Амбіції і старі рахунки. Що за душею у чвертьфіналістів Кубка України

29.11.2017 11:30
У півфіналі Кубка України гарантовано виявиться один клуб з другої ліги - рекорд Славутича повторить або Львів або Дніпро-1  Сьогодні в чотирьох містах - Полтаві, Чернігові, Львові та Харкові - відбудуться чвертьфінальні матчі Кубка України. Відразу три клуби можуть оновити свої рекорди, а ще два - їх повторити.

Ворскла - Маріуполь

У суботу ці суперники грали в Маріуполі, де місцевий клуб зазнав сьомої поразки у восьми останніх очних зустрічах (при одній нічиїй). Азовці не можуть обіграти Ворсклу з квітня 2013 року. А взагалі в новітній історії українського футболу провели 41 матч: 17 раз перемагали полтавчани, 19 - маріупольці.
Перемогу Ворсклі в суботньому матчі чемпіонату України над Маріуполем приніс удар В'ячеслава Шарпара (№11). фото fcmariupol.com

Зустрічалися вони і в Кубку України - обидва рази в 1/8 фіналу. У жовтні 2003 року тоді ще Іллічівець розгромив Ворсклу-Нафтогаз - 5: 0. А восени 2014 року полтавці взяли реванш, оформивши дві перемоги - 1: 0, 3: 2. У маріупольців топ-досягнення в Кубку України - вихід в півфінал (2001 і 2006 роки). А полтавчани в 2009-му виграли трофей.

Десна - Динамо

Десна вперше в своїй історії зустрінеться з Динамо на офіційному рівні. Обидва клуби ніколи не грали в одній лізі (вихід чернігівців в УПЛ не відбувся через зволікання з атестацією), а в кубкових розіграшах їх шляхи розходилися. Десна вдруге дійшла до чвертьфіналу Кубка України. Перший - в сезоні-2013/2014. Тоді її зупинив Шахтар, який виграв у Чернігові - 2: 0. Всього Десна провела в Кубку України 59 матчів, 26 з яких виграла (24 програла). У Динамо, навпаки, за 27 розіграшів Кубка України - лише п'ять невиходів в чвертьфінал. У сезоні-1993/1994 киян вибив Верес (0: 0, 1: 1), в сезоні-1996/1997 - вінницька Нива (0: 0, пенальті - 4: 3), в сезоні-2000/2001 - сумський Спартак ( 0: 0, пенальті - 4: 2), в сезоні-2011/2012 - Шахтар (3: 2), в сезоні-2012/2013 - знову Шахтар (4: 1). Двічі це траплялося в 1/16 фіналу (2000/2001 і 2012/2013), тричі - в 1/8 фіналу (1993/1994, 1996/1997, 2011/2012). Ще чотири рази Динамо вибувало з розіграшу в чвертьфіналі. Навесні 1992 його зупинило запорізьке Торпедо (1: 0, 1: 1), 1995-го - Таврія (1: 0, 2: 1). У сезоні-2009/2010 киян вибив Шахтар (2: 0), в сезоні-2015/2016 - Олександрія (1: 1, 1: 0). З усього переліку кривдників столичного гранда в кубкових розіграшах тільки один - Спартак (Суми) - представляв нижчий дивізіон. Тоді сумчани виступали в першій лізі. В інших випадках Динамо справлялося з молодшими за рангом в Кубку України.

Львів - Дніпро-1

Гарантовано вдруге в історії Кубка України в півфіналі зіграє клуб другої ліги. Жереб звів в одній парі повернувся на професійний рівень Львів і тільки цього літа з'явився на світло Дніпро-1. Хоча вони і виступають в одній лізі, але між собою зустрінуться вперше: львів'яни - четверті після першого етапу сезону в групі А, дніпряни - лідер групи Б. Першим з нижчого дивізіону нашого футболу в півфінал Кубка України чотири сезони тому прорвався черкаський Славутич. Але в фінал його вже не пустили. Зате в чвертьфіналі ще ніколи не було так багато представників другої ліги. За всі попередні розіграші можна згадати Севастополь (2006/2007). Ну, і Славутич (2013/2014), зрозуміло. Три клуби не з еліти в 1/4 фіналу, до слова, потрапили вдруге. Перший був якраз чотири сезони тому. Але це не рекорд - в минулому сезоні так далеко зайшли відразу чотири команди першої ліги. Але в півфінал потрапив тільки Миколаїв. Таких випадків було всього п'ять - Карпати (2005/2006), Волинь (2009/2010), Севастополь (2012/2013), вже згадувані Славутич (2013/2014) та Миколаїв (2016/2017).

Шахтар - Верес

У Кубку України між собою не зустрічалися, але провели сім поєдинків в чемпіонаті України. Шість - ще в першій половині 1990-х. Тоді клуб з Рівного єдиний раз обіграв гірників - 2: 0 (у вересні 1993-го). У квітні того ж року Шахтар і Верес в Донецьку зіграли внічию - 1: 1. Після повернення Вереса в елітний дивізіон він програв донецькому клубу в домашньому матчі у Львові - 1: 2. Господарі вже на 2-й хвилині повели в рахунку, але не втримали навіть нічию: на 88-й гості забили переможний м'яч.
В кінці серпня Шахтар оформив вольову перемогу над Вересом (2: 1). фото shakhtar.com

Так далеко в кубковому розіграші Верес зайшов другий раз в історії. У сезоні-1993/1994 рівняни видали дуже потужний виступ - вибили Металіст, Динамо і Торпедо, а в півфіналі поступилися Таврії (0: 2, 0: 0). Після цього кращий результат команди - 1/8 фіналу в сезоні-2005/2006. Тепер є шанс повторити історичний успіх. Але потрібно вибивати Шахтар, який в 11 сезонах поспіль доходив як мінімум до півфіналу, а 10 раз за цей же відрізок часу грав у фіналі. Андрій КУДИРКО

Чи вийде Шахтар в плей-офф Ліги чемпіонів-2017/2018?

• Так (67%, голосів: 2 760)
  • Ні (33%, голосів: 1 330)

Всього голосів: 4 090