Олександр Косенко: «У фіналі чемпіонату Європи з футзалу переможе Іспанія»

10.02.2018 09:52
главный тренер збірної України з футзалу Олександр Косенко підсумував виступ нашої команди на чемпіонаті Європи в Словенії і спрогнозував перемогу Іспанії у фіналі

Олександр Косенко. фото futsal.com.ua

На чемпіонаті Європи з футзалу в Словенії збірна України дійшла до чвертьфіналу. У груповому турнірі наша команда посіла друге місце, здобувши перемогу над Румунією - 3: 2 і поступившись Португалії - 3: 5. Таким чином синьо-жовті кваліфікувалися до чвертьфіналу, де і програли іспанцям з рахунком 0: 1. Головний тренер збірної України Олександр Косенко поділився своїми враженнями від виступу команди на чемпіонаті Європи. - Як вам сподобалася атмосфера на трибунах під час матчів континентальної першості? - Атмосфера була така, як і належить при проведенні змагань високого рівня. Особливо багато глядачів, звичайно, було на матчах за участю господарів турніру - словенців. Під час інших поєдинків на арені, що вміщає 12 500 глядачів, збиралося від трьох до шести тисяч уболівальників. Однак кожна збірна мала свою групу підтримки - Іспанія, Португалія, Румунія і, звичайно, Україна. Тому підтримку трибун ми добре відчували. - Збірна України в матчах групового турніру з Румунією і Португалією стартувала дуже невдало, програючи в обох випадках - 0: 2. Що ви радили в той момент своїм гравцям? - Ще до гри я казав хлопцям, що матчі можуть складатися дуже важко - може статися й таке, що будемо програвати з перших хвилин. Домовилися грати до останнього при будь-якому рахунку. Особливо це стосувалося поєдинку зі збірною Румунії. Ми в тренерському штабі звернули увагу гравців, що румуни - це вікова команда. Тому в стартові хвилини за рахунок досвіду і майстерності вони можуть і забити, проте слід до кінця дотримуватися обраної тактики. Що хлопці і зробили. Нам вдалося перехопити ініціативу і, як результат, виграти матч. - Чи задоволені ви настроєм своїх підопічних на кожен поєдинок? - Це як раз той компонент гри, до якого жодних претензій у мене немає. Билися на всі сто відсотків, самовіддача була на висоті. На жаль, в індивідуальних і командних діях збірної України було багато помилок. Є над чим добре попрацювати. - Можете когось особливо відзначити з гравців національної команди на цій першості? - Я не хочу нікого виділяти. Ті, хто стежить за грою, за збірною, все бачать. Я не маю наміру переходити на особистості. На майданчику все видно. - Що не вдалося збірної України під час чвертьфінального матчу з Іспанією? - Щоб вигравати, потрібно забивати. В іншому випадку найбільше, на що можна розраховувати, це нічия. Думаю, збірній не вистачило впевненості в своїх силах, розуміння того, що Іспанію можна обігравати. Хлопці повинні брати на себе більше ініціативи, створювати моменти, а не перекладати відповідальність на партнера. Багато з наших гравців сильні в індивідуальному плані, можуть обіграти один в один і потужно пробити, але їм часто не вистачає рішучості. Коли ми граємо з командами на кшталт Іспанії або Португалії, то, на жаль, губимося і не віримо у власні сили. - Чи ризикнете спрогнозувати результат фінального поєдинку Іспанія - Португалія? - Я думаю, переможе Іспанія. - Стало відомо, що керівництво Асоціації футзалу України провело переговори з керівником португальського футзалу Педру Діашем про можливі спарингах ... - Так, переговори відбулися. Португальці дали попередню згоду на візит в Україну в грудні цього року, під час третього міжнародного вікна УЄФА. Залишилося обговорити деталі і дату. Крім поєдинків з Португалією, Асоціація футзалу України намагається домовитися ще про декілька спарингах. Найбільший успіх був досягнутий в переговорах з представниками Франції, яка може приїхати в Україну в жовтні під час першого вікна УЄФА. Також залишаються шанси на домовленість з Сербією і Нідерландами.  Андрій БОГАЧЕВ