32 роки по тому. Топ-3 пам'ятних матчів між Францією і Бельгією (відео)

Згадуємо найяскравіші епізоди за всю історію протистояння двох півфіналістів чемпіонату світу

tifofootball.com

В 1/2 фіналу зійдуться дві збірні, які вже добиралися до цієї стадії світової першості. Франція і зовсім є одним з восьми чемпіонів світу зі своїм титулом 1998 року. Бельгія потрапила до четвірки найсильніших вперше з 1986-го. Сьогодні ці збірні між собою визначать фіналіста цьогорічного мундіалю. За очним зустрічам перевага на боці червоних дияволів: 30 перемог, 19 нічиїх і 26 поразок. Напередодні чергової дуелі Бельгії та Франції ми вирішили згадати їх самі пам'ятні поєдинки. ЧС -1938. 1/8 фіналу. Франція - Бельгія - 3:1 Перша зустріч команд на офіційному рівні. Французи відкрили рахунок вже на першій хвилині зусиллями Еміля Венантій. Потім відрив збільшив Жан Ніколя, на що відповів своїм м'ячем бельгієць Анрі Ісемборгс. Однак після перерви той же Ніколя оформив дубль і поставив крапку в поєдинку. Правда, в чвертьфіналі господарі турніру з аналогічним рахунком поступилися Італії, яка в підсумку виграла мундіаль. ЧЄ-1984. Груповий етап. Франція - Бельгія - 5:0 І знову на домашніх змаганнях французи виявилися сильнішими. У другому турі групового етапу господарі рознесли Дияволів, забивши п'ять м'ячів. Хет-триком відзначився Мішель Платіні, по разу забили Ален Жиресс і Луїс Фернандес. Франція впевнено вийшла з групи, потім у півфіналі в додатковий час здолала Португалію, а в фіналі взяла гору над Іспанією. https://www.youtube.com/watch?v=1pEW0UYvuxQ ЧС -1986. Матч за 3-е місце. Бельгія - Франція - 2: 4 (у дод. Час) Найважливіший матч в історії протистояння двох збірних. У півфіналі Бельгія і Франція поступилися з однаковим рахунком 0: 2 ФРН і Аргентині відповідно. «Бронзова» дуель вийшла захоплюючою і багатою на голи. Ян Кулеманс відкрив рахунок на початку зустрічі, однак до перерви Жан-Марк Феррері і Жан-П'єр Папен вивели триколірних вперед. На 73-й хвилині Ніко Класен зрівняв рахунок і перевів гру в додатковий час. А вже там Бернар Женгіні і Мануель Аморос принесли медалі Франції. З огляду на ЧС-1986, в цілому Ле Бле мають чотири комплекти нагород мундіалі. https://www.youtube.com/watch?v=1_2clQBMwMM Володимир Сержао

Чого чекати на чемпіонаті світу 10 липня: всі деталі дня