Півзахисник Ліверпуля за крок від того, щоб побити рекорд Ліги чемпіонів

06.04.2018 14:25
Півзахисник Ліверпуля Джеймс Мілнер повторив рекорд Ліги чемпіонів за кількістю гольових передач за один сезон

фото liverpoolfc.com

Півзахисник мерсисайдців Джеймс Мілнер в першому матчі 1/4 Ліги чемпіонів проти Манчестер Сіті асистував Алексу Окслейд-Чемберлена і повторив рекорд за кількістю гольових передач за один розіграш Ліги чемпіонів УЄФА. У своєму сьомому матчі нинішнього сезону Мілнер зробив восьмий результативний пас. Найпродуктивнішим для півзахисника Ліверпуля виявився матч з московським Спартаком (7: 0), де він записав на свій рахунок відразу три результативні передачі.  Решта матчів, де Джеймс асистував партнерам також закінчилися для ліверпульців перемогами з великим рахунком, та ще й без єдиного пропущеного м'яча.  Дві результативні передачі Джеймс зробив у поєдинку з Порту (5: 0), по одній в двох зустрічах з Марібор (7: 0, 3: 0) і одну, власне, з Манчестер Сіті (3: 0). До цього найкраще досягнення серед асистентів за сезон належало Неймара і Уейну Руні. Втім, в деякому сенсі, Мілнер все ж перевершив своїх візаві.  Справа в тому, що свої вісім гольових передач ліверпулец віддав всього за 452 хвилини ігрового часу. Це означає, що він асистував партнерам кожні 57 хвилин. У Руні і Неймара ці показники скромніші - 96 і 100 хвилин відповідно. Крім усього іншого, в запасі у Мілнера точно є ще один матч проти МанСіті і, потенційно, чотири до фіналу в Києві, щоб побити рекорд і захопити одноосібне лідерство.  На сьогоднішній день список кращих асистентів Ліги чемпіонів в одному сезоні виглядає так: Уейн Руні (Манчестер Юнайтед) - 8 передач за 765 хвилин Неймар (Барселона) - 8 передач за 797 хвилин Джеймс Мілнер (Ліверпуль) - 8 передач за 452 хвилини Райан Гіггз (Манчестер Юнайтед) - 7 передач за 605 хвилин Златан Ібрагімович (ПСЖ) - 7 передач за 793 хвилини Хаві Ернандес (Барселона) - 7 передач за 971 хв Серед українських гравців найбільшу кількість результативних передач в сезоні 2017/18 на рахунку Марлоса (Шахтар) і Андрія Ярмоленка (Боруссія Д) - по дві. Одним гольовим пасом відзначилися Максим Коваль (Динамо), Богдан Бутко, Ярослав Ракицький, Фред, Тарас Степаненко та Факундо Феррейра (всі Шахтар).

Кращий футболіст Чехії-2017: «Відчуваємо в собі сили обіграти Україну і Словаччину»