італійці часто фолили, особливо діставалося Мілевському. А перший удар по воротах завдав Фещук - мимо. Італійці свій реальний момент мали на 21-й хвилині, коли Розіна виявився з м'ячем поблизу воріт, проте П'ятов врятував команду. Через шість хвилин Скуадра Адзурра буквально затиснула нашу команду в штрафний, але вирішальний удар нанести так і не змогла. Потім здійснювати подвиги довелося Ярмашу, який головою виніс м'яч з лінії воріт після чергової небезпечної атаки італійців. До самої перерви збірна Італії продовжувала створювати моменти і ледь не забила на другій доданій хвилині до першого тайму, але Розіна з 13-ти метрів пробив вище воріт.  Замість випав з гри Івана Кривошеєнко місце на правому фланзі півзахисту зайняв Тарас Михалик і діяв досить продуктивно. На 54-й хвилині в нашому штрафному трапився черговий пожежа, але знову надійно діяв Пятов, вибивши м'яч кулаком. Через чотири хвилини Оберемко ліг під удар нападника з забійної дистанції, чим врятував команду.  В України з'явився Фомін, покликаний підтримати самотнього Мілевського в нерівній боротьбі з юними послідовниками Катеначо (Фещук на той час зовсім загубився). Однак спочатку нападник Металіста відзначився в обороні, коли привіз кутовий, після якого італійці ледь не забили. На 67-й хвилині П'ятов відбив складний удар від Фоджі. Суперник впевнено володів перевагою, але українці самовіддано захищалися, не залишаючи спроб налагодити контргру, але у синьо-жовтих було катастрофічно мало ударів по воротах. Тільки на 69-й хвилині після кутового Фомін нарешті пробив у ворота, але Курчі легко забрав м'яч.  За 13 хвилин до кінця поєдинку українська команда втратила, який через пошкодження попросив заміну. Замість нього вийшов Іщенко, але і йому через 10 хвилин довелося надавати медичну допомогу (розсічення брови). Замін у нас на той час більше не залишилося. Три хвилини без Миколи наша команда вистояла, а коли вже здавалося, що нічия в кишені, сталося непоправне. Романчук збив Розіну на фланзі, італійці подали штрафний, і захисник К'єлліні, випередивши Фоміна, в падінні головою вколотив м'яч у сітку. 0: 1. Створити щось в атаці за що залишилася хвилину гри, українці просто не встигли.

Україна - Італія - ​​0: 1 (0: 0)

Гол: К'єлліні (90 + 3).  Україна: Пятов, Ярмаш, Чигринський, Яценко (Іщенко, 77), Романчук, Оберемко, Чеберячко, Кривошеєнко (Михалик, 46), Алієв, Мілевський, Фещук (Фомін, 59). Для уболівальників зі стажем розповім ось яку історію. Після матчу біля нашої роздягальні стояв не хто інший, як легендарний у минулому півзахисник Мілана і збірної Італії, а тоді віце-президент Федерації Футболу Італії, Деметріо Альбертіні. Він кожному гравцеві нашої збірної потиснув руку і побажав удачі, мені вдалося навіть перекинутися з ним парою фраз. Також він посприяв тому, щоб нам принесли форму італійців на обмін. Після матчу ми, звичайно, були розчаровані результатом. Але нічого, вирішальний матч нас чекав попереду. Тепер нам була потрібна тільки перемога для виходу в півфінал. Втім як і данцям. При підготовці до цього поєдинку насторожували різного роду ушкодження у Максимова, Яценко та Іщенко і до останнього моменту було незрозуміло чи зможуть ці виконавці вийти на поле.

матч №3

Наш старий суперник по груповому відбірковому раунду. У пам'яті ще були свіжі спогади про двох матчах відбіркового турніру проти данців, в яких ми поступилися. Однак Україна збиралася взяти реванш. Наш склад на гру знову зазнав деяких змін. Ми досить активно почали гру і в дебюті матчу створили два досить небезпечні моменти, проте ні Мілевський, ні Фомін свої шанси не використали. Данці діяли в своїй улюбленій, британської, манері, зробивши ставку на силовий тиск, гру на другому поверсі, розіграш стандартів, удари здалеку. У їх складі виділявся форвард Арсеналу Ніклас Бендтнер, з яким на той момент було всього 18 років. Відбившись від наполегливих, але прямолінійних атак данців, ми зуміли провести свій випад. Михалик відкинув м'яч Пуканич, той хльостко вистрілив з 22-х метрів, Елегорд відбив м'яч перед собою, і Фомін блискуче зіграв на добиванні, забивши другий м'яч на турнірі. Ми повели. 1: 0! Але все-таки до перерви не протрималися. Гол вийшов трохи курйозним. У Бергвольд не вдався удар з 17 метрів - м'яч полетів не у ворота, а правіше них, але завдяки щасливому для датчан випадковості, виявився у Каленберга, і кращий гравець датської команди, не зволікаючи, низом переправив його в дальній кут воріт Пятова. 1: 1. Датська команда грала дуже грубо, її гравці не рідко діяли по-хамськи, і часом у нас не витримували нерви. Мілевський відповів і отримав жовту картку. Я поміняв Пуканича, таким чином Михайличенко хотів зміцнити оборону. Однак незабаром П'ятову довелося двічі рятувати свою команду. На 72-й хвилині Андрій парирував удар в упор від Бендтнера, а через три хвилини накрив м'яч після щільного пострілу Вюрца.  А на 78-й хвилині наш тренер, що називається, вгадав із заміною. Він возз'єднав на поле зіграний тандем Алієв - Мілевський, і через шість хвилин це принесло свої плоди. Зазначу також грамотні дії Михалика, який змусив сфолити захисника Ліверпуля Аггера. Алієв подав штрафний майже від правого кутового прапора, захисник не влучив по м'ячу і він виявився у Мілевського. З лінії воротарського Артем не міг промахнутися. 2: 1! Через кілька хвилин Михалик міг остаточно добити данців, однак після гарного пасу Мілевського, Тарас пробив не надто сильно і Еллегорд накрив м'яч у ближньому куті. Данці штурмували наші ворота до кінця, але Пятов і вся наша компанія трималися організовано і зуміли зберегти переможний рахунок. Нам вдалося взяти реванш у серйозного суперника, а подвійно було приємно, що своєю перемогою ми відправили суперника додому. Набравши шість очок, наша команда посіла перше місце в групі, другими фінішували голландці. Тепер їм треба було зустрітися з французами - фаворитами турніру, але і наш суперник по півфіналу збірна Сербії і Чорногорії була дуже сильна.

Україна - Данія - 2: 1 (1: 1)

Голи: Фомін (30), Мілевський (84) - Каленберг (43). Україна: Пятов, Ярмаш, Чигринський, Яценко, Романчук, Чеберячко, Максимов, Михалик, Пуканич (Оберемко, 67), Мілевський, Фомін (Алієв, 78).  Після матчу була божевільна ейфорія. Наш автобус мчав до готелю в супроводі поліції з мигалками і цілою низкою автомобілів і мотоциклів, набитих нашими вболівальниками, які сигналили на всю округу і розмахували прапорами України. Алієв врубав в автобусі CCCATCH, і співали не знаючи слів тих пісень ... У готелі на вечері Михайличенко і тренерський штаб презентували нам кілька ящиків пива, сказавши, що ми герої і у нас є час гарненько відсвяткувати і відновитися перед півфіналом. Це ще один прекрасний випадок тієї атмосфери всередині колективу, який визначив у майбутньому успіх в майбутньому півфіналі ...

«Всі розуміли, ми за крок від фіналу»

Свою розповідь про півфінальній зустрічі хочеться продовжити, повернувшись до історії, що сталася з Сашком Рибкою напередодні вильоту до Португалії, коли ми відзначали народження сина Колі Іщенко. Значить, після його польоту з балкона і пов'язаної з падінням травмою. Зашити руку то зашили, але як тренуватися, коли у тебе кілька швів на руці і про це ніхто не знає? Прилетівши до Португалії, ми пішли переговорити на цю тему з нашим лікарем Ігорем Шморгуном. На що він лише похитав головою і сказав, що це утопія і з такою травмою Саня нам не помічник, але пообіцяв зробити все можливе, щоб прискорити процес загоєння, а також посприяти всім необхідним, щоб він міг тренуватися.  Наші тренери, м'яко кажучи, в черговий раз були шоковані, але так як заявка вже подана, замінити воротаря було вже неможливо. Варто віддати належне Рибі (на момент турніру йому було всього 19 років, він був у нас наймолодшим), який, незважаючи, на всю серйозність травми, дуже скрупульозно ставився при підготовці до тренувань і після них. Рана сочилася, шви ось-ось могли розійтися, але наш доктор-маг і чарівник, якимось чином його тейпіровал, не даючи швах розійтися ... Наш тренерський штаб ретельно готувався до гри. Футболістам була дана докладна інформація про те, як діє суперник при всіх фазах гри, про кожного гравця збірної Сербії ми мали інформацію. На одному з розборів Саня Алієв, втомившись від лекції, каже: «Санич, так все буде добре, я вам відповідаю - ми у фіналі». Цим, звичайно, він викликав обурення і закиди Михайличенко і Литовченко, але зате вийшло розсмішити команду і кілька зняти напругу. Установка на гру була в готелі, тренери не намагалися нас «накачувати», а лише дали чіткі інструкції як діяти. Хвилювання присутнє ще напередодні матчу, але ближче до початку розминки воно зникло, в роздягальні всі були налаштовані і зосереджені. Кожен з нас підбадьорював один одного. Всі розуміли - ми за крок від фіналу. Нас чекав складний матч проти збірної Сербії, збірні яких завжди відрізнялися високим рівнем підготовки, особливо в юнацькому та молодіжному футболі. У складі суперника був ряд відомих футбольних прізвищ вже тоді. Наприклад, Браніслав Іванович, який вже через пару років стане основним незамінним правим захисником Челсі, Мілош Красіч багато років відіграв за московський ЦСКА, Душан Баста пограв потім в Удінезе, Лечче і Лаціо. Мірко Вучініч, який захищав кольори Рома і Ювентус ...

«Риба увійшов в історію»

Матч був дуже напруженим, серби виглядали дуже потужно фізично, спираючись на силовий футбол. Ми мали момент вже в першій 15-хвилинці матчу. Мілевський вивів на ударну позицію Фоміна, але сербам вдалося загасити пожежу. Через деякий час на 18-й хвилині, замість травмованого Мілевського, на поле вийшов Олексій Годін. Для нашої збірної втрата такої фігури, як Мілевський, було серйозним ударом, але Леха Годін вдало увійшов у гру. Практично за 30 хвилин до закінчення основного часу вийшов Алієв замість втомленого Пуканича. На 90-й хвилині той же Алієв потрапив в штангу після штрафного з 28 метрів. Основний час закінчився внічию. Нас чекало додатковий час. Знову нервова гра на зустрічних курсах ... І ось тут я хочу повернутися до історії Саші Рибки, а також неймовірного тренерському чуттю і сміливості Олексія Олександровича, що не побоявся зробити таку заміну. Замість нашого лідера Андрія П'ятова на 120-й хвилині матчу на поле вийшов Риба. Це рішення було продиктовано тим, що Саня добре відчуває себе в серії 11-метрових, при всій повазі до Андрія Пятова, на той момент. Я більше не пригадую подібних випадків на змаганнях такого рівня. Між іншим, ледве встигнувши вийти на поле, Рибка двічі поспіль виручив команду неймовірними сяйвом. Свисток. Серія пенальті. Алієв - 0: 0. Стойкович тягне! Янкович - 0: 0. Рибка тягне! Фомін - 1: 0. Потрапив в лівий нижній кут! Міліяш - 1: 1. М'яч залетів у ворота від поперечини! Чигринський - 2: 1. Чітко під поперечину! Міловановіч - 2: 2. Влучний постріл в лівий нижній кут. Годін - 3: 2. Холоднокровний удар в правий верхній кут! Баста - 3: 3. Рибка дотягується, але відбити не зміг! Яценко - 4: 3. Попадання в лівий нижній кут! Ломіч - 4: 4. Пробив Рибку по центру! Максимов - 5: 4. І знову точно в лівий нижній кут! Пурович - 5: 4. Вище воріт !!! Ми всі мчимо до Рибі і влаштовуємо купу-малу, як в дитинстві. Ми в фіналі !!! Наша казка триває. Команда створила сенсацію. Цей матч про історію людини, який отримавши травму і перемагаючи біль, став героєм, виручивши в кінцівці овертайму, а потім і в серії пенальті. Що ж, вдало, мабуть, Риба впав тоді з балкона (посміхається). В історію, як то кажуть, можна вляпатися, а можна в неї увійти. Так що, Риба зовсім точно увійшов в історію тієї команди.

Україна - Сербія - 0: 0

Україна: Пятов (Рибка, 120), Ярмаш, Чигринський, Яценко, Романчук, Чеберячко, Максимов, Михалик, Пуканич (Алієв, 58), Мілевський (Годін, 18), Фомін.  Далі буде.

Андрій Оберемко: «Перед Євро стався інцидент - з моєю участю і Сани Алієва ...»

Андрій Оберемко: «Михайличенко кинув фразу - і ми йому повірили»