Футзал: статистика боротьби. Українці не поступилися іспанцям лише в настрої

Збірна Іспанії з футзалу повністю домінувала в чвертьфінальному матчі Євро-2018 з Україною

Україна - Іспанія 0: 1. фото uefa.com

Збірна України не змогла перервати вкрай неприємну для себе традицію - програвати іспанської збірної. У 15 поєдинках між собою наша команда лише одного разу добилася нічиєї, а у всіх інших поступилася. Не став винятком і чвертьфінал Євро-2018 - українці програли з мінімальним рахунком 0: 1. Суперник, звичайно, був дуже сильний, адже іспанці семиразові чемпіони Європи, однак ця збірна Іспанії за манерою все ж разюче відрізняється від своїх попередників. Команда продемонструвала куди менш іскрометну і видовищну гру, ніж раніше, але зате в прагматизмі і раціональності при досягненні мети їй не відмовиш.

Володіння м'ячем

Цифри статистики ясно показують, що матч вела саме іспанська збірна, нав'язувати малюнок гри нашої команди. Підопічні Жоржі Бразил протягом усієї зустрічі домінували в контролі м'яча, але, якщо до гола Підлоги це перевага була просто переважною, то після нього іспанці зменшили оберти і надали українцям можливість намагатися протаранити неприступні редути своєї оборони. У грі першим номером гравці збірної України не досягли успіху, а ось противник кілька разів "пробачив" нашу команду.
Володіння м'ячем Україна Іспанія
Всього 37% 63%
1 тайм 29% 71%
2 тайм 44% 56%
Всього за гру португальці володіли м'ячем 107 раз із середньою тривалістю 12 секунд, українці - 89 раз по 8 секунд в середньому. Ці показники набагато гірше, ніж в попередніх матчах з Румунією і Португалією.

Удари по воротах

Захист іспанців виявилася ще більш потужної, ніж у португальців. Наш супротивник за всю гру 45 разів загрожував нашим воротам, дозволивши українцям нанести всього лише 20 ударів у відповідь. У рамку ж з них взагалі припали лише три. З точністю в цій зустрічі у синьо-жовтих явно не склалося - іспанці перевершили нас більш, ніж в чотири рази.
Удари / у ворота Україна Іспанія
Всього 20 / 3 45 / 13
1 тайм 11 / 2 25 / 5
2 тайм 9 / 1 20 / 8
Особливо явно іспанці превалювали над підопічними Олександра Косенка в кінці кожного з таймів. За останню п'ятихвилинку в першому співвідношення ударів 16--6, а в другому - 16--7.

Єдиноборства

За що збірній України можна однозначно ставити плюс, так це за настрій і бажання домогтися успіху. Мотивація була високою і хлопці билися самовіддано, зовсім не поступившись в єдиноборствах найсильнішому супернику.
Єдиноборства / виграні Україна Іспанія
Всього 104/52 - 50% 104/52 - 50%
1 тайм 46/21 - 46% 46/25 - 54%
2 тайм 58/31 - 53% 58/27 - 47%
Пропущений м'яч ще більш прискорив нашу збірну і в другому таймі вона зіграла ще жорсткіше, ніж в першому, випередивши свого суперника за кількістю виграних єдиноборств. На жаль, одного високого настрою і спраги боротьби виявилося мало для виходу в півфінал європейської першості.

п'ятірка кращих

При наявності всього двох гольових моментів за весь поєдинок важко було очікувати високих оцінок нашим гравцям в матчі Україна - Іспанія. Не можна не відзначити відмінну гру воротаря синьо-жовтих Євгена Іваняка, неодноразово рятував нашу команду. Серед польових гравців виділимо Петра Шотурму, Миколи Білоцерківця і Миколи Грицина.
 Гравець хвилин на полі Гольові моменти / реалізовані удари / у ворота передачі / точні єдиноборства / виграні + / -
 Шотурма '19 -- 5/2 36/31 86% 14/6 43% -1
Білоцерківець  '18 1/0 3/1 16/15 94% 11/4 36% --
Н. Грицина '23 -- 4 / 0 47/38 81% 22/15 68% --
Педяш  '16 1/0 3/0 7/2 29% 9/5 56% --
Королишин '21 - 2/0 44/34 77% 5/1 20% -1
Отже, збірна України закінчила свої виступи на Євро-2018 з футзалу, увійшовши до вісімки найсильніших команд континенту. Першість же йде далі - 8 лютого в півфінальних поєдинках чемпіонату Європи зійдуться Росія з Португалією і Іспанія з Казахстаном.  Андрій БОГАЧЕВ

Дмитро Чигринський: «Не думаю, що ми чимось налякали Динамо»

Хто займе перше місце за підсумками чемпіонату світу-2018?

• Німеччина (36%, голосів: 3 261)
  • Бразилія (21%, голосів: 1 897)
  • Аргентина (13%, голосів: 1 195)