Верес в чемпіонаті зумів зупинити тільки Шахтар

02.12.2017 18:00
Команда Паулу Фонсека вдруге поспіль обіграла непоступливий колектив Юрія Вірта
Верес Шахтар Феррейра Іщенко

Факундо Феррейра забив свій 13-й м'яч у чемпіонаті! фото shakhtar.com

Перед звітним матчем потрібно було знати кілька статистичних фактів. 1.Зустрічалася перша і третя команди поточного чемпіонату. 2.Верес програв тільки два матчі в чемпіонаті - Зорі (0: 1) і Шахтарю (1: 2). 3.Після поразки від Шахтаря 27 серпня в першому колі Верес в чемпіонаті нікому не програвав. Ця серія новачка Прем'єр-ліги склала 10 (!) Матчів. 4.До гри з Шахтарем у Вереса була найнадійніша оборона в чемпіонаті - команда Юрія Вірта пропустила 11 м'ячів в 17 матчів (стільки ж пропущені у Динамо, але кияни провели на один матч менше). 5.Тільки Шахтар в цьому сезоні зміг забити Верес більше одного м'яча. 6.Горнякі до гри з Вересом забили найбільше в чемпіонаті - 35 м'ячів. 7.Після поразки в середу від Шахтаря в чвертьфіналі Кубка України (0: 4) на харківському стадіоні Металіст наставник Вереса Юрій Вірт назвав той поєдинок «репетицією перед грою чемпіонату». Слова наставника рівненського клубу не були жартом. У стартовому складі Вереса на матч чемпіонату через два дні вийшло лише три футболісти, які напередодні грали з гірниками в кубку. І якщо в кубковому поєдинку після першого тайму Шахтар зумів забити два голи, то в цей раз після закінчення першої півгодини подінка на рахунку гірників було лиш чотири ударв по воротах Бандури. Правда два з них - очей небезпечних. На 14-й мінтуе Бернард якимось незбагненним чином з лінії воротарського послав м'яч вище воріт. А з підступним ударом Ракцкого зі штрафного на 18-й хвилині блискуче впорався Бандура, в красивому стрибку переклав м'яч з нижнього кута на кутовий.   На 30-й мінтуе гірники навіть забили, але Феррейра на корпус опинився в офсайді і арбітр справедливо взяття воріт не зарахував. У підсумку перша половина матчу завершилася внічию - 0: 0. Та тільки-но минуло три хвилини другої половини поєдинку, як трапився ключовий епізод поєдинку. Рвався на швидкості до воріт Бернарнда чогось руками притримав Іщенко. Епізод стався ледь бразилець перетнув лінію штрафного і це дало привід гравцям Вереса трохи поспорітьь з 31-річним арбітром Денисом Шурманн з Київської області. Але рефері був справедливий і невблаганний - пенальті. Вирок чітко реалізував Марлос, який відправив м'яч у нижній кут воріт. 1: 0. Такий поворот подій змушував номінальних гостей активніше діяти в атаці. На 66-й хвилині рахунок цілком міг зрівнятися, але гірників двічі врятував П'ятов. Саме в цій атаці трапився неоднозначний епізод, за який гравці Вереса вимагали поставити пенальті. Але рефері, як здалося - справедливо, порахував, що Кобін зіграв небезпечно проти Коваленко, а не гірник порушував правила). Проте, підопічні Юрія Вірта продовжували шукати щастя біля чужих воріт. Але, як відомо, в протистоянні з Шахтарем - це гра з вогнем. На 75-й хвилині гірникам вдалася класична контр-атака і Феррейра після пасу Бернарда, по суті, практично зняв питання в цьому поєдинку - 2: 0. У час, що залишився команда Юрія Вірта продовжувала атакувати, але і гірники не відмовляли собі в задоволенні загрожувати воротам Бандури. 18 раз в підсумку Шахтар бив у воріт суперника, 11 (!) Пострілів припали у ворота! Верес ж може похвалитися лише одним попаданням в створ воріт Пятова. Тому підсумкові 2: 0 виглядають цілком закономірними. У середу, 6 грудня, команду Паулу Фонсека очікує вкрай важливий для них домашній матч Ліги чемпіонів з Манчестер Сіті. А закриють першу частину сезону гірники 10 грудня виїзним матчем з Зорею. Шахтар 2 Верес 0 Голи: 1: 0 Марлос (49, з пенальті), 2: 0 Феррейра (75, Бернард). Шахтар: Пятов - Петряк, Ордець, Ракицький, Ісмаїлі - Степанек, Фред - Марлос, Коваленко (Алан Патрік, 74), Бернард (Дентіньо, 84) - Феррейра (Бланко-Лещук, 87).

Вибираємо кращого українського гравця в матчі Україна - Словаччина (зазначте не більше трьох кращих гравців, порядок місць значення не має)

• Марлос (28%, голосів: 1 997)
  • Ярмоленко Андрій (23%, голосів: 1 656)
  • Коноплянка Євген (21%, голосів: 1 527)
  • Хачеріді Євген (5%, проголосувало: 369)
  • Соболь Едуард (4%, проголосувало: 267)